Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
593 posty 5400 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Fundamenty pod islamski terroryzm kładło KGB

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Operacja SIG, czyli mędrcy Syjonu w służbie KGB

Ion Mihai Pacepa, najwyższy rangą oficer wywiadu radzieckiego bloku, który uciekł na Zachód, wydał książkę „Dezinformacja” (Disinformation), z której wynika, że powody islamskiego terroryzmu kryją się w tajnej operacji KGB w latach 70., – pisze angielski dziennik Daily Mail.

 

Jurij Andropow, który przez 15 lat stał na czele KGB, wysyłał setki agentów i tysiące egzemplarzy literatury propagandowej do krajów muzułmańskich celem wyrządzenia szkody USA i Izraelowi. Na rok 1972 dezinformacyjna maszyna Andropowa działała przez całą dobę, przekonując państwa islamskie, że Izrael i Stany Zjednoczone chcą zrobić z całego świata posiadłość syjonizmu. Dla Andropowa islamski świat był szalką Petriego, w której KGB mogło wyhodować szczep wirusowy nienawiści wobec Ameryki z bakterii marksizmu-leninizmu.

Andropow stał na czele KGB za ledwie na kilka miesięcy przed wojną sześciodniową, w której sojusznicy ZSRR Syria i Egipt doznali poniżającej klęski. Wówczas przyszły sekretarz generalny postanowił zemścić się, przygotowując palestyńskich terrorystów do porwania samolotów izraelskich linii lotniczych El Al i organizowania ataków terrorystycznych w Jerozolimie.

O wiele bardziej zaskakujące jest to, że Andropow jako pierwszy rozkazał przetłumaczyć na język arabski „Protokoły syjońskich mędrców” – propagandową fałszywkę, podrobioną przez agentów tajnej policji Rosji, którzy pracowali w Paryżu pod koniec XIX wieku.

 

Przed swoją ucieczką do Ameryki w roku 1978 i otrzymaniem tam azylu politycznego Pacepa stał na czele Służby Wywiady Zagranicznego (DIE) Rumunii i brał aktywny udział w projekcie andropowskim.

Pacepa mówi, że „Protokoły” zostały podstawą hitlerowskiej propagandy antysemickiej. KGB rozpowszechniło tysiące egzemplarzy tej fałszywki w krajach muzułmańskich w latach 1970.

Jak wspomina agent wywiadu, w 1972 roku jego agencja DIE otrzymała od KGB arabskie tłumaczenie „Protokołów” i niejaki „dokument”, udowodniający, że USA – państwo syjonistyczne. Zadaniem Pacepy było tajne rozpowszechnienie propagandowych materiałów w krajach arabskich.

Pacepa wspomina, że podczas jego spotkań z kolegami z węgierskich i bułgarskich służb specjalnych dowiedział się, że oni również rozpowszechniali materiały propagandowe w krajach muzułmańskich.

Ponadto, generał lejtnant Securitate (Departament Bezpieczeństwa Państwowego w Socjalistycznej Republice Rumunii) twierdzi, że w czasie jego pracy w rumuńskim wywiadzie KGB tajnie wzięło na siebie odpowiedzialność za 11 ataków terrorystycznych na terenie Izraela, w tym za atak na lotnisku „Ben Gurion” 30 maja 1972 roku (zginęły 22 osoby, 76 zostało rannych) oraz eksplozje na Placu Syjonu 4 lipca 1975 roku w Jerozolimie (15 zabitych, 64 rannych).

CYTAT Z KSIĄŻKI „DEZINFORMACJA”:

We wrześniu 2011 r., w przededniu powrotu Putina, stary żołnierz zimnej wojny Mahmoud Abbas znalazł się na pierwszym planie. Pod pełne zachwytu oklaski Zgromadzenia Ogólnego ONZ Abbas przekazał ONZ „swój” wniosek o uznanie granic Państwa Palestyńskiego, ustanowionych przed rokiem 1967.

Kilka postaci politycznych wykazywało sympatię wobec „niezależnej” decyzji Abbasa. Jednak mało kto wie, że Organizacja Wyzwolenia Palestyny została utworzona i finansowana przez KGB. Mało kto wie, że Moskiewski Instytut Orientalistyki, gdzie politycznie kształtował się Abbas, w tamtych czasach tajnie podporządkowywał się KGB, i tylko protegowani przez KGB cudzoziemcy mogli dostać się tam na studia.

Niewiele osób również wie, że promotorem rozprawy habilitacyjnej Abbasa był oficer KGB Jewgienij Primakow (wkrótce został szefem wywiadu w „demokratycznej” Rosji), który wówczas był również doradcą Saddama Husajna. Mało kto zauważył, że rozprawa habilitacyjna Abbasa (pt. „Tajna łączność między nazistami a przywódcami ruchu syjonistycznego”) całkowicie zaprzeczała Holokaust, twierdząc, że naziści zabili tylko „kilka tysięcy Żydów”.

emde/Jagiellonia.org

 

KOMENTARZE

 • Władimir Putin | Zanim byli sławni
  https://www.youtube.com/watch?v=yqL4aJCvMFI
 • W imię zmiewolenia
  państw arabskich sowieci budowali tam drogi, szpitale, zakłady pracy. W imię wprowadzenia demokracji w państwach arabskich amerykanie obracają je w perzynę... Nie zgadzam się z tytułem. OWP nie jest organizacją islamistyczną, co więcej jeżeli islamistów dorwie na swoim terenie to ich utylizuje. Fundamenty pod terroryzm islamski zbudowało cia tworząc al kaidę do walki z sowietami na terenie afganistanu.
 • @czerwony baron 18:40:48
  Historia islamskiego terroru

  "Wszystkie lewicowe ugrupowania były sponsorowane przez Sowietów?
  Przez ZSRR, Chiny, Kubę, Libię, NRD. W Polsce też bardzo chętnie gościliśmy terrorystów z Bliskiego Wschodu. Przecież w Warszawie przy ul. Bagno mieszkał Abu Nidal, szef Fatah – Rady Rewolucyjnej, a jego firma SAS Foreign Trade and Investment, handlująca bronią i zaopatrująca ruchy na Bliskim Wschodzie, do 1987 r. miała siedzibę w Intraco na ul. Stawki. W 1981 r. na Abu Daouda, dowódcę palestyńskiego Czarnego Września, Mosad dokonał zamachu pod hotelem Victoria w Warszawie. Był to element operacji Gniew Boży (Mivtzah Zaam Ha’el) – zabójstw liderów odpowiedzialnych za atak terrorystyczny, którego dokonał Czarny Wrzesień na izraelskich olimpijczyków w Monachium. Kiedy skończyła się zimna wojna, w naturalny sposób obumarły te organizacje, które były wspierane przez blok wschodni. Skończyła się też era mało skutecznego i nieodpowiadającego nowym wyzwaniom terroryzmu bazującego na ideologii zachodniej. "

  http://www.historia.uwazamrze.pl/artykul/1146613/historia-islamskiego-terroru
 • Suplement
  Jasnowidz - Historie nieznane odc.1
  https://www.youtube.com/watch?v=2jbtVvVuL-E
 • @Netwalker 20:30:45
  Artykuł dotyczy czasów związku radzieckiego, a nie współczesnych.
 • Co łączy agentów i terrorystów?
  http://blogpress.pl/node/22133
 • @czerwony baron 18:40:48
  dyskusja z , prowokatorami i nieukami jak Kseroboy vel talbot jest bezcelowa...
  Kseroboy se myśli że jest fajnym ściemniaczem ,
  Można porównać go tylko z obsranym sraczem
 • Organizacja Wyzwolenia Palestyny ...
  organizacją terrorystyczną?

  Tylko syjonistyczne kundle mogą takie paszkwile wypisywać...
 • ps. 1*
  .
 • @Paulus.Aquarius 11:08:05
  Ten Rumun Ion Mihai Pacepa z ichnego KGB, to antyrosyjska gnida. Nie ma się co dziwić rusofobii Rumunów mając na uwadze to, że rumuńskie władze podstępnie na złość Rosji wstąpiły do NATO i UE.
  Teraz Finlandia stała się rusofobiczna wzywając Finów do armii, w celu obrony kraju przed rosyjską agresją.
 • @Talbot 11:39:44
  "Nie ma się co dziwić rusofobii Rumunów mając na uwadze to, że rumuńskie władze podstępnie na złość Rosji wstąpiły do NATO i UE."

  To i ja trochę przytroluję o współczesności.

  Mi jest wstyd, że jesteśmy w NATO po tym co działo się w Iraku, Libii i Afganistanie. A jeszcze bardziej jak się dowiedziałem o działaniach Gladio we Włoszech.
  A "bycie członkiem" UE to.... sam wiesz.

  A więc moim zdaniem takie "na złość Rosji" jest "trochę" głupie. Ale to efekt braku lustracji i działań "seryjnego". Niestety.
 • @Talbot 11:39:44
  "Teraz Finlandia stała się rusofobiczna wzywając Finów do armii, w celu obrony kraju przed rosyjską agresją."

  Bo pewnie pod Helsinkami pojawiła się ruska łódź podwodna, której... nikt nie widział. Podobnie jak w Sztokholmie. Ale to na pewno Ruskie płynęli. A jak ktoś zobaczy "zielone ludziki" to już w ogóle! ;-)
 • @ Autor
  "wydał książkę „Dezinformacja” (Disinformation), z której wynika, że powody islamskiego terroryzmu kryją się w tajnej operacji KGB w latach 70."

  Chyba jakiś błąd metodologiczny popełnił ten pan... Oto ilustracja. I wcale nie z "Protokołów..."

  http://bi.gazeta.pl/im/5/10346/m10346715,PALESTYNA-IZRAEL.jpg

  No, to byłoby tyle na temat o czasach Związku Radzieckiego i źródłach "terroryzmu" :-)
 • @Jasiek 12:21:30
  "wydał książkę „Dezinformacja” (Disinformation)"

  Ten cały artykuł jest dezinformacją, przecież wszyscy wiedzą, że NKWD, KGB i teraz FSB nie mówiąc o GRU - zawsze były służbami pacyfistycznymi miłującymi Pokój ponad wszystko...
 • @Talbot 11:39:44
  jak zwykle unikasz odpowiedzi kseroboyu
 • @Talbot 19:01:53
  A i owszem, sowieci sponsorowali lewicowe organizacje ale od religijnych trzymali się z daleka.
 • @Talbot 13:11:36
  "przecież wszyscy wiedzą, że NKWD, KGB i teraz FSB nie mówiąc o GRU - zawsze były służbami pacyfistycznymi miłującymi Pokój ponad wszystko..."

  Ufffffff.... Talbot, obojętnie z jakiego państwa byś nie wymienił komórek organizacyjnych służb specjalnych to żadna z nich nie ma za zadanie miłowania pokoju. Oni mają być skuteczni. W nich nawet obowiązuje kara śmierci - muszą być poważni.

  Ty piszesz: KGB, FSB, GRU, NKWD, a! co tam - dodajmy jeszcze smiersz, cze-ka czy jak im tam było/jest...
  A ja Ci piszę: Libia, Irak, Afganistan, Syria, Jugosławia, Ukraina.

  Widzisz różnicę?

  Oczywiście możemy się spierać, że Afganistan to przykład na dwie strony, ale wtedy musimy się zeprzeć jaka jest relacja między Rosją a ZSRR, bo nie są to pojęcia równoważne, a i źródła o inwazji są raczej jednostronne, nie wspominając już takich hitów zarytych głęboko w świadomości i dających całkiem spory plon jak Rambo made in (un)Hollywood będący pod wiadomo czyją kontrolą.

  Ps, chyba użyłem za dużo dziwnych skrótów, bo coś mi się dzieje z internetem - eszelon nigdy nie śpi ;-)

  3m siem
 • @Jasiek 15:03:19
  Dodaj jeszcze Polskę, Czechosłowację, Węgry, Bułgarię, Jugosławię, NRD, Litwę, Łotwę, Estonię, Rumunię - satelity - CHRL, Wietnam Północny, Kuba, Laos, część Korei Północnej ...
  W większości tych państw istniały rosyjskie bazy wojskowe.
 • @Talbot 16:16:04
  Talbot, kuźwa, Ty naprawdę masz problemy z percepcją. Jak chcesz porównać pierdolnik w Libii, Iraku czy Syrii zrobiony przez NATO i USA do sytuacji w PRL czy innych demoludach, gdzie odbudowano kraj, powstał przemysł ciężki, lekki, motoryzacyjny, stocznie? Jak to chcesz porównać? Odpowiadaj. Zobaczymy czy dasz radę.
 • @Talbot 16:16:04
  Pokazałem Ci też na mapce co jest prawdziwym źródłem arabskiego "terroryzmu". A jeśli USA wspierało Izrael, to czy ich główny przeciwnik, czyli ZSRR też miał wspierać Izrael? Chyba byliby ostatnimi głąbami gdyby tak zrobili. Oczywistym jest, że popierali bojowników arabskich, którzy są przez syjonistów nazywani terrorystami, bo nie godzą się na agresję Izraela na ziemie Palestyńczyków. "Czarny Wrzesień"? - tropy prowadzą do... Gladio.

  Łyso?

  Ogarnij się chłopie.
 • @Jasiek 20:38:34
  Ja rozumiem, że polityki Związku Radzieckiego i obecnej Rosji - prawnej spadkobierczyni ZSRR, będziesz bronił jak niepodległości.

  Poczytaj dyskusję: Izrael a ZSRR
  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=101846
 • @Talbot 09:13:20
  "Ja rozumiem, że polityki Związku Radzieckiego i obecnej Rosji..."

  Ja Ci tylko pokazałem mapkę na której widać prawdziwe źródło arabskiego "terroryzmu", a nie książkowe bujdy jakiegoś "byłego agenta".

  A jak chcesz porównywać pierdolnik w Libii, Syrii, Ukrainie i Iraku zrobiony przez NATO i USA do sytuacji w demoludach, to sam pokazujesz jaką masz percepcję.

  Miłej niedzieli :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY