Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
703 posty 5930 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Rosjanie nie są Słowianami?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Biorąc pod uwagę dane z badań Y-DNA (a więc przenoszonego w linii męskiej) etnicznie Rosjanie w znakomitej części nie są Słowianami

 

Czytając przeróżne materiały rosyjskie lub oglądając filmy przebija z nich niebywała rusofilia. Zachowują się tak, jakby to oni byli pępkiem świata, kolejnym narodem wybranym. Wszystko pochodzi z Rosji (Rasieńji). Rusicze są protoplastami wszystkich starożytnych cywilizacji, a językiem starożytnych kultur był... rosyjski. Przypisują swym przodkom nie tylko przeróżne osiągnięcia oraz kładzenie podwalin pod najstarsze cywilizacje i kultury, ale także dopuszczają się karygodnej manipulacji faktami i/lub datami. Wystarczy jakieś wydarzenie przesunąć w czasie o kilkaset lat wstecz lub pominąć kilka faktów, a w to miejsce dodać kilka własnych wymysłów i... mamy zupełnie nową, pozornie spójną historię.

Prym w tym procederze wiodą Hiniewicz, Trehlebov, Lazarow, Żuk czy Striżak z pośrednictwem filmów (gwoli ścisłości bardzo dobrych) z serii "Gry Bogów".  Osób, którym odpowiada rola Rasy Wielkiej, potomków AS-ów jest cała masa, jednakże wspomniane nazwiska należą do bardziej znanych osób zaangażowanych w to fałszerstwo.

Prawdę mówiąc Rosja to wielki kraj. I góry nieprzebyte, i ogromne połacie lasów. Na tak wielkiej i niezurbanizowanej przestrzeni łatwo jest ukryć artefakty dawnej kultury słowiańskiej i skutecznie opierać się chrystianizacji strzegąc pradawnej wiedzy. W tej sytuacji stawianie przez Rosjan swej nacji na piedestale w ogóle by mi nie przeszkadzało. W sumie to u nich zachowała się wiedza, którą nasi przodkowie, potomkowie Lechitów zatracili. Niech się więc dowartościowują, gdyby tylko... nie traktowali potomków Słowian Zachodnich po macoszemu, jakby wypadli suce spod ogona. A powód tego traktowania jest banalny - dominującym u nas jest obrządek rzymsko-katolicki, nie zaś prawosławie oraz... posługujemy się pismem łacińskim miast cyrylicy.

Do tego absolutnie nie odpowiada mi propagowany przez Inglingów nacjonalizm oraz bez mała rasizm. Według nich Rasa to tylko biały człowiek. Tym czasem z ich materiałów - Haratii oraz Santi Wed Pieruna jasno wynika, iż Rasa to zlepek dwu słów:
Ra - Pierwotne Światło, Praprzyczyna oraz ASSA - bitwa bojów Światła z siłami Mroku. Wynika z tego, że RA ASSA - RASA to Wojownicy Światła, Wojownicy toczący Bój z siłami Mroku. Bój, którego polem walki są ich własne serca i umysły.

W tej sytuacji postanowiłem sprawdzić "jak to jest z tymi Rusiczami". Kto genetycznie jest Słowianinem, a kto produktem wtórnej wędrówki ludów. Poniżej wielce wymowna mapka przedstawiająca występowanie haplogrupy R1a.

R1a map

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z faktu, iż Słowianie jako jeden z ludów indoeuropejskich, przynależą do typu nordyckiego. Dopiero później, wskutek kontaktów z ludami stepów azjatyckich doszło do niewielkiego wymieszania się Prasłowian z mongoloidami i stąd możliwość występowania małej ilości osobników o skośnych oczach, czy ciemnej karnacji. Jednakże, jak zapisał Prokopiusz z Cezarei w VI w. w większości Słowianie to typ nordycki.  W ogóle Słowianie byli praktycznie jedynym ludem indoeuropejskim, który nie oddalił się zbytnio od swych oryginalnych siedzib praindoeuropejskich - tj. terenów na północ od Morza Czarnego i Kaspijskiego, na granicy lasu i stepu.

Ta praojczyzna Indoeuropejczyków uległa około 5600 lat przed Chryst. jakiemuś kataklizmowi (może potop spowodowany topnieniem lodowców pod koniec ostatniej epoki lodowcowej i stąd mit o potopie wśród wielu mitologii).

To zmusiło Indoeuropejczyków do pierwszej fali migracji - Praceltowie ruszyli na zachód (i stworzyli kulturę Celtów, oraz Latynów-Rzymian) a także na wschód, docierając do zachodnich Chin (Tocharowie), a nawet Japonii (Ajnowie) - to wszystko potwierdzają odkrycia archeologiczne (znalezione w grobach na pustyni Takla Makan ubrania z tartanu, oraz szkielety ludzi typu nordyckiego, z rudymi włosami zachowanymi włącznie).

Następne fale migracji, to Achajowie, Dorowie (Grecja), Pragermanowie (Skandynawia), Ariowie (Indie), Getowie (Sumeria), Hetyci, Huryci itp. (Bliski Wschód), również Scytowie i Sarmaci pierwotnie opuścili swe siedziby i ruszyli w stepy, przekroczyli Kaukaz, zagościli w Libanie (gdzie ich potomkowie, Druzowie, nadal wykazują cechy nordyckie wśród ciemnej, semickiej ludności), aby wreszcie powrócić do swej Praojczyzny, gdzie zastali właśnie Prasłowian - tam osiadli już na stałe, mieszając się z oryginalną ludnością, tworząc Słowian takich, jakich zna historia późnostarożytna.

To by wyjaśniało skąd w języku Słowian tyle wpływów języków irańskich (w końcu też indoeuropejskich) - właśnie przez to , że Sarmaci i Scytowie mieli udział w etnogenezie Słowian, natomiast plemiona na zachodzie Europy nie miały łączności z ludami irańskimi, wskutek czego języki germańskie wykazują odmienny charakter od słowiańskich. No wiadomo, że we wczesnym średniowieczu z powodu najazdów Hunów i Awarów, Bułgarów i Madziarów, doszło do pewnego procesu mieszania się ras, i stąd niewielka liczba obcych rasowo elementów wśród Słowian południowych. Natomiast północ tradycyjnie pozostaje Nordycka.

Biorąc pod uwagę dane z badań Y-DNA (a więc przenoszonego w linii męskiej) etnicznie Rosjanie w znakomitej części nie są Słowianami, tylko ludem powstałym z paleoeuropejczyków (pierwotnych ludów niesłowiańskich) Jakutów (Syberia), Słowian oraz mieszanki powstałej na skutek najazdów plemion z głębi Azji, asymilując się z kulturowo wyżej stojącymi Rusinami (Rusiczami)... Stąd taka agresywna ekspancja Moskali na zachód i ogólnie kultura wykazująca cechy dość prymitywne, charakterystyczne dla wojowniczych ludów tureckich.

Poniżej dodatkowe wykresy wskazujące nacja którego kraju może mówić o sobie jako o potomkach AS-ów (indoeuropejczyków). Niech każdy sam sobie wyciągnie wnioski.

russia R1a

Wykresy: National Pies

Mapka: Wikipedia

 

http://ag.108.pl/index.php/slawiano-arianie/143-rosjanie-nie-slowianie

KOMENTARZE

 • POLAK PATRIOTA LECHITA
  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/133728,polak-patriota-lechita
 • Najbardziej słowiańskim krajem nie jest Rosja tylko Polska, a Niemcy wcale nie są najbardziej germańskim. Mapa genetyczna Europy
  http://i1.wp.com/blogpublika.com/wp-content/uploads/2015/04/mapa-genetyczna-europejczykow.png?w=986
 • Czy Rosjanie to Słowianie?
  http://kurzastopa.blog.onet.pl/files/2014/05/Putin2.jpg

  Słowianofile uznają to pytanie za prowokację. Tymczasem hołdują oni idei mongolskiego państwa, używającego jedynie obcego języka.

  Historia i lingwistyka zna co najmniej dwa przypadki przejęcia słowiańskiego języka przez Azjatów, podbijających państwa Słowian. Pierwszym z nich jest Bułgaria. Słowian podbili tam Hunowie, przejmując ich język. Drugim jest Rosja, gdzie Słowian podbili Mongołowie. Tak

  Rosja

  (używam tej nazwy w wielkim uproszczeniu) uległa mongolizacji. Tak, jak Hunowie w Bułgarii, Mongołowie, mieszając się z miejscową ludnością, utworzyli na terytorium dzisiejszej Rosji nowe społeczeństwo, które ze słowiańszczyzną łączy jedynie język i prawosławie. Pozostał okrutny

  duch

  mongolski, wyznaczający Rosjanom kierunek działania i metody postępowania wobec podbitych narodów. Po bitwie pod Kałką* wschodnia słowiańszczyzna przestała istnieć, co widać choćby po twarzy płk. Putina a wcześniej Breżniewa, Lenina i innych Rosjan.

  POLSKI KRZYŻ - część 1.
  https://www.youtube.com/watch?v=iY77TryHj3o

  POLSKI KRZYŻ - część 2.
  https://www.youtube.com/watch?v=GulOCXEU3KE

  Post scriptum: po bitwie pod Kałką mongolscy zwycięzcy związali wziętych do niewoli ruskich książąt, ułożyli na nich deski, na których urządzono ucztę dla zwycięzców. Oczywiście „nowoczesna psychologia” wytłumaczy pełne okrucieństwa postawy Rosjan w późniejszej historii „traumą psychiczną”. Jako ciekawostkę dodam, że Jej Imperatorska Wysokość Maria Władimirówna Romanow (a faktycznie Gottorp-Holstein) używa także tytułu królowej Rosyjskiego Królestwa Polskiego. Jakie miejsce w Rosji zajmuje Polska, to proszę wszystkich marzących o orderze Orła Białego czy Świętego Stanisława, (które rosyjski dom przyznaje) by spojrzeli na herbik, umieszczony na jednym ze skrzydeł Czarnego Orła.

  Prorosyjskie słowianofilstwo(?) polskich narodowców (?) to dla mnie niemalże zagadka. Bawią mnie zapewnienia rosyjskich narodowców poparciu dla polskiego katolicyzmu(!) jako (oczywiście obok prawosławia) bastionu wolności w Europie.

  Kurza Stopa.blog
 • @Talbot 09:45:13
  I jeszcze
  Wysoki
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/35/Bundesarchiv_Bild_146-1968-101-20A,_Joseph_Goebbels.jpg
  Zgrabny
  http://i.wp.pl/a//f/jpeg/33961/bundesarchiv_hermann_goring_635.jpeg
  I Białowłosy
  http://images.askmen.com/1080x540/2016/02/22-120117-historians_believe_hitler_suffered_from_rare_penis_deformity.jpg
  He,he...
 • :)))
  ...doprowadzisz niektórych ruskich, polskojęzycznych "słowian" do szewskiej pasji:))))), aż mim kuźwa pejsy odpadną ze złości:)))
 • Rosjanie o Polakach: „To nasi bracia Słowianie”
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2014/11/flaga-rosji-1-1.jpg?w=350&h=233


  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/01/06/rosjanie-o-polakach-to-nasi-bracia-slowianie/
 • @trybeus 10:11:38
  "..doprowadzisz niektórych ruskich, polskojęzycznych "słowian" do szewskiej pasji:))))), "

  ATAM - wszyscy Polacy kochają Putina za jego sympatię dla młodszych braci - Polaków.
 • @fretka 10:05:24
  Prawda zawsze zwycięży, jak pisał jeden z rosyjskich blogerów AdNovum
 • Rosjanie są Słowianami
  ale rządzą nimi nie Słowianie, to nora syjonistów i Hunów
 • @AnnaP 11:54:21
  Prawdziwych Rusinów wymordowali Lenin, Stalin i Breżniew, używając do tego NKWD i KGB.
 • @Talbot 12:15:27
  I Putin morduje dalej, ale oni są, żyją, co z mapki też wynika.
 • @Talbot 10:02:56
  Rusofobia podsycana syjonizmem poczyniła znaczące spustoszenia w mózgu Autora. I nic dziwnego, dążenie Słowian do współpracy politycznej i stworzenia realnej przeciwwagi dla syjonistycznego imperializmu i zgnilizny kulturowej Zachodu spędza sen z powiek żydowskich reżimów Zachodu. Stąd wszelka publicystyczna hałastra na różne sposoby stara się przeciwdziałać ewentualnej słowiańskiej współpracy.

  Procentowe rozmieszczenie czterech podstawowych mutacji (rodów) haplogrupy R1a w Europie
  - według diagramu Igora Rożanskiego (stan badań 2013 r.) (źródło: http://www.rodstvo.ru/forum/index.php?showtopic=1312&st=740)

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2016/09/r1a1a1proc.jpg

  za: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm
 • Talbot ! żydowsko-syjonistyczny propagandzista plujący na Rosję !!
  Bracia Słowianie ! żydostwo ma traumę [ uraz psychiczny ] do Rosji i Rosjan , bo Imperium Rosyjskie stoi żydo-syjonistom na drodze do panowania nad światem !!!
  Imperator Putin [ wybrany przez żydów ] dokonał wolty i rozgonił żydów w Rosji !!! tak jak w 965r Światosław I roku spustoszył kaganat chazarski
  !
  Słowianie ! mamy i będziemy mieli wiele pierdów żydowskich na temat Rosji ,kim są a kim powinni być w propagandzie żydowsko-syjonistycznej
  a ja odpowiem ! Rosjanie sa naszymi sojusznikami w walce o wyzwolenie
  Polski spod Okupacji żydo-syjonizmu !!!!!!!! SOJUSZNIKAMI !!!!!!!
  żyd to WRÓG Słowian !!!! żyd to wróg Ludzkości !!! i powiem więcej że dobry żyd to żyd w Izraelu !!!! w Europie żyd to wróg śmiertelny naszej cywilizacji !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! tak na poważnie to TYLKO ROSJA JEST JEDYNYM GWARANTEM NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI !!!!!
 • @Rzeczpospolita 12:31:30
  "I nic dziwnego, dążenie Słowian do współpracy politycznej i stworzenia realnej przeciwwagi dla syjonistycznego imperializmu i zgnilizny kulturowej Zachodu spędza sen z powiek żydowskich reżimów Zachodu"

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160911/3855753/polska-rosja-wspolpraca-jan-parys.html


  Proszę poczytać bezczelne komentarze rosyjskich patriotów, pod artykułem.

  Mongolsko-stepowa dzicz...
 • @ele 12:38:13
  "w Europie żyd to wróg śmiertelny naszej cywilizacji !!!! "

  Popieram....
  Na Kremlu 80% urzędników, to żydzi. Tyle samo jest ich w rosyjskich resortach siłowych.
 • @Talbot 13:00:31
  Czytam komentarze żydo-katolików np. niejakiego Zdzicha i to mi w zupełności wystarcza.
  Przy czym żydo-katolik Zdzich broni wrogiej naszemu narodowi i państwu instytucji, a wspomniani przez Pana rosyjscy patrioci - być może nie wszyscy obdarzeni zaletami intelektu i kultury - stają jednak w obronie własnej ojczyzny atakowanej totalnie przez żydo-reżimową zgniliznę Zachodu.
  A bić wroga należy w każdy dostępny sposób.
 • Rosjanie są Słowianami z dwóch powodów
  Zacznijmy że Rosjanie, to naród który powstał wyniku emancypacji z wschodniosłowiańskich Rusinów (tak samo jak Białorusini i później Ukraińcy).
  Rusini to podbici Słowianie Wschodni przez pochodzącą z Ładogi rodzinę Rutkiewiczów, co prawda pochodzenia Fińskiego, ale uległa ona wpływom germańskich Skandynawów.
  W skład państwa Rutkiewiczów wchodziły plemiona Polan i Drewlan, później inne wschodnie plemiona Słowian i sąsiadujących z nimi Bałtów i Finów.
  Swoje podboje Rutkiewiczowie zawdzięczają osłabienie Kaganatu Chazarskiego wojnami z muzułmanami, Bułgarami i buntami Węgrów i Lechitów. Zabijając Normańskiego wasala Chazarów, zajmują gród Kijów. Dzięki czemu panują nad południowym szlakiem do Bizancjum. Dzięki dochodom z tego regionu, opanowują cały szlak Skandynawii do Bizancjum i część północną szlaku prowadzącego do rzeki Wołgi a dalej do Persji. Tak powstałe państwo Normańsko-Słowiańskie, panowało dzięki olbrzymimi obszarami dzięki kontroli przez kolonie (grody) szlaków handlowych. Słowianoznawcę elit Skandynawskich przyspieszyło przyjęcie prawosławia z językiem liturgicznym cerkiewno-słowiańskim. Do najazdów Mongolskich, na Rusi Kijowskiej zachowały się dynastie polańskie rządzące krewniakami Lechitów, Radymiczami i Wiatyczami. Do podboju Mongolskiego, wyniku rozdrobnienia i niewielkich wartości okolicznych ziem, Ruś Kijowska nie rozrastała się po za głównymi szlakami handlowymi (Skandynawia - Bizancjum i Skandynawia - Persja). A dzięki chrystianizacji, słowianizacji ulegli mieszkańcy tego państwa.
  Dopiero, powstanie Wielkiego Księstwa Moskiewskiego (zalążku Rosji), doprowadziło do podbojów, napędzanych handlem futrami.
  Więc Rosjanie są Słowianami po części rodziców i wyniku przyjęcia kultury. Chciałbym zaznaczyć że, Słowianie Południowi i Zachodni z chęcią przyjmowali pod swoją opiekę członków innych grup etnicznych. To zdolnością do asymilacji, zawdzięczają podbój połowy Europy.
 • @Rzeczpospolita 13:12:03
  " a wspomniani przez Pana rosyjscy patrioci - być może nie wszyscy obdarzeni zaletami intelektu i kultury - stają jednak w obronie własnej ojczyzny atakowanej totalnie przez żydo-reżimową zgniliznę Zachodu."

  W takim razie kim jest Putin, który zaprasza żydów do Rosji?

  http://www.autonom.pl/?p=14733

  Może on nie jest rosyjskim patriotą, skoro działa w żydowskim interesie?
 • @Talbot 13:35:39
  A może to taka zmyłka ze strony Putina?
  Zaprosi do Rosji żydów, spędzi ich do synagogi, potem zawezwie nocne wilki, a ci ich wytłuką?
  Nareszcie rosyjscy Słowianie uwolnią się od żydostwa, wtedy w końcu zapanuje pełna zgoda i przyjaźń z Paliakami.
 • Trochę inaczej zinterpretuję wykres haplogrupy R1a1
  Jeśli chodzi o Słowiańszczyznę zachodnią, czyli dzisiejsze Niemcy, mamy oddziaływanie na siebie dwóch żywiołów, Celtów i Słowian i jeszcze mniej liczebną grupę nordycką, określaną w literaturze zachodniej proto-germanami. To oddziaływanie powodowało zmniejszanie populacji nosicieli haplogrupy R1a1.
  Analogicznie mamy z słowiańszczyzną wschodnią. Tam mamy oddziaływanie ludów stepowych, weźmy pod uwagę, że środkowa Ukraina (dzikie stepy) jeszcze za czasów Trylogii to były tereny zamieszkałe głównie przez tych, co z różnych powodów gdzie indziej mieszkać nie mogli, ciągłe przechodzenie ludów stepowych, Turków, Tatarów powodowało, wyniszczanie pierwotnie żyjącej tam ludności.
  Tereny Lechitów były chronione przez te dwa bufory, stąd mamy najwyższe zagęszczenie nosicieli R1a1, u nas też nastąpiła dodatkowa mutacja określana jako R1a1a7. Tak więc mówienie, że Rosjanie to nie są Słowianie jest błędne. To Słowianie, którzy na własne życzenie żyli pod obcą władzą, potomków Ruryka (ugro-fina). Stąd mamy traktowanie podwładnego jako śmiecia. Pisał o tym Nestor.Osobiście jestem za teorią autochtoniczną, choć w takim brzmieniu Słowianie (rozumiani jako nosiciele R1a1) na te ziemie przyszli, tyle, że było to kilka tysięcy, na nasze ziemie docierały wpływy m.in z Bliskiego Wschodu, stąd dziś tam znajdujemy elementy wydające się być słowiańskimi, bo również znajdowane na naszych ziemiach. Również o autochtoniczności Słowian świadczy pas zwiększonej populacji R1a1 na północy Skandynawii, mamy tu podobny proces jak w Wielkiej Brytanii, spychanie Celtów do Szkocji, Walii. Tu też bojowniczy proto-germanie spychali Słowian na tereny trudniejsze do życia.
  Z drugiej strony trzeba oddać honor Rosji za to, że poddawała w wątpliwość teorię allochtoniczną (przybycie Słowian w IV, V w. którzy wyparli germanów.
 • Autor
  Polecam interesujacy cykl artykulöw Mariusza Agnosiewicza na stronie RACJONALISTA.
  Spora czesc Rosjan to z pewnoscia Slowianie. Wynika to z niezbitych faktöw historycznych.
 • @Zawisza Niebieski 13:45:10
  Tak czy siak, najwięcej słowiańskich genów noszą Polacy i Słowacy.
  Obecni Rosjanie dzięki ZSRR, gdzie następowało mieszanie krwi, posiadają geny wymieszane. Teraz Rosjanki wychodzą masowo za Chińczyków, bo oni są pracowici.
 • @Talbot 14:01:40
  Tak , szczególnie krzyżówki ciabate i chazary z nieletnimi Polkami.
 • @Talbot 14:01:40
  Powiem ci ciekawostkę, przeczytałem to w badaniach sprzed kilku lat, najliczniej R1a1 reprezentowana jest w Wielkopolsce, później Łużyce, a następnie Węgry. Przy czym ze względu na ciągle rosnącą bazę danych wartości te zmieniają się. Kilka lat temu, gdy pisałem o tym, w Niemczech mieliśmy 40% R1b, 21% R1a, 6-8% protogermańskiej, ostatnio w badaniach polskiego naukowca znalazłem, że 16% zarówno dla Słowian i proto-germanów. Możliwe, że uwzględnił inne obszary, co w tych pierwszych badaniach podobne wyniki były dla samych Niemiec zachodnich
 • @Talbot 14:01:40
  //Tak czy siak, najwięcej słowiańskich genów noszą Polacy i Słowacy.//

  ...to by się zgadzało, bo Polki i Słowaczki są po prostu prześliczne...a to dla mnie dowód niezbity:)
 • @ireneusz 15:05:21
  Musisz mi poradzić...
  Chcę opublikować ciekawy wywiad z Władimirem Bukowskim, ćzy on jest Słowianinem, czy żydem z syjonistycznego klanu?
 • @ Autor
  Zaniepokojony konfabulacjami autora - proponuję zacząć się leczyć psychiatrycznie. Niestety nie mogę polecić żadnego lekarza, gdyż byłaby to już reklama.
 • @Talbot 16:08:24
  ///Chcę opublikować ciekawy wywiad z Władimirem Bukowskim, ćzy on jest Słowianinem, czy żydem z syjonistycznego klanu?///

  W kwestii tego kim jest wiadomo (dzięki londyńskiej policji) że jest starym zboczeńcem pedofilem.
  http://www.bbc.com/news/uk-england-32483544
  https://sputniknews.com/europe/20150428/1021480756.html

  Ale publikuj wywiad,publikuj.Może dowiemy się jakiś szczegółów.
  PS
  czy wy, tj fani Bukowskiego wymieniacie się zdjęciami wzbogacając tym sposobem posiadane kolekcje?
 • Jasnowidz Krzysztof Jackowski o III wojnie światowej, Rosji i Putinie
  https://www.youtube.com/watch?v=qzHvNkTbBNU
 • dwie uwagi
  "Czytając przeróżne materiały rosyjskie lub oglądając filmy przebija z nich niebywała rusofilia"

  1. na samym początku tekstu napisać tak niegramotne zdanie?
  2. tak, Rosjanie są bardzo rusofilscy. W dalszej części tekstu padają równie odkrywcze i sensowne uwagi?

  sorry, dalej nie czytam. Szkoda czasu na takie miałkie przemyślenia.
 • O tym, kto jest Żydem, decyduję ja...
  ...kto i kiedy to powiedział? O tym, kto jest Słowianinem chce decydować Talbot. Ludzie puknijcie się w głowy i popatrzcie na historię.

  Księstwo moskiewskie, z którego powstała współczesna Rosja, było tatarską kolonią. Jest jasne, że jurni Tatarzy modyfikowali genetykę rosyjskiej kolonii.

  Przez Polskę przechodziły różne wojska tam i z powrotem: rosyjskie, pruskie, austriackie, tureckie, szwedzkie, saskie... więc jest jasne, że Polacy mają starannie wymieszaną genetykę wielu różnych narodów.

  Zamiast wpatrywać się w geny, popatrzcie na kulturę, religię, obyczaje danego państwa/narodu. Rosja była prawosławna i jest prawosławna nadal. Wiele obyczajów z Ruski Kijowskiej nadal w Rosji funkcjonuje. Podobnie Polska, nadal jest na szczęscie katolicka, nadal obowiązują u większości ludzi obyczaje sprzed wielu lat, zasady kultury, literatura itp.

  Natomiast kraje Europy Zachodniej stają się muzułmańskie, a to oznacza kres ludów germańskich, franków, anglosasów etc.
 • Bardzo dobry temat:))
  ...dzięki niemu dowiaduję się kto jest kto:))) i punkty mówią za siebie

  dla mnie budujące jest, że to my, Polacy jesteśmy oryginalnymi słowianami, my i tylko my...zawsze uważałem, ze jesteśmy najlepsi na świecie... cechuje nas miłosierdzie i nieznajomość terminu niewolnictwa, bo słowianie nigdy nikogo nie niewolili, w przeciwieństwie do żydów...dzięki Talbot za ten temat ...:))daje do myślenia...
 • @Talbot 10:02:56
  Podbój Mongolski, przesunął Wielkie Księstwo Moskiewskie, w krąg cywilizacji Wielkiego Stepu. Co prawda Ruś Kijowska, dużo zapożyczyła od sąsiadujących z nią koczowników stepowych (Polacy też dużo z tamtą przyjęli). Zresztą Słowianie mieli długą historię relacji z koczownikami (zbudowali Żmijowe Wały).
  Lecz została kotwica trzymająca, ten kraj w kręgu kultury słowiańskiej i europejskiej. Była to religia.
 • To jet manipulowanie danymi, czyli pseudointelektualny bełkot.
  Rosja jest państwem federacyjnym,największym państwem świata i społeczeństwem wieloetnicznym w który Słowianie czyli głównie etniczni Rosjanie i inni od dawna stanowią mniejszość,a większość to ludzie innych nacji nazwijmy ich "mniejszościami narodowymi", chociaż to jest niewłaściwe określenie w przypadku państwa federacyjnego. Jeżeli pod pojęcie Rosjanin,Polak, czy Niemiec podkłada się obywatela takiego państwa to trzeba pamiętać,że dużo dzisiejszych Niemców to etniczni Turcy czy Arabowie. Jeżeli jednak pod pojęciem Rosjanin,Polak, czy Niemiec rozumie się narodowość czyli pochodzenie etniczne to Rosjanie i Polacy to Słowianie a Niemcy to lud germański, a nie turecko-arabski. Autor zamienił pojęcie pochodzenia etnicznego pojęciem obywatelstwa i udowodnił, że Rosjanie w Federacji Rosyjskiej są mniejszością ,ale to akurat wiadomo od bardzo dawna dzięki spisom powszechnym które tam też są przeprowadzane.Pozdrawiam.
 • @jacek0003 23:50:24
  Bajdurzenie o nieslowianskosci Rosjan..o azajatyckosci i zbarbaryzowaniu przez Mongolow....to poprostu bajdurznia...

  Jak to sie stal ze Rosjanie mowia do dzis po rosyjsku- a nie po mongolsku..tak samo wszystkei inne reopubliki turkmenskie, chinskie i sybirskie.... TO Azja przyjela kulture Rusi i porzadek Rusi a nie odwrotnie....kto sie chce przekonac niech rzuci okiem na globus....
  Polecam wyklad chyba najlepszego polskiego znawce tematu pana Czeslawa Bialczynskiego:

  https://www.youtube.com/watch?v=5-kIEJRWhZ0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY