Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
704 posty 5932 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Tajemnice piramid

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkie historyczne miejsca, w których stoją piramidy zarządzane są wyłącznie przez archeologów i stworzoną dla nich maszynę biurokratyczną.

 

Trudno oprzeć sie wrażeniu – patrząc na ogromną liczbę piramid rozrzuconych po całym świecie  – że musiały być one niezwykle ważne dla tych, którzy budowali je z tak wielkim wysiłkiem. Być może dla tego zaginionego dla nas świata były tym, czym dla nas jest dziś internet, prasa, telewizja. Tego nadal nie wiemy. Przetrwały do dziś: milczące, monumentalne, pokryte kurzem historii i zwykłym pustynnym piachem a doskonale  wykształceni hsitorycy przy każdej okazji starają się nas przekonać (a może także i samych siebie), że jedyną funkcją tych niezwykłych budowli było przechowywanie zwłok wielkich tamtego świata. Nie wszyscy zgadzają się z takim poglądem i chyba najbardziej rewolucyjną osobą w tym gronie jest dr Sam Semir Osmanagić, odkrywca najbardziej kontrowersyjnych piramid, których potęga i rozmach z trudem mieści się w wielu glowach – nawet tych z otwartym umysłem. Chodzi tu oczywiście o zespół piramid z miasteczka Visoko w Bośni. Grupa bośniackich piramid jest imponująca i składa się z jedenastu zidentyfikowanych struktur. Największe z nich to Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Miłości, Piramida Smoka, Piramida Matki Ziemi, Vratnica Tumulus, Dolovi Tumulus, Ginje Tumulus. Wewnątrz piramid odkryto także tunele i labirynt. Te i inne piramidy Osmanagić opisał w książce pt. : “Pyramids Around The World” (“Piramidy dookoła świata”)

pyramids-around-the-worldW powszechnej opinii piramidy kojarzą się z Egiptem (wg. wyliczeń jest tam 155 piramid) i Ameryką Środkową. Tymczasem piramidy budowane były na całej kuli ziemskiej. W Chinach naliczono ich niemalże tyle ile jest ich w Egipcie – 150 piramid. Można je znaleźć w Indonezji, Kambodży, na Wyspie Mauritius, na Wyspach Kanaryjskich (aż 103!), w Sudanie (224), na Sycylii (43), na Półwyspie Apenińskim (5), w Hiszpanii (3), Peru (300), Boliwii a nawet w USA (kompleks Cahokia). Oficjalnie uważa się, że były one grobowcami – tymczasem w Wielkiej Piramidzie w Gizie w jej wewnętrznych komnatach nie tylko nie znaleziono żadnej mumii, ale nawet hieroglifów czy artefaktów. Jednym słowem ani jednego dowodu na to, kto zbudował piramidę, kiedy i w jaki sposób. Powtarzanie przez historyków i archeologów, że piramidy zostały wzniesione mozolną pracą niewolników wydaje się niepoważne choćby z racji tego, że nie znaleziono nic, co wskazywałoby na wiedzę bądź technologię jaką zastosowano do takiego przedsięwzięcia. Powstaje więc pytanie: dlaczego nauka tak bardzo boi się innego podejścia do nieznanej nam dziś cywilizacji, która stworzyła piramidy? Wydaje się, że ma to przede wszystkim związek z pojęciem czasu i mierzenia nim historii ludzkości. Obecny paradygmat naukowy stosuje czas mierzony liniowo, ale wiele wskazuje, że nasza cywilizacja podlega cyklom. Wyznaczają je kataklizmy, które regularnie niszczą wszystko co jest na Ziemi i na gruzach takich cywilizacji powstają następne, zaczynając niemalże od zera. Graham Hancock stworzył doskonały model takiego pojmowania czasu historycznego w “Magikach bogów”, pokazując moment kompletnego unicestwienia jednej cywilizacji i powolnego procesu powstawania następnej. Nawet najpotężniejszy kataklizm nie jest w stanie zetrzeć na proch wszystkiego. Niekiedy po takich cywilizacjach pozostają trudne do wytłumaczenia w obecnym historycznym dogmacie pozostałości po tym, co było znacznie dawniej niż zapisana przez nas historia. Są to piramidy w Gizie, Sfinks, Gobekli Tepe czy budowle przypisywane Inkom. Wiemy, że ostatnia globalna katastrofa miała miejsce 12 tys. lat temu. Przed nią podobna wydarzyła się 18 tys. lat temu a jeszcze wcześniej 30 tys lat temu. Nasza planeta ma ponad 2 miliardy lat i takich katastrof w jej historii było prawdopodobnie setki. Można więc założyć, że tworzenie się cywilizacji nie jest ewolucją a podlega gwałtownym cyklom, w których giną i na ich ruinach  – jak feniks z popiołów – odrodzają się na nowo. Takie myślenie narusza jednak fundament współczesnej nauki – wiarę (bo tak to trzeba nazwać) w ewolucyjny rozwój świata. Kiedy powtarzają się po sobie kolejne cykle zagłady i narodzin trudno mówić o ewolucji, a to uderza w wiele dziedzin współczesnej tzw. “nauki”. Dlatego egipskie piramidy, Macchu Picchu, Gobekli Tepe, Teotihuacan traktowane są raczej jako anomalie niż dowód na cykliczność dziejów Ziemi i cywilizacji, które żyły na długo przed powstaniem naszej.

tomsk

Trudno uwierzyć, że współcześni archeolodzy i historycy nie widzą tej prostej relacji.  A może wiedzą to doskonale, jednak przed takimi wnioskami powstrzymuje ich … strach. Nasza cała obecna cywilizacja zbudowana jest na strachu. Nie ma przecież czegoś takiego jak niezależny system archeologiczny  – niezależny odczywiście od Akademii. Dlatego strach odgrywa dominującą rolę: strach przed menedżerem, dyrektorem, rektorem czy innym szefem, który nie pozwoli na wygłaszanie niezależnych opinii nawet wtedy, gdy naukowiec ma rację a jego twierdzenia mają jak najbardziej naukowe podstawy. Strach nie jest wyłączny tylko dla archeologii. Jest on głównym motorem nauki, systemu edukacyjnego czy korporacji. Ważny jest jeszcze jeden czynnik. Ten kto kontroluje historię kontroluje także teraźniejszość. Elity, które rządzą światem nie chcą dopuścić do zadawania pytań jak żyli ludzie w poprzednim cywilizacyjnym cyklu. Być może dobra materialne, wyścig szczurów i wydzieranie sobie ziemi nie było ich najważniejszym modus operandi? Może złoto nie wzbudzało takiego pożądania? Może nie było strachu? Jeśli nie ma strachu organizacja społeczna wygląda zupełnie inaczej – bo jest oparta na pełnej wolności osobistej a tego nie są w stanie zaakceptować współczesne elity, które bardzo dbają o to, byśmy nie szukali wzoru gdzie indziej.

giza

Wszystkie historyczne miejsca, w których stoją piramidy zarządzane są wyłącznie przez archeologów i stworzoną dla nich maszynę biurokratyczną. Nie można rozpocząć np. w Egipcie niezależnego projektu archeologicznego, nawet jeśli zatrudni się zawodowych, dyplomowanych i utytułowanych archeologów. Nie można też wprowadzać do archeologii fizyków, geofizyków czy inżynierów. Nie można nawet wnosić urządzeń pomiarowych na teren wykopalisk archeologicznych nawet jeśli są to tylko nieinwazyjne instrumenty elektroniczne. Spróbujcie wyciągnąć miernik pola elektromagnetycznego w okolicy Wielkiej Piramidy czy Piramidy Kukulkana. Natychmiast pojawi się policja. Pewien japonski naukowiec – oficjalnie zaproszony do Egiptu, mierzył pole energetyczne piramidy Cheopsa i zauważył interesującą prawidłowość. Pole to zmieniało się w regularnych odstępach co 10 min. Japończyk poinformował o tym odkryciu egipskie Ministerstwo Starożytności i… został za to wyrzucony z Egiptu. Bez odpowiedniego zezwolenia takie badania sa surowo wzbronione. Rosyjscy naukowcy z Instytutu Schmidta w Moskwie, członkowie Rosyjskiej Akademii Nauk: Khawroszkin i Tsyplakow prowadzili takie badania na mniej znanych egipskich piramidach takich jak Czerwona Piramida i Piramida Łamana. Pomiarów dokonywano u podstawy badanych piramid a także na ich szczycie. Aby wejść na szczyt Rosjanie musieli przekupć strażników. Okazało się, że pole magnetyczne na szczycie piramidy jest 50 razy silniejsze niż u jej podstawy co sugeruje, że budowle te są niewątpliwie… maszynami. Kiedy zaprezentowano wyniki tych badań egipskim archeologom ci zamiast dyskutować na ich temat agresywnie dopytywali się kto dał Rosjanom pozwolenie na wejście na szczyt piramidy. Odczyt z naukowych instrumentów wcale ich nie zainteresował. Obecnie na świecie istnieją trzy miejsca gdzie ludzie mają pełny dostęp do piramid. Są to: piramidy w Bośni – oceniane na 34 tys lat (!), piramida w Rosji w Tomsku na Syberii. Jest to współcześnie zbudowana piramida, ale bardzo interesująca jeśli chodzi o rozmaite testy naukowe. Trzecia piramida znajduje się w Indiach.

semir_osmanagic11 lat temu Semir Osmanagić znalazł się w niewielkiej bośniackiej miejscowości Visoko. Krajobraz tej górskiej miejscowości jest urzekający ale to, co zwróciło jego szczególną uwagę były regularne ksztalty otaczających miejscowość wzgórz. Na gust Osmanagicia – były zbyt regularne jak na twór natury. Góry przypominały kształtem piramidy, pokryte lasami i inną roślinnością. Każda z tych góor miała cztery ściany w kształcie trójkąta a pochylenie ściany góry ze szczytu aż do jej podstawy przebiegało w linii prostej. Osmanagić bada piramidy od ponad 30 lat i to, co zobaczył w Visoko od razu wzbudziło jego podejrzenia. Piramidy w Gizie są wyjątkowe także z tego powodu, że otacza je piaszczysta pustynia. Większość jednak piramid na świecie często pokrywa bujna roślinność. Chińskie piramidy są porośnięte lasami. Większość piramid Majów nadal kryje dżungla, dlatego drzewa rosnące na ścianach piramid w Visoko nie powinny dziwić. Osmanagić kompasem sprawdził położenie geograficzne domniemanej piramidy. Okazało się, że ściany piramidy idelnie odpowiadają punktom kardynalnym kompasu! W taki sposób zorentowane  są również piramidy egipskie, chińskie, peruwiańskie a nawet piramida w Cahokii. Bazując na geometrii i geograficznym zorientowaniu Osmanagic doszedł do wniosku, że niektóre z gór w Visoko muszą byc konstrukcjami stworzonymi przez jakąś inteligencję wiele lat przed powstaniem naszej cywilizacji. W 2005 r. Osmanagić otrzymał pierwsze pozwolenie na przeprowadzenie badań geologicznych. Miejsce nie było uważane przez bośniacki rząd za zabytek historyczny, więc odpowiednie pozwolenie nie stanowiło problemu. Niemalże każdy test jaki przeprowadzała ekipa Osmanagicia przynosił kolejne anomalie. Pod warstwą gleby znaleziono niezwykle twardy materiał, który po zbadaniu okazał się być… cementem! A właściwie geopolimerem, którego praktyczne zastosowanie przy budowie piramid wykazał Joseph Davidovits. Zaproszono do współpracy instytuty naukowe na całym świecie w tym Politechnikę Śląską w Gliwicach, gdzie przeprowadzono badania radiowęglowe z próbek pobranych z wnętrza bośniackich piramid. Wszystkie te badania potwierdzają, że bośniackie piramidy nie są kaprysem natury. nauka jednak wydaje się być głucha nawet na efekty poszczególnych badań przeprowadzonych w szanowanych instytucjach naukowych i nawet nie dopuszcza myśli aby łaskawszym okiem popatrzeć w stronę piramid z Visoko. Nie powinno to dziwić, bo ich uznanie zatrzęsłoby całym skostniałym systemem, który nadal z rezerwą i zapewne niedowierzaniem patrzy na wykopaliska Gobekli Tepe przesuwające początki naszej cywilizacji o drugie tyle! Dlatego gigantyczne piramidy z Bośni długo będą czekać na swoje miejsce w historii naszej planety. Kto wie… może aż do następnego kataklizmu.

 

Written by chrismiekina

KOMENTARZE

 • Breaking News
  USA wstrzymały pomoc dla państwa żydowskiego.
  Banki mają zakaz dokonywania przelewów pieniężnych dla obywateli Izraela.
  Info z amerykańskich for internetowych.
 • @Talbot 15:47:29
  jakieś ŹRÓDŁO ? źródełko ? kropelka informacyjna chociaż ?
 • @Paulus.Aquarius 16:39:00
  Źródło: forum USA Today
 • @Talbot 15:47:29
  Zasmuciłeś mnie troszkę
  To ja już od 3 dni czekam na wypłatę i nic 8-))))))

  Pozdrawiam
  5+
 • Bardzo ciekawy artykuł 5*.
  Kiedyś jechaliśmy przez północno - zachodnią Słowację, jest tam kilka gór wyglądających jak zarośnięte piramidy.
  Te wszystkie tajemnice piramid są chowane, ze względu na religie.
 • Chcecie zobaczyć UFO
  ,
  ..w okolicy Słońca?
  https://stereodata.nascom.nasa.gov/browse/2016/11/03/ahead/euvi/195/2048/thumbnail.shtml

  Należy klikać w obrazki i je powiększać.
  Te "artefakty" nie są błędami kliszy.
 • @Talbot 18:47:16
  Ludzie wysyłali zapytanie do NASA czym są te artefakty na zdjęciach, NASA smętnie tłumaczyło, że to błędy kliszy. Okazało się jednak, że po obróbce komputerowej pojawiły się bardzo wyraźne obrazy statków kosmicznych, o różnych kształtach i wielkości.
 • @Talbot 17:05:57
  link ?
 • @Paulus.Aquarius 19:24:10
  http://www.infowars.com/

  Żydom blokują też You Tube i Facebooka - są totalnie przerażeni

  http://www.fronda.pl/a/henry-kissinger-za-10-lat-nie-bedzie-juz-izraela,34646.html

  Jak myślisz, pojadą na Krym?
 • @Paulus.Aquarius 19:24:10
  Niepotrzebnie Pałę postawiłeś przy artykule. Dobiło ciebie to, że Izraela już nie będzie?
  A może Piramidy ciebie wkurzyły?
 • @Talbot 19:57:39
  Nie wystawiałem ci żadnej oceny...
  jak wstawiam to ..informuje..
 • @Talbot 19:45:00
  w dalszym ciągu nie widzę nic na ten temat... Nie możesz dokładnego linku podać?
 • @Paulus.Aquarius 21:28:53
  Słuchałem po angielsku na stronie Alexa Jonesa w audycji słownej.
 • @Talbot 21:52:37
  Pisali też podobno o tym w żydowskim Jerusalem Post - tak mówił w audycji Alex.
 • @Talbot 21:57:17
  łe, no to na bank prawda ! :o
 • co na to Polin PIS-i i PO oraz reszta ?
  20% WSZYSTKICH IZRAELCZYKÓW NIE MA NA JEDZENIE – Około 20% wszystkich Izraelczyków z powodów problemów finansowych nie ma wystarczająco na jedzenie. Wykazała to ankieta firmy Latet. Narodowy instytut ubezpieczeń donosił, że dla 100.000 rodzin (ok. 400.000 osób) w Izraelu problemem jest wyżywienie. Do ankiety zaproszono 500 osób. Około 20% z nich z powodu biedy nie jadło odpowiednio zbilansowanych posiłków. 14% z nich nie mogło kupić wystarczającej ilości jedzenia. Latet zorganizował wystawę na temat „nieosiągalnego jedzenia”. Organizacja wyjaśnia, że eksponat pokazuje jak setki tysięcy rodzin w Izraelu nawet w czasie świąt nie ma wystarczających posiłków. Kampania ma uczulić społeczeństwo i spowodować zmianę sytuacji.“ (Ynet)
 • @ALL
  PIRAMIDY I OLBRZYMI!

  Od jakiegoś czasu jestem w tym temacie i o niektórych sprawach, o których piszesz, wiem.

  W tym miejscu przytoczę pewien fragment ze Starego Testamentu, który pomimo wszystko coś nam mówi o dawnej „zaginionej” cywilizacji i o potędze tejże!

  „(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, (2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli. (3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.

  (4) A W OWYCH CZASACH, RÓWNIEŻ I POTEM, GDY SYNOWIE BOŻY OBCOWALI Z CÓRKAMI LUDZKIMI, BYLI NA ZIEMI OLBRZYMI, KTÓRYCH IM ONE RODZIŁY. TO SĄ MOCARZE, KTÓRZY Z DAWIEN DAWNA BYLI SŁAWNI”.

  Księga Rodzaju 6/1- 4

  http://biblia.info.pl/biblia.php Biblia Warszawska


  http://m.neon24.pl/61c76bf3104e5aea3af8c4136d38ff6e,0,0.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY