Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
703 posty 5930 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Projekt Riese - ostatnia tajemnica Hitlera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Adolf Hitler - ucieczka doskonała?

 

 

…Największa tajemnica III Rzeszy na terenach Polski…

 

Historia tego projektu sięga już osiemdziesiąt lat wstecz. Riese to tajny kompleks, podziemne miasto, które miało powstać w Górach Sowich na terenie południowej Polski. Plany były tak duże i rozległe, że szybko zdecydowano się na nazwę Riese, czyli Olbrzym. Budowa tego kompleksu stanowiła wyzwanie w tamtych latach, to też kilka tysięcy osób straciło życie i zdrowie w czasie prac, mówiono nawet, że warunki były gorsze niż w piekle. Dziś Riese to po prostu nazwa tajnego projektu III Rzeszy, którego czas realizacji przypadł na okres trwania II wojny światowej. Robotnicy, złodzieje, czy osoby podlegające jakiejś formie kary, były przewożone na teren Gór Sowich i zmuszane do nadludzkiej pracy. Wykopano ponad kilkanaście kilometrów tuneli, w tym grot, pieczar i podziemnych komnat. Teorie, co do celu całego przedsięwzięcia były różne. Jedni twierdzili, że miał być to skarbiec, schron lub miejsce do produkcji tajnej superbroni, która miała zapewnić Hitlerowi zwycięstwo i przejęcie władzy nad Europą. Niestety do dziś projekt Riese stanowi jedną z największych i najmroczniejszych zagadek II wojny światowej i III Rzeszy.

 

Projekt Riese był na tyle rozbudowany i skomplikowany, że obejmował kilka odrębnych placów budów. Praca nie polegała jedynie na drążeniu otworów w ziemi i skałach, ponad to prace obejmowały także przygotowanie sieci dróg i mostów. Olbrzym nie miał być zwykłym kompleksem wojskowym, miał być najnowocześniejszą i największą kwaterą dla Hitlera i głównych dowódców III Rzeszy. Budowa tajnego kompleksu na terenie Polski świadczy o zamiarach Hitlera, który siłą chciał przejąć władzę nad starym kontynentem. Dodatkowo można przypuszczać, że ekspansja III Rzeszy po zwycięstwie mogłaby sięgać dalej i dalej. Dlaczego? Przeznaczeniem Olbrzyma było zapewnienie odpowiednich warunków dla produkcji Wunderwaffe. Jest tutaj mowa o wszelkich środkach transportu, systemach wystrzeliwania rakiet V2, ośrodku badań atomowych, chemicznych a także biologicznych. Jednak hipoteza, która budzi największe emocje to ta mówiąca o trwających pracach nad napędem anty grawitacyjnym, czyli nad stworzeniem tak zwanego UFO Hitlera o kryptonimie V7. To właśnie ta technologia miała zapewnić zwycięstwo w II wojnie światowej i każdej następnej. Plany obejmowały prace na zaawansowanym poziomie, wielu badaczy historii twierdzi, że gdyby II wojna światowa potoczyła się inaczej to Hitler zdążyłby wyprodukować swoja tajną broń a wówczas dzisiejszy świat wyglądałby zapewne inaczej.

 

po drugim akapicie (3)

 

Bardzo ważną informacją jest ta mówiąca, że kompleks w Górach Swoich po dzień dzisiejszy nie został w pełni odkryty. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pod ziemią zalegają nadal nie odsłonięte tunele, pomieszczenia i kwatery a co za tym idzie, plany i tajne dokumenty, które w przyszłości mogą rzucić więcej światła na tajemnicę Riese. Tę hipotezę potwierdza pismo Alberta Speera jednego z przywódców III Rzeszy, który w liście do Hitlera z września 1944 roku pisze o postępach prac na terenie tajnego kompleksu, z owych notatek można wyciągnąć wniosek, że prace były bardziej zaawansowane niż dziś się sądzi, oraz obejmowały znacznie większy obszar. Czy więc po dziś dzień leżą gdzieś plany tajnej superbroni Wunderwaffe? Jest to możliwe.

 

W ostatnim czasie dużo mówi się o pociągu ze złotem, po który dosłownie sięgają wszyscy, począwszy od Niemiec, po przez Rosjan a skończywszy na Izraelu, mimo, że ów pociąg nie został nawet odnaleziony. Przy tej okazji należy zauważyć, że Riese było także przeznaczone do składowania różnego rodzaju skarbów zdobytych w czasie wojny. W wielu dokumentach istnieje wzmianka o pociągu pełnym złota, który miał zaginąć w niewyjaśnionych okolicznościach na trasie między Świebodzicami a Wałbrzychem. Z resztą po dzień dzisiejszych tamte tereny są miejscem działania wielu poszukiwaczy skarbów. Po zakończeniu II wojny światowej osoby, posiadające informacje o Riese często umierały w niewyjaśnionych okolicznościach, zwłaszcza te, które miały zamiar podzielić się swoją wiedzą ze światem. To też można z dużą pewnością stwierdzić, że wiele ciekawych a czasem zapewne sensacyjnych informacji nadal czeka na ujawnienie. Kompleks Riese to projekt, który osobiście nadzorował Hitler, a to mówi wiele. Tajny kompleks wojskowy III Rzeszy miał być miejscem tajnych badań nad super technologią i człowiekiem, ponieważ wielu Hitlerowskich naukowców prowadziło badania nad wytrzymałością człowieka. Owe badania często przypominały tortury przy użyciu wymyślnych narzędzi. Adolf Hitler był człowiekiem łączącym w obie charyzmę, inteligencję i szaleństwo, a to mieszanka bardzo niebezpieczna.

 

 

Autor:
Tajemnice Świata

 

ADOLF HITLER – UCIECZKA DOSKONAŁA?

 

1 maja 1945 roku świat usłyszał sensacyjną wiadomość o śmierci jednego z najbardziej wyrazistych, okrutnych i znienawidzonych przywódców w historii. Adolf Hitler miał zastrzelić się dzień wcześniej tuż po obiedzie – około godziny 15. Informacja szybko wywołała euforię, ale kurz równie szybko opadł i okazało się, że ta śmierć wcale nie jest taka oczywista.

 

Tym bardziej, że wokół okoliczności tego samobójstwa narastały liczne sprzeczności. Oczywiście, bardzo realne wydawało się że Wielki Wódz, mimo ogromnej odporności psychicznej, nie wytrzymał presji zbliżającej się porażki. Z drugiej strony, doszczętnie spalone zwłoki i brak jednoznacznej identyfikacji sprawiły, że sytuacja natychmiast dołączyła do panteonu teorii spiskowych. I się zaczęło.

 

Niezliczone donosy na całym świecie miały wskazywać na to że Hitler żyje i ma się świetnie. Spekulowano na temat każdego, kto pojawiał się nowy w danej społeczności i mógł przypominać Fuhrera. Malowano portrety pamięciowe – z długimi włosami, z łysiną, z brodą lub całkiem bez zarostu. Nikt ostatecznie nie spotkał go ponownie, ale też nikt nigdy ostatecznie nie udowodnił tej śmierci w ostatnim dniu kwietnia w Berlinie – choć w działania śledcze zaangażowały się mocno siły FBI. A kiedy okazało się, że przestrzelona podczas samobójstwa czaszka Hitlera, pochodząca z jego bunkra, w rzeczywistości należy do kobiety – zaczęto spekulować na całego.

 

W 1948 roku do Amerykanów zgłosiła się Polka, mieszkająca niedaleko Legnicy. Jej sąsiad, łudząco podobny do nazistowskiego przywódcy, miał mieszkać po sąsiedzku. Służby USA, choć nie zbagatelizowały tej informacji, nie chciały angażować się w działania na terenie okupowanym przez ZSRR. A sprawa, z czasem, przycichła.

 

Inaczej jest z tropem argentyńskim. Podobno Hitler na trzy dni przez upozorowanym samobójstwem, w łodzi podwodnej (lub samolotem – tu również teorie są rozbieżne) został przetransportowany do Ameryki Południowej. Tam, w towarzystwie swojej ukochanej Ewy Braun, miał do późnej starości żyć w spokojnym ranczo, z dala od niepotrzebnego rozgłosu. Zmarł w wieku 73 lat, w połowie lutego 1962 roku.

 

Jak było naprawdę? Wyjaśnienie tej zagadki wciąż czeka na rozwiązanie.
A co Wy myślicie na ten temat?

 

Autor:
GhostWritin’

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY