Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
678 postów 5806 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Zadłużeni Millenniallsi zatopią Amerykę!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pakowali całą kasę w studia, a teraz…

Pamiętacie ostry kryzys w USA z lat 2007-2009? To nic w porównaniu z tym, co nastąpi teraz.

 

Gwałtownie rosnąca bańka studenckich długów może pęknąć lada chwila pogrążając USA w kolejnym wielkim kryzysie finansowym – ostrzega MarketWatch. Wartość pożyczek studenckich w Stanach Zjednoczonych przekroczyła już 1,4 bln USD – obliczają analitycy.

Byli i obecni studenci siedzą po uszy w długach, których nie są w stanie spłacić. To tzw. Millennialsi – w USA określa się w ten sposób ludzi ok. 30-tki, którzy „nie chcą dorosnąć”. Psychicznie są na poziomie 20-latków z połowy lat 70-ch XX w., czyli z okresu poprzedzającego ówczesny wielki kryzys.

 

Jeśli jednak przyjrzeć się statystykom, Millennialsi są o wiele bardziej aspołeczni, niż ich dawni rówieśnicy. Wtedy 90 proc. z nich nie mieszkało już z rodzicami i prawie tyle samo było już po ślubie. Obecnie samodzielnie mieszka tylko 70 proc. 30-latków, a zaledwie 57 proc. założyło własną rodzinę.

Wtedy 3-ch na 4-ch miało dziecko, a 56 proc. – własną nieruchomość. Teraz dzieci nie ma nawet połowa z nich, a nieruchomość posiada tylko co trzeci – wynika z danych amerykańskiego urzędu statystycznego Census Bureau.

 

Nie chcą wiązać się z nikim na stałe, nie chcą mieć dzieci, w czasie studiów zadłużali się na potęgę, pakując wszystkie pieniądze w zdobycie wykształcenia. Nic nie odkładali, nie kupowali własnych domów, teraz wielu z nich nie ma z czego spłacić kredytów – oferty pracy nie okazały się aż tak atrakcyjne jak się spodziewali.

Zadłużenie to narasta lawinowo – co trzeci z tych dłużników zbankrutuje w ciągu najbliższych dwóch lat – prognozuje Consumer Financial Protection Bureau. Analitycy ostrzegają, że spowoduje to krach na rynku finansowym jeszcze większy niż ten, który wybuchł w 2007 r. i przerzucił się na cały świat, kiedy w USA pękła bańka spekulacyjna na rynku kredytów hipotecznych.

 

Finansowa bomba zegarowa tyka – ostrzega MarketWatch. Tak obecnie wygląda studenckie zadłużenie w Stanach Zjednoczonych:

zadluzenie_studentow

Zobacz także: Obliczono ile pieniędzy mają wszyscy Amerykanie. Dysproporcje porażają

Reporters.pl

KOMENTARZE

 • @Autor
  Bez obaw. Po prostu USA dokapitalizuje banki które będą miały kłopoty.
  Po ostatnim kryzysie nie odważą się na dopuszczenie do bankructwa jakiegokolwiek banku.
 • @
  Znam jednego czarnoskórego "agenta" po kilku magisterskich kierunkach który teraz jest (na polskie) jednym z dyrektorów w szkole. Facet prawie 50 lat i wciąż ma ponad 100 tys $ długu za studia. W większości dzisiejsi studenci, przede wszystkim chłopaki, zachowują się jak gówniarze którzy swoim zachowaniem przypominają studentów
  z PRLu. Tylko ze za PRLu naszych żaków zabawa była kryta przez państwo. W USA wszystko idzie na kredyt tych ludzi. Kredyt który
  nie może być zniwelowany nawet przez bankructwo. Zważywszy ze średnio studia kosztują około 40 tys $ na rok a taki delikwent traktuje
  to jako zabawę, wychodzi w życie obciążony wielkimi długami. To banków nie załamie gdyż pieniądze te i tak są fikcyjne. Młodzi ludzie jednak ,przez swoją głupotę, od samego startu są pogrążeni w długach które hamują ich finansowy i społeczny rozwój. Taka jest sytuacja.
 • @przewrotny wniosek
  "teraz wielu z nich nie ma z czego spłacić kredytów"

  Skoro muszą spłacać kredyty to chyba dobrze, że oszczędzają mieszkając z rodzicami?
  Skoro nie mają stałej-dobrej pracy pozwalającej utrzymać rodzinę to chyba dobrze, że jej nie zakładają?

  Bym tu widział raczej jakis rodzaj... odpowiedzialności.

  Wzięli głupkowaty kredyt na studia ale potem zmądrzeli, też taki wniosek można wysnuć z tego artykułu :)

  Lepiej by było gdyby za stwierdzenie, że 57% 30-latków nie ma rodziny, podali jaki % z tych 30-latków CHCIAŁBY założyć rodzinę ale nie ma kasy itp.

  Pozatym trochę to wygląda na kolejne wyrabianie "targetu", zaganianie ich do banków po nieruchomości, do psychologów "bo jesteś nienormalny" i reszty takich sprzedawców szczęścia.
 • @kowalskijan584 09:35:23
  Dokładnie.
  Kiedyś studia kosztowały ćwierć tego co teraz, domy najwyżej 1/3 tego co teraz, koszty utrzymania były o wiele mniejsze, a po studiach praca czekała, lepiej płatna przynajmniej o 1/3 niż teraz.
  Młodzi ludzie są winni temu wszystkiemu?
  Bardzo wątpię.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY