Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
431 postów 4703 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Moje komentarze

 • @Talbot 07:46:56
  "Zaznaczmy, że analogiczne uprawnienia już posiadają posiadacze Kart Polaka. Zgodnie z nowelizacją ustawy, ułatwiono im procedurę uzyskiwania prawa stałego pobytu. W założeniu autorów nowelizacji, ma to sprzyjać zwiększeniu ich imigracji z Kresów na terytorium Polski. Krytycy takiego rozwiązania, m.in. eksperci i środowiska kresowe, a także część organizacji kresowych Polaków ostrzegały, że doprowadzi to do faktycznej depolonizacji Kresów. Nie należy również zapominać o kontrowersjach, związanych m.in. z przyznawaniem Kart Polaka osobom, które faktycznie nie uważają się za Polaków, a także nielegalnego pozyskiwania takich dokumentów."

  Czy należy zabrać także Karty Polka polonii z Kazachstanu?
  DOBRA ZMIANA DLA UKRAIŃCÓW
 • @Repsol 20:20:16
  "Propagandę wciskaj komu innemu .Gdzie tu mowa o " Kresowiakach polskiego pochodzenia cierpiącym biedę na Ukrainie "

  A gdzie w komunikacie ZUS jest napisane, że ZUS będzie FUNDOWAŁ Ukraińcom emerytury?
  Jeżeli Ukrainiec pracuje legalnie w Polsce i opłaca składki na ZUS, to tak samo jak w całej Europie po nabyciu praw do Emerytury, Zus będzie przekazywał jego wypracowaną w Polsce emeryturę na wskazane konto na Ukrainie.
  Polacy pracujący w Anglii, Niemczech, Francji itd.itp =będą po powrocie do kraju, otrzymywać zagraniczną emeryturę na wskazane konto w kraju.
  Czy to źle, że Polska zachowuje cywilizowane standardy?
  DOBRA ZMIANA DLA UKRAIŃCÓW
 • @Repsol 18:21:47
  "Ty dalej bzdury wypisujesz ."

  Jeżeli Mizia potwierdza informacje zawarte w zmanipulowanym artykule z Kresy.pl. to gratuluję autorytetu.
  Polski rząd chce pomóc Kresowiakom polskiego pochodzenia cierpiącym biedę na Ukrainie, a nie fundować emerytury wszystkim Ukraińcom.
  DOBRA ZMIANA DLA UKRAIŃCÓW
 • Sprawa dotyczy Polaków mieszkających na Ukrainie
  - reszta jest manipulacją...
  DOBRA ZMIANA DLA UKRAIŃCÓW
 • @Pedant 16:54:37
  "I nie Pan nie zapomni o ruskich agentach co zrobili Majdan"

  Majdan zrobił Wiktor Janukowycz obiecując Ukraińcom, że wstąpią do UE.
  Niestety, ale po interwencji Putina - Janukowycz wycofał obietnicę.
  Amerykanie włączyli się do gry, gdy Majdan już trwał.

  http://cdn26.se.smcloud.net/t/photos/t/276378/rezydencja-janukowycza-co-znaleziono_22698251.jpg  Szczyt w Wilnie. W szkicu deklaracji brakuje daty umowy Ukraina-UE?
  Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 22:18
  Unia Europejska i Ukraina mają potwierdzić na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie zamiar podpisania umowy stowarzyszeniowej - wynika z projektu deklaracji końcowej wileńskiego szczytu.
  "Rusofobia Ameryki"
 • @fretka 13:32:54
  Wstyd być Rosjaninem, Стыдно быть русским..

  https://www.youtube.com/watch?v=PLG1-FaVyWE
  "Rusofobia Ameryki"
 • TYLKO U NAS! Rosyjska V Kolumna testuje Polskę? ABW potwierdza szokujące ustalenia dotyczące pożaru w Warszawie
  https://warszawskagazeta.pl/media/k2/items/cache/b2606b368457d75a985f51e6f1bfd35a_L.jpg

  Tygodnik Warszawska Gazeta dotarł do szokujących ustaleń! ABW nieoficjalnie: spalenie w lutym 2015 r. mostu Łazienkowskiego w Warszawie było rosyjską operacją testującą zabezpieczenia i systemy ratownictwa w stolicy.

  Jak pisze na łamach najnowszej Warszawskiej Gazety Łukasz Pawelski

  – Wśród imigrantów ekonomicznych z Ukrainy, Białorusi i Rosji znajdują się oficerowie rosyjskich służb specjalnych. Rosjanie mają plany, jak ich wykorzystać, jeżeli zajdzie taka potrzeba, do destabilizowania Polski. Według oficerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, z którymi rozmawialiśmy, spalenie w lutym 2015 r. mostu Łazienkowskiego w Warszawie było rosyjską operacją testującą zabezpieczenia i systemy ratownictwa w stolicy.

  Pawelski zaznacza:

  – Rosjanie postanowili wykorzystać imigrację zarobkową Ukraińców do Polski. Wśród ponad miliona obywateli tego kraju znajdują się współpracownicy służb specjalnych Federacji Rosyjskiej. Nikt ich nie sprawdza i nie kontroluje. Zbierają informacje, ćwiczą działania dywersyjne i przygotowują się do wojny z Polską. Nieważne, czy hybrydowej, czy konwencjonalnej, ważne że są już u nas, a my nie potrafimy ich wyłapać ani nawet w przybliżeniu oszacować ich liczby.

  (…)

  Koniecznie czytajcie cały materiał na łamach najnowsze Warszawskiej Gazety!
  "Rusofobia Ameryki"
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:04:57
  "Lee Harvey Oswald - Życiorys

  W październiku 1959 roku, tuż przed ukończeniem dwudziestego roku życia wyjechałem do ZSRR, zabrałem ze sobą 1500$. Po przyjeżdzie do Moskwy oznajmiłem, że chcę zostać rosyjskim obywatelem i demonstracyjnie oddałem paszport Ambasadzie Amerykańskiej. Rosyjski rząd był początkowo zadowolony z mojego przyjazdu, szybko jednak zauwarzyli, że nie mam nic do zaoferowania jeżeli chodzi o szpiegostwo. Nigdy nie byłem szpiegiem, konfidentem i nie zamierzałem tego zmieniać. Mimo sprzeciwu KGB pozwolono mi zostać w Rosji. (zapewne dlatego, iż okłamałem komisję, mówiąc, że jestem komunistą)


  Jednakże nakazano mi z Moskwy wyjechać do Mińska. Bardzo chciał zostać w Moskiwe, ale rząd się nie zgodził. W Mińsku dali mi duży, elegancki apartament i dobrze płatną pracę w fabryce Gorizont. Ponadto dostawałem dodatkową pensję od Rosyjskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża.
  Nadano mi nawet kryptonim „Lichoj” (najprawdopodobniej za sprawą przydomka mojego uroczego przydomka po powrocie do USA podejrzewano mnie o bycie sowieckim szpiegiem)
  Trochę nudziłem się w Mińsku, wielokrotnie w swoim pamiętniku skarżyłem się na monotomię, nudę i brak możliwości wydawania pieniędzy:
  "I am starting to reconsider my desire about staying. The work is drab, the money I get has nowhere to be spent. No nightclubs or bowling alleys, no places of recreation except the trade union dances. I have had enough."
  Jedną z niewielu moich rozrywek było chodzenie na tańce związkowe i podrywanie tam dziewczyn.
  W marcu 1961 roku poznałem (właśnie na tańcach) Marinę Prusakową – dziewiętnastoletnią studentkę fermatologii. Zakochaliśmy się w sobie, poznałem jej rodzinę, spędzaliśmy wiele czasu u jej rodziców i w moim mieszkaniu urządzając prywatki. Zaprzyjaźniłem się z wieloma osobami, mimo braku wydarzeń kulturalnych Rosję wspominam bardzo miło.  Po niecałych 6 tygodniach znajomości w kwietniu wzięliśmy ślub. Natomiast w lutym następnego roku urodziła nam się córka – June Lee Oswald. Mieszkaliśmy w moim mieszkaniu, miałem dobry jak na tamte czasy aparat i nawet kamerę! Kolorową kamerę! Niewiele osób mogło się wtedy pochwalić posiadaniem domowej kamery i to kolorowej.
  Niestety KGB nie było zadowolone z tego obrotu sprawy, nie chciało już mnie w Rosji. Sam też zacząłem tęsknić za Dallas, więc postanowiłem zabrać żonę i dziecko i wrócić do USA. Było to trudne, ale się udało. Po trzech latach pobytu w ZSRR (1959-1962) opuściłem to miejsce na zawsze.


  Ja (na środku) z przyjaciółmi w ZSRR
  http://all-that-is-interesting.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/12/lee-harvey-oswald-soviet-union-factory-1960.jpg

  https://zapytaj.onet.pl/Category/002,019/2,26954456,Lee_Harvey_Oswald__Zyciorys__Czesc_3__Wyjazd_do_ZSRR.html
  Nic nie jest takim, jakim nam się wydaje
 • @ireneusz 18:07:30
  "Każda zbrodnia jest zbrodnią, ludobójstwo to szczególna zbrodnia, ale Polacy tez są winni nie jednej zbrodni na Ukraińcach, Piłsudski tez z kagankiem oliwnym na Ukrainę nie poszedł."

  Każdy naród ma swoje grzechy - Ukraińcy mordowali Polaków, Rosjanie też nas mordowali - a Polacy mordowali Żydów.
  Strajk lekarzy – „jestem za, a nawet przeciw”
 • @ireneusz 18:07:30
  Wszystkie agencje ratingowe podnoszą prognozy rozwoju gospodarczego Polski.
  A nasi lekarze chcą już teraz stać się bogaczami?

  Niech poczekają trochę, bo "banderowcy" ich zastąpią przy łóżkach pacjentów.
  Postawili zaporowe żądania....
  Strajk lekarzy – „jestem za, a nawet przeciw”
 • @Talbot 16:55:44
  adin-dwa-tri
  Strajk lekarzy – „jestem za, a nawet przeciw”
 • Leczę się u Kaszpirowskiego...
  Podobno Kaczor chce ściągnąć banderowców do leczenia Polaków!
  Strajk lekarzy – „jestem za, a nawet przeciw”
 • Kto rządzi dziś Rosją?
  http://potrochuwszystkiego.blog.pl/files/2016/04/448d2f5612b9e46f9b173179e9834813-300x169.jpg

  Wielki kraj, wielka osobowość. I tak pod 15 już lat Rosją rządzi niepodzielnie jeden człowiek, Władimir Putin. Czy na pewno? Od lat mnożą się, historie spiskowe na ten temat. Często jedne wykluczają inne, ale co z tego. Ważne że są. Co chwila w Internecie pojawia się któraś z nich.

  Przytoczmy dwie najważniejsze. Pierwsza jest taka że Putin jest tak naprawdę nieśmiertelny i od lat jest u steru władzy w państwie. Popierana jest ona zdjęciami, pewnego rosyjskiego żołnierza z 1920 roku, oraz lotnika z 1941 roku. Obaj bardzo podobni do obecnego prezydenta Rosji, także coś w tym jest.

  Druga teoria dotyczy faktu jak to Putin tak naprawdę od dawna nie żyje a krajem rządzi, kierowany przez odpowiednich ludzi, jego sobowtór. I tak znowu odnosimy się do zdjęć, jak to Putin obecny nie wygląda jak jeszcze kilka lat temu i na 100 % musi być podstawioną marionetką. No musi!

  A skoro krajem rządzi „pewna grupa” ludzi to od razu przypomniała mi się teoria mojego kolegi ze studiów, wymyślona dla żartu kilka lat temu. Jak to Rosją rządzi tak naprawdę z ukrycia, bogaty rosyjski Żyd, Pietia Goldman. On i jego rodzina tak naprawdę od lat pociągają za sznurki władzy w Rosji. Stali za carami, stali za Stalinem tak jak teraz stoją za Putinem. No musi tak być!

  I mała lekcja historii. Myślicie że podczas wielkiej smuty na początku XVII wieku ród Romanowów od tak po prostu doszedł do władzy? Nie! To rodzina Goldmanów im na to pozwoliła. Tak samo jest w czasach współczesnych. Dobrze ukryci, gdzieś z boku decydują o losach kraju, o losach świata. Putin to głupia marionetka. Wszyscy o tym wiemy. I nie ważne skąd o tym wiem. Mogę za te informacje zginąć. Nie mówcie więc nikomu.

  Tak poważnie. Tak jak żart mojego kolegi, tak śmieszą mnie te wszystkie teorie spiskowe dziejów na temat Rosji i kto tak naprawdę rządzi tym krajem. Powiem tak, od lat polityka Rosji, czy to wewnętrzna czy ta wobec Zachodu, wobec świata nie zmienia się. Także czy ważne jest kto tak podejmuje najważniejsze decyzje, skoro zawsze wiadomo jakie one będą?

  Źródło zdjęcia: http://strefatajemnic.onet.pl/teorie-spiskowe/wladimir-putin-jest-niesmiertelny-i-podrozuje-w-czasie/ynhs30

  http://potrochuwszystkiego.blog.pl/2016/04/22/chapter-34-pietia-goldman-czyli-kto-rzadzi-rosja/
  MSZ Federacji Rosyjskiej uznało władzę w Rosji za nielegalną
 • Zachód, budowa Rosji i dojście do władzy Putina.
  http://www.prisonplanet.pl/files/96577242/putin_sm.jpg

  Trwające od lat zaniepokojenie międzynarodowych i polskich polityków oraz mediów rosyjską polityką nie jest bezpodstawne. Rosja będzie wykorzystywała swój potencjał do rozszerzania swoich wpływów jak każde inne mocarstwo na świecie. Jednak zasadnicze pytanie jakie powinniśmy sobie zadać w kontekście Rosji to w jaki sposób kraj którego populacja po upadku ZSRR skurczyła się o niemalże taką samą ilość co w trakcie II wojny światowej, kraj w którym wszystkie sektory rynku były zacofane nagle zdobył taką pozycję? I drugie pytanie, jakie należało by zadać to skąd do władzy przyszedł Putin?

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/zachod_budowa_rosji_i,p351645514
  MSZ Federacji Rosyjskiej uznało władzę w Rosji za nielegalną
 • @hamurabi 22:15:48
  "Jak pisaliśmy już wcześniej na mocy zawartej w 2012 r. polsko-ukraińskiej umowy, która miała zagwarantować osiedlającym się w kraju Polakom ze Wschodu wypłatę emerytury za lata pracy na Ukrainie, w praktyce skorzystają głównie masowo napływający do Polski Ukraińcy. Polsce grozi imigracja emerytalna, a polskiemu systemowi emerytalnemu całkowita zapaść."

  Większych bzdur nie czytałem.

  Czy ukraińscy emeryci będą przyjeżdżać do Polski i pobierać polską emeryturę?
  Jeżeli Ukraińcy będą w Polsce pracować 40 lat i opłacać składki ZUS, to nabędą prawa do polskiej emerytury.
  Co w tym dziwnego, Polska nie leży na azjatyckich stepach...
  Rosjanie będą płacić emerytury Chazarom z Izrahella
 • @hamurabi 22:15:48
  Ponieważ pracowałem w UK, Anglicy przysłali mi formularz w celu wypełnienia i odesłania w sprawie wypracowanej emerytury zapytując jednocześnie o konto w Polsce, na które będą mogli przelewać pieniądze.
  W każdym cywilizowanym kraju jest tak samo.
  Rosjanie będą płacić emerytury Chazarom z Izrahella
 • @Rzeczpospolita 10:11:34
  Rząd Światowy znajduje się w Waszyngtonie - nie w Moskwie.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @Rzeczpospolita 10:04:40
  "czy w związku z faktem "porzucenia" przez Rosję i Chiny samotnej KRLD na placu boju, USrael zyskał, czy stracił na opinii światowego supermocarstwa, skoro nie odważy się zaatakować KRLD?"

  Wszystkim zależy na rozpętaniu wojny: USA, Rosji i Chinom.
  Niby jak ma nastąpić reset ekonomii światowej?

  Co do Rosji: podczas głosowania w RB ONZ w sprawie Kadafiego - Rosja i Chiny wstrzymały się od głosu...dając zielone światło do bombardowania Libii.

  Czy teraz nie dzieje się to samo?

  Rosja gra rolę dobrego policjanta- pod Egidą rządu światowego.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @SZS 08:51:45
  Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła dziś kolejne sankcje wobec Korei Północnej, o które wnosiły Stany Zjednoczone. Sankcje zakręcają kurek ropy, gazu i benzyny dla reżimu, wprowadzają embargo na obrót tekstyliów z Korei Północnej i zakazują zatrudniania północnokoreańskich pracowników.

  Sankcjom niechętne były Moskwa i Pekin, które proponowały, by Korea Północna zamroziła testy nuklearne, a w zamian Amerykanie i Koreańczycy z Południa zrezygnowali z trwających właśnie wspólnych manewrów wojskowych, które tak drażnią reżim. Nie zgadzały się na to Stany Zjednoczone - amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley nazwała tę propozycję „obraźliwą”. Ostatecznie jednak ani Rosja, ani Chiny nie skorzystały z prawa weta, które przysługiwało im jako stałym członkom Rady Bezpieczeństwa ONZ.
  Rosja porzuca sojusznika
 • @SZS 08:51:45
  Czyżby Rosja zaakceptowała plany Waszyngtonu wobec Kima?
  Rosja porzuca sojusznika

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY