Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
678 postów 5806 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Zapad 2017

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Skala przygotowań do rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad 2017 jest niepokojąca

Wygląda na to, że tegoroczne manewry Zachód 2017, będą wyjątkowe pod względem ilości zaangażowanych wojsk ze strony Rosji i Białorusi. Jeśli wierzyć oficjalnym informacjom, w kierunku polskiej wschodniej granicy przemieszcza się spora część rosyjskiego Zachodniego Okręgu Wojskowego. 

 

Mają na to wskazywać zamówienia logistyczne na przewóz koleją czołgów, transporterów opancerzonych i innej techniki wojskowej. Rosyjska armia zgłosiła obecnie takie zapotrzebowanie na przewóz sprzętu, że jest trudne do realizacji ze względu na brak odpowiedniej ilości platform kolejowych. 

 

W stosunku do lat poprzednich jest to kilkunastokrotny wzrost dlatego niektórzy komentatorzy watpią, że to prawdziwe informacje i klasyfikują to jako część wojny informacyjnej. Jednak niedawny przylot do Polski amerykańskiej brygady pancernej i zapowiedzi wzmocnienia tak zwanej wschodniej flanki NATO, muszą się spotkać z jakąś odpowiedzią.

 

Nie wiadomo jeszcze jakie scenariusze będą rozgrywane w trakcie manewrów Zapad 2017, ale można przypuszczać, że będą podobne do poprzednich, na których ćwiczono atak na Polskę i to z wykorzystaniem uderzenia jądrowego na Warszawę. Sugeruje się, że jeden ze scenariuszy będzie też zakładał podbój krajów bałtyckich. 

 

Nieoficjalnie wiadomo, że planowane manewry są też nie na rękę Białorusi, a zwłaszcza rządzącemu tam satrapie, Aleksandrowi Łukaszence. Obawia się on po prostu, że taka ilość obcych wojsk na terenie jego kraju to duże ryzyko, że zostanie przy ich pomocy zastąpiony przez kogoś innego. 

 

Łukaszenka nie jeździ już podobno do Rosji, bo boi się, że nie wróci. Ostatnio zrezygnował na przykład z wyjazdu do Sankt Petersburga. Białoruski przywódca ma się czego obawiać i chyba wyrazem tego jest jego niedawne zbliżenie z Zachodem. To może się nie podobać Władimirowi Putinowi, który rzeczywiście może zacząć dążyć do zmiany władzy u naszego wschodniego sąsiada. 

 

 Komentarz pod artykułem

"

Dlatego Rosję  zarzadzaną przez funkcjonariuszy kgb trzeba zatrzymac wszelkimi sposobami. 

Eksdyrektor Centrali Wywiadu (DCI) Robert James Woolsey, mówiąc o putinowskiej Rosji, zauważył, że świat będzie miał do czynienia „faktycznie z państwem faszystowskim, które tłumi podstawowe wolności własnego ludu, regularnie organizuje oszustwo wyborcze i nieustannie dąży do hegemonii nad sąsiednimi krajami”. Z kolei amerykański politolog i geostrateg polskiego pochodzenia Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla gazety „The Wall Street Journal” powiedział, że reżim Putina w dużej mierze przypomina faszyzm Mussoliniego. „[…] Putin próbuje połączyć tradycje Czeka (leninowskiego gestapo, w którym jego dziadek rozpoczął karierę) z militarnymi rządami Stalina, z roszczeniami Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej do statusu Trzeciego Rzymu, ze słowianofilskim marzeniem o jednym dużym państwie słowiańskim, kontrolowanym przez Kreml”.

Pierwsze zwycięstwo sił proeuropejskich w 2004 roku na Ukrainie było wielkim wstrząsem dla Putina. Strach przed ewentualnym powtórzeniem podobnego scenariusza w Rosji skłonił go do stopniowej faszyzacji kremlowskiej polityki. Kijowski Majdan obudził stare fobie rosyjskich władców. Moskwę ogarnął dawny strach przed Zachodem i poczucie bycia oblężoną twierdzą. Co ciekawie, pomarańczowy Majdan w Kijowie budził paranoiczne obawy rosyjskich władz przed ewentualnym zbliżeniem polsko-ukraińskim, spowodował skojarzenie z czasem rozkwitu Pierwszej Rzeczypospolitej, zwłaszcza z okresem dymitriad i wojny polsko-rosyjskiej (1609-1618), gdy Polacy wraz z Kozakami próbowali przynieść do Moskwy europejską ówczesną cywilizację.

Właśnie po rozpoczęciu pomarańczowej rewolucji na Ukrainie zaczął się miesiąc miodowy Putina z rosyjskimi faszystami. Wtedy to prezydent Rosji postanowił szukać punktu oparcia dla swojej polityki wśród ruchów skrajnie prawicowych i neofaszystowskich oraz dokonać istotnych zmian w sferze ideowej i na płaszczyźnie symbolicznej. 27 grudnia 2004 roku Duma Państwowa przyjęła uchwałę o ustanowieniu nowego święta państwowego – przypadającego na 4 listopada Dnia Jedności Narodowej, upamiętniającego rocznicę wyzwolenia Moskwy spod polskich rządów w 1612 roku.

4 listopada 2005 roku za zgodą władz zwolennicy skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań zorganizowali Rosyjski Marsz mający na celu upamiętnienie „rocznicy wypędzenia polskich najeźdźców z Moskwy i protest przeciwko planom organizacji pomarańczowej rewolucji w Rosji”. W tym dniu w centrum Moskwy zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy rosyjskich nacjonalistów, którzy szli, krzycząc: „Rosja dla Rosjan!”, „Ruskie idą!”. Rozbrzmiewały też okrzyki o charakterze otwarcie faszystowskim. Rosyjscy esesmani z organizacji Słowiański Sojusz (SS), podnosząc rękę w nazistowskim pozdrowieniu, histerycznie krzyczeli: „Heil Hitler!” i „Sieg Heil!”

Mityng otworzył Walerij Korowin, lider duginowskiego Euroazjatyckiego Związku Młodzieży. „Zaczynamy naszą manifestację poświęconą rocznicy wygnania polsko-litewskich okupantów z ziemi rosyjskiej. Sytuacja była bardzo podobna do dzisiejszej. Rosja była rozdarta przez konflikty wewnętrzne. Ze strony zachodniego atlantyckiego zła trwało zaciskanie pierścienia wokół Rosji. Jesteśmy w stanie wyrzucić całą tę pomarańczowość [odniesienie do idei pomarańczowej rewolucji na Ukrainie – red.] z Rosji!” – wołał fanatycznym głosem.

Po nerwowym wystąpieniu Korowina inny zwolennik idei Aleksandra Dugina, Paweł Zariffulin zaczął paranoicznie krzyczeć: „Nie będziemy tolerować wszelkich tych sił zła, w pierwszej kolejności Łotwy, Polski, Gruzji! Nie będziemy tolerować tych amerykańskich szakali?! Deklarujemy ten dzień dniem narodowego gniewu. Ruski, wstań!”. W przerwach między wystąpieniami tłum skandował: „Rosja – wszystko! Reszta – nic!”. Właśnie po tych obchodach Dnia Jedności Narodowej w Rosji zachodni analitycy zaczęli alarmować, wieszcząc rosnące zagrożenie ze strony rosyjskiego faszyzmu.

Kilkutysięczne marsze faszystów przechodzące głównymi ulicami największych rosyjskich miast, obozy, w których rosyjscy neonaziści odbywają szkolenia wojskowe, i setki zabójstw na tle nienawiści narodowej i rasowej stały się normą w putinowskiej Rosji. Czarnosecińcy, narodowi socjaliści, narodowi bolszewicy, prawosławni faszyści, skinheadzi, imperialiści… Pod skrzydłami służb specjalnych w Rosji działa ponad 50 skrajnie prawicowych organizacji neonazistowskich.

Rosyjski dysydent i działacz na rzecz praw człowieka Lew Ponomariow zauważył: „Rosyjski Marsz, który spowodował falę oburzenia w 2005 roku, to tylko mały problem w porównaniu do tego, co zaczęło się dziać w rosyjskiej polityce i w życiu publicznym od połowy 2006 roku. 

Ksenofobiczne i faszystowskie hasła coraz częściej słyszymy nie tylko na ulicach, ale również w gabinetach urzędników. Naziści organizują marsze z pochodniami w centrum Moskwy, atakując ludzi o innym kolorze skóry, kształcie oczu czy narodowości i krzycząc o wyższości rosyjskiej nacji nad resztą narodów. Władze nie walczą z ksenofobią, wręcz przeciwnie, populistycznie starają się ją wykorzystać. […] Nigdy nie słyszałem, żeby Putin potępiał nazizm. A ten problem jest bardzo poważny. Rosyjski faszyzm to prawdziwy problem zakorzeniony w świadomości społeczeństwa”.

Przedstawiciele środowiska akademickiego też nie pozostali obojętni wobec nazizmu w Rosji. Rosyjski naukowiec, prawnik i kryminolog prof. Jakub Giliński stwierdził, że zwycięstwo nazizmu i faszyzmu we współczesnej Rosji stało się faktem.

 

/ Triumf faszyzmu w Rosji

 

Według badań socjologicznych już w 2006 roku 12 proc. Rosjan sympatyzowało z neofaszystami, a 53 proc. wspierało hasło „Rosja dla Rosjan!”. Niezależni analitycy podają przerażające dane.

W Rosji jest ponad 60 tysięcy czynnych neonazistów. To cała armia potencjalnych morderców, nieskrępowanych żadnymi zasadami bądź normami moralności. Wielu z nich ma na swoim koncie okrutne zbrodnie o podłożu ksenofobicznym. Według badań Centrum Informacyjno-Analitycznego „Sowa” tylko w 2006 roku wskutek przemocy na tle nienawiści narodowej czy rasowej w Rosji ucierpiało 500 osób, z których 53 straciło życie. I to dopiero na początku miesiąca miodowego Kremla z rosyjskimi neonazistami!

W wielu przypadkach rosyjscy faszyści nawet nie ukrywają swoich zbrodni. Wręcz przeciwnie. Skrupulatnie dokumentują sceny okrutnych zabójstw i udostępniają te nagrania w popularnych portalach internetowych. W sieci jest mnóstwo takich filmów.

Rosyjskie służby specjalne nie tylko nie przeszkadzają działalności skinheadów, lecz czynnie ich wspierają. Świadczą o tym wydarzenia na Ukrainie, gdzie rosyjscy neonaziści odbywają ćwiczenia, wykorzystując toczącą się prawdziwą wojnę.

 

/ Noworosja – legowisko faszystowskiej bestii

 

Technolog polityczny Aleksej Kowżun (współpracownik eksgubernatora obwodu donieckiego Siergieja Taruty) opowiedział, jak to na samym początku rosyjskiej agresji do Doniecka na negocjacje z terrorystami przyjechał będący w niełasce deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej Ilja Ponomariow (jedyny, który głosował przeciwko aneksji Krymu). Spotkanie z dowództwem sił zbrojnych tzw. DNR zszokowało go. Spotkał się z niepoczytalnymi członkami jawnie faszystowskiej organizacji Rosyjska Jedność Narodowa (RJN), którzy otwarcie negują wszystkie normy moralności człowieka.

Lider RJN Aleksander Barkaszow za pośrednictwem największej rosyjskiej sieci społecznościowej Vkontakte rekrutuje setki najemników, którzy regularnie powiększają tzw. armię DNR. Rosyjska Jedność Narodowa, Słowiański Sojusz, Czarna Sotnia, Stowarzyszenie Narodowo-Socjalistyczne są mocno obecne w Donbasie.

Właśnie oni – rosyjscy faszyści – przy wsparciu oficerów Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) i FSB RF podżegali do terroru i wojny na wschodzie Ukrainy. Badacz prawicowo-radykalnych partii z londyńskiego University College Anton Szechowcow twierdzi, że Kreml poprzez pośredników zaproponował wielu liderom rosyjskich organizacji neonazistowskich wyjazd na Krym, a następnie na wschód Ukrainy.

Jeden z oficjalnych liderów separatystów w Donbasie, Paweł Gubariew, od wielu lat jest członkiem i wychowankiem neofaszystowskiej Rosyjskiej Jedności Narodowej. Zdjęcie, na którym tzw. ludowy gubernator obwodu donieckiego pozuje z grupą nazistów w czarnych mundurach i w zarękawkach ze swastyką, jest dobrze znane sprawozdawcom, którzy interesują się tematem wojny na wschodzie Ukrainy.

W Polsce wielu ludzi może się zdziwić, że rosyjscy bojownicy w Donbasie są pewni, iż bronią russkowo mira, w tym przed Polakami. Kłamliwe informacje o polskich komandosach regularnie pojawiają się w donbaskich mediach. W rankingu wrogów Polska zajmuje drugie po USA miejsce! To dlatego powszechnie znani terroryści Giwi i Motorola nagrali wideo zawierające groźby pod adresem Polaków!

 

/ Eksport faszyzmu

 

Jak się okazuje, takich ludzi potrzebuje Rosja. Potrzebują ich rosyjskie służby specjalne do wojny hybrydowej przeciwko wolnemu światu i cywilizacji europejskiej. Ekspert wojskowy i szef grupy Opór Informacyjny Dmytro Tymczuk mówi, że kiedy FSB przyjmowała najemników za pośrednictwem rosyjskich wojskowych komend uzupełnień, wyłuskiwała jednostki najbardziej zdemoralizowane.

Okrutni neofaszyści, którzy przez dziesięciolecia przygotowywali się w specjalnych obozach do wojny przeciwko całemu światu, stali się doborową rezerwą dla rosyjskich służb specjalnych. Oni właśnie w najbliższej przyszłości mogą zostać głównymi podżegaczami nowych wojen hybrydowych w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce. A to, że mają plany wojny hybrydowej przeciwko Zachodowi, nie budzi żadnych wątpliwości.

Dlatego rosyjskim neofaszystom zależy na utrzymywaniu kontaktów i wymienianiu doświadczeń ze swoimi europejskimi zwolennikami. Na przykład członkowie bandy „Rusicz” Aleksej Milczakow, ps. Serb, oraz Jan Pietrowski, ps. Słowianin, 22 marca 2015 roku brali udział w Międzynarodowym Rosyjskim Konserwatywnym Forum w Petersburgu, w którym uczestniczyli ultraprawicowcy, m.in. neonaziści, z całej Europy. Warto dodać, że Jan Pietrowski w styczniu 2016 roku odwiedził Warszawę, gdzie wraz z polskimi prorosyjskimi stowarzyszeniami Zadruga i Falanga zorganizował koncert neonazistowskiego zespołu Russkij Stiag. Zresztą w Donbasie jest sporo najemników z Europy, m.in. z Polski, którzy zdobywają tam doświadczenia w zakresie prowadzenia wojny hybrydowej w rzeczywistych warunkach bojowych.

Kremlowscy czekiści mają globalne plany. Rosyjscy neonaziści krzewią swoje idee na całym świecie. Ich celem jest zniszczenie jedności Sojuszu Północnoatlantyckiego, wywołanie wrogości i konfliktów między państwami Unii Europejskiej oraz destabilizacja Europy. Aby tego dokonać, Kreml stara się zbudować sojusz z europejskimi ultraprawicowcami. Również z jawnymi neonazistami. Sponsoruje ich i promuje w parlamentach krajów europejskich.

 

/ Spisek przeciw Polsce i Europie

 

Ostatnio w Wiedniu odbyło się spotkanie przedstawicieli europejskich partii neonazistowskich z wieloletnim członkiem Czarnego Zakonu SS, ideologiem eurazjatyzmu Aleksandrem Duginem i rosyjskim oligarchą Konstantynem Małofiejewem. Co ciekawe, właśnie Małofiejew był głównym sponsorem tzw. ruskiej wiosny w Donbasie. Wojna hybrydowa jest jego specjalnością. Spotkanie było tajne i można się tylko domyślać, o czym rozmawiano. Jednak w wypowiedziach publicznych Dugin, nazywany też mózgiem Putina, nie kryje, że Rosja marzy o podboju całej Europy: „Rosyjski król powinien stać się królem ogólnoeuropejskim, a tym samym odtworzyć Cesarstwo Rzymskie i Bizantyńskie. Wyobraźcie sobie przyłączenie Europy [do Rosji – red.]. […] Podbijemy wszystko! Przejmiemy jednocześnie wszystkie europejskie wysokie technologie!”.

 

Rosyjscy szowiniści marzą o podbiciu i rusyfikacji narodu polskiego, o całkowitym zniszczeniu polskiej tożsamości i kultury. Chcą zniszczyć samego ducha wolności i godności Polaków.

– Trzeba domagać się, aby po rosyjsku mówiła nie tylko Ukraina, ale też Polska i Rumunia – powiedział niedawno wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej Władimir Żyrinowski podczas wystąpienia przed nacjonalistami na prorządowej manifestacji w Moskwie.

 

Na pierwszy rzut oka te pomysły mogą wydawać się niepoważne. Lecz tak samo niepoważna wydawała się zaledwie pół roku przed wybuchem wojny w Donbasie nieliczna grupka trzymająca flagi Republiki Donieckiej. Bo przecież na początku jesieni 2013 roku nikt nie był w stanie sobie wyobrazić rozpoczęcia tak krwawej wojny na wschodzie Ukrainy. Dlatego dzisiaj warto uważnie przyglądać się działalności marginalnych prorosyjskich ugrupowań, takich jak Ruch Narodowo-Radykalny „Falanga”, Nacjonalistyczne Stowarzyszenie „Zadruga”, Partia „Zmiana” etc., oraz przedstawicieli prorosyjskiej piątej kolumny w Polsce, wśród których znaleźli się przyjaciele Dugina, m.in.: były minister edukacji Roman Giertych, były poseł partii Samoobrona Mateusz Piskorski, naukowcy: Leszek Sykulski i Przemysław Sieradzan, oraz działacze skrajnej prawicy: Jarosław Tomasiewicz i Ronald Lasecki. Ponieważ jutro może już być za późno…'

KOMENTARZE

 • Trump nie wie, czy dogada się z Putinem
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/470/78/4707872.jpg


  Prezydent USA oświadczył, że szanuje rosyjskiego lidera Władimira Putina, ale nie wie, czy będzie w stanie się z nim dogadać.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201702054764224-sputnik-usa-rosja-trump-putin/
 • Putin buduje mur na granicy z Białorusią
  http://alexjones.pl/media/k2/items/cache/fef0a9d7a725f38b2267d88ed214e243_M.jpg  Z powodu ostatnich tarć między Białorusią a Rosją może dojść do rozpadu Państwa Związkowego Białorusi i Rosji. Po raz pierwszy od 26 maja 1995 przywrócono kontrolę na granicy między tymi państwami, a Putin podjął decyzję o odnowieniu umocnień granicznych z czasów ZSRR.

  Na mocy rozkazu szefa FSB, Aleksandra Bortnikowa (który musiał zostać poinstruowany z samej góry), podjęto pracę w celu odnowienia strefy granicznej pomiędzy Rosją a Białorusią. Pojawiły się już tablice informujące o szczególnym porządku na tym obszarze, wkrótce odtworzone zostaną punkty kontroli granicznej.

  Oficjalnie Kreml twierdzi, że decyzję o budowie umocnień granicznych podjęto po tym, jak Białoruś uchyliła bezwizową furtkę dla obywateli 80 kraju świata, nie wyłączając z tego członków UE. Od 9 lutego osoby, które przekroczą granicę w porcie lotniczym w Mińsku, będą mogły przebywać do 5 dni na terenie Białorusi bez posiadania wizy. Rosjanie chcą rzekomo uniknąć niekontrolowanych przecieków ludzi na własnej granicy, jednakże jest to nieprzekonywujące wyjaśnienie. Decyzję o przywróceniu granicy podjęto na Kremlu 29 grudnia, natomiast Mińsk zapowiedział częściowe otwarcie granic dopiero 10 dni później.

  Pierwszy raz przepychanki pomiędzy Mińskiem a Moskwą nie skończyły się zwykłymi pogróżkami czy kłótniami dotyczącymi cen gazu, przemytu przez Białoruś towarów objętych sankcjami w Rosji bądź pokrewnymi kwestiami konfliktowymi. Z reguły burze medialne tego typu kończyły się dogadaniem obu stron - tym razem jednak zamiast ugody powstaje realny mur.

  Brak granicy rosyjsko-białoruskiej zaczął przeszkadzać Putinowi w okresie aneksji Krymu, próbowano wywrzeć na państwie Łukaszenki presję, aby dostosowało zasady ruchu granicznego do tych panujących za jego wschodnia granicą. Najprawdopodobniej miał być to kolejny krokiem w tak zwanym pokojowym "jednoczeniu ziem ruskich", które okazuje się kompletnym fiaskiem Moskwy.

  Białoruś od dawna zdaje się być zaniepokojona agresywnymi zapędami Wschodniego Brata, stąd pewne zmiany w polityce zagranicznej i puszczanie oka zachodnim władzom. Niestety, ostatecznie i tak będą musieli ulec rosyjskiej presji z powodu uzależnienia od dostaw gazu oraz licznych pożyczek, które Mińsk zaciągnął u Putina. Otwarte pozostaje tylko pytanie, czy unormowanie relacji pozostanie na głowie Łukaszenki czy też może jego następcy.  Źródło: zmianynaziemi.pl
 • UWAGA Słowianie nie dajmy się żydom wkręcać !!!
  Te parszywe żydowskie wstępniaki mają za zadanie skłócić nas Słowian .

  Głównym wrogiem Słowian i świata jest światowa mafia żydowska !!!!!
  i tego sie trzymajmy !
  Razem stanowimy siłę TOTALNĄ osobno jesteśmy tylko niewolnikami u żydów !

  Żądajmy pokoju i współpracy między narodami Europy ! precz z wojną w interesie żydów !!!!
  PO PIS SLD PSL Nowoczesna to partie wojny ! wykonujące rozkazy światowej żydowskiej mafii !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska to żydo-rasistowski kraj !!!
 • @ele 13:15:05
  "Te parszywe żydowskie wstępniaki mają za zadanie skłócić nas Słowian .
  "

  Masz rację, wystarczy popatrzeć co Putin robi. Facet Słowian olewa totalnie, nawet Czesi i Słowacy się jego boją. Tylko Polacy nie dają się zniewolić ...
 • @ele 13:15:05
  Putin za petrodolary (szekle) nawet Białoruś chce sprzedać. Białoruś jest bliżej zachodniej cywilizacji, przynajmniej chce być - to Ruskij Mir chce ją zniszczyć. Łukaszenko kiedyś mówił, że Białoruś nie należy do Ruskiego Miru.
 • Zamykać dziadów i zdrajców
  //Dlatego dzisiaj warto uważnie przyglądać się działalności marginalnych prorosyjskich ugrupowań, takich jak Ruch Narodowo-Radykalny „Falanga”, Nacjonalistyczne Stowarzyszenie „Zadruga”, Partia „Zmiana” etc., oraz przedstawicieli prorosyjskiej piątej kolumny w Polsce, wśród których znaleźli się przyjaciele Dugina, m.in.: były minister edukacji Roman Giertych, były poseł partii Samoobrona Mateusz Piskorski, naukowcy: Leszek Sykulski i Przemysław Sieradzan, oraz działacze skrajnej prawicy: Jarosław Tomasiewicz i Ronald Lasecki. Ponieważ jutro może już być za późno…'//

  Kamieniołomy ,
  raz dziennie żarcie i tak przez 25 lat

  5+
  pzdr
 • @Talbot 14:26:36
  Nie masz wstydu takich pierdoł tu zamieszczać?
  Białoruś nie puszcza oka ku zachodowi, ten tzw. zachód ma nadzieję na to oko. Płonne nadzieje.
  Jakby Łukaszenka zaczął podskakiwać jak ci na majdanie, spadnie tak szybko jak daleko zaszedł. I nie myśl, że otruje go Putin. Białorusini go powieszą.
  A manewry Rosja przeprowadza razem z różnymi krajami: ostatnio także z Indiami i Chinami.
 • @Husky 19:08:41
  TY: "Prawicowiec,katolik Zoologiczny" - jesteś rzeczywiście z ZOO, czyścisz klatki małp a to się udziela pracownikom takim jak Ty, małpie figle.
  Normalny człowiek katolik wie, że: nie życz drugiemu tego, co tobie niemiłe.
 • @lorenco 04:27:05
  Kamieniołomy ,
  raz dziennie żarcie i tak przez 25 lat minimum
 • Najlepszy żydowski Szmonces w wydaniu Huskiego !
  Ten żyd z gazety polskiej [ żydowskiej ] pisze [ Czesi i Słowacy się jego boją.[ Putina ] Tylko Polacy nie dają się zniewolić . ]
  Ci co się boją to masz na myśli swoich żydowskich kamratów ! bo my Słowianie jakoś się nie boimy Rosji i Putina !
  Zniewoleni to jesteśmy my Słowianie w Polsce przez bandyckie rządy żydowsko-lewackie i żydowską Unie Europejską !
  !
  żydzie Huski ! jacy polacy ? kto wy żydzi jesteście POLAKAMI ? wy ścierwa żydowskie macie tylko obywatelstwo polskie i nic więcej !!!

  Jesteście politycznymi wrogami ! wasze miejsce jest w Izraelu bo tam jest wasza ojczyzna !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! w Polsce panuje system rasistowski
 • @ele 07:38:05
  sowiecki pastuszku, takim jak ty to kamieniołomy ,
  raz dziennie żarcie i tak przez 25 lat minimum
 • Do żyda @Husky 07:45:09 [ wyjątkowe ścierwo ]
  Powiadasz ze mi dasz 25 lat kamieniołomów ? a ja ci życzę żydku tego co juz zaznaliście ! palcem nie rusz w waszej obronie , a przeciwnie będę z satysfakcja obserwował . [ ty już Icku wiesz czego ci życzę ]
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska pod rządami mafii żydowskiej jest państwem rasistowskim !!!!! żyd to rasizm !!!!!! precz z żydo-NATO
 • @Husky 19:08:41
  Oj rozhasałeś sie na tym forum, słoiku z przedmieść Hajfy , nieprzyzwoicie i na poziomie początkującego w GW. Tak trzymaj , to bezpieczny poziom.
 • @ZBYSZEK49 10:03:24
  Czy też uważasz, że WSI to polscy patrioci, stworzeni przez GRU?
 • Jestem rozczarowany ...
  - to już nie bedzie wojny Baiłorusi z Rosją?
  Min. Waszczykowski nie przesterował białoruskiej polityki na prożydowską?
 • @Rzeczpospolita 14:23:25
  Białoruś niedługo będzie w UE i NATO.
  Baćka ma już dosyć szantaży ze strony Putina,
  Trzymam za nirgo kciuki.
 • @Talbot 15:07:03
  Tak się Wam nieraz po zjedzeniu zatęchłej macy, marzy i pieprzy.
  No cóż......
 • @ZBYSZEK49 15:33:17
  Wiele lat żyję, a jeszcze nigdy macy nie jadłem.
  A ty jadłeś?
  Napisz o swoich wrażeniach smakowych...
 • @ele 09:26:05
  ty już Icku wiesz czego i ja ci życzę

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY