Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
635 postów 5573 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Znikli spadkobiercy fortuny Jana Kulczyka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielka ucieczka Kulczyków

 

Na łamach GAZETY FINANSOWEJ panowie Jan Piński i Krzysztof Galimski zauważyli, że latorośle Jan Kulczyka, będące oczywiście spadkobiercami miliardowej fortuny tajemniczo zmarłego przed kilku laty ojca, zdecydowali się zamieszkać poza Polską. Żeby było ciekawiej gdzie się wyprowadzili póki co nie wiadomo. Przyjaciele sugerują, że wyjazd i przeprowadzka związane są jedynie z globalnymi interesami rodziny Kulczyków. Łatwiej im będzie prowadzić interesy z Londynu, Szwajcarii, Sardynii czy też południowego wybrzeża Francji gdzie mają już od dawna swoje rezydencje.

Wyjazd ich potwierdza mecenas Zbigniew Ćwiąkalski, adwokat Sebastiana i Dominiki Kulczyków i były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Jak niespodziewany wyjazd z Warszawy i brak informacji o aktualnym miejscu pobytu ma się do afery PKN Orlen, prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej i więcej, opisują panowie Piński i Galiński w artykule:

Fot. Inter.

wg/pco

 

Źródło: GAZETA FINASOWA, 12 maja 2017

 

Polish-Club-Online-PCO-logo-2
, 2017.05.12.

 

KOMENTARZE

 • Czarna owca III RP
  Co wspólnego mają likwidacja WSI, Jan Kulczyk i „Wielka księga cipek”, czyli o Czarnych Owcach III RP

  Nowy „J-23” Aleksander Makowski vel Aleksander Stępiński może być konfabulantem, a gen. Marek Dukaczewski powinien straszyć w rezerwatach postkomunizmu. To w wielkim skrócie ocena byłych wojskowych służb specjalnych należąca do onegdaj ważnego polityka SLD Zbigniewa Siemiątkowskiego i zmarłego niedawno posła PO Konstantego Miodowicza.

  Dyskusja o likwidacji WSI rozgorzała na nowo w związku z nachalnym promowaniem „wywiadu-rzeki” Makowskiego z Pawłem Reszką i Michałem Majewskim, pt. „Zawód: szpieg”.

  Promowaną książkę wydało wydawnictwo Czarna Owca należące onegdaj do Jacka Santorskiego – członka Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Aktualnie jest on współwłaścicielem z Dominiką Kulczyk-Lubomirską (córka Jana Kulczyka) grupy Firm Doradczych VALUES.

  Warto wspomnieć, że w 2004 roku okazało się, że Jan Kulczyk jest zamieszany w Aferę Orlenu. W ramach pracy Sejmowej Komisji Śledczej ujawniono, że Jan Kulczyk miał ogromny, niewspółmierny do liczby posiadanych akcji, wpływ na działanie i obsadzanie kluczowych stanowisk w PKN Orlen oraz to, że uczestniczył w spotkaniach z rezydentem KGB/FSB w Polsce Władimirem Ałganowem.

  Wydawnictwo Czarna owca wydało również tę pozycję
  Wydawnictwo Czarna owca wydało również tę pozycję

  Dla kogo i za co Trybunał Stanu?

  Wracając do WSI. Jako były poseł wiem, że te służby w pierwszych kadencjach Sejmu RP odmawiały dostępu do informacji o swojej działalności. Wielokrotnie przedstawiciele tej służby ostentacyjnie lekceważyli wezwania sejmowych komisji. W tym kontekście warto zastanowić się nad wieloma aferami dotyczącymi przetargów organizowanych przez MON czy prowokacją dotyczącą usunięcia ministra Romualda Szeremietiewa. Iluzoryczność ochrony wywiadowczej Wojska Polskiego wzrasta jeśli się zważy, że WSI nie przeszły żadnej lustracji czy dekomunizacji mimo ścisłej współpracy z KGB czy GRU.

  Raport o likwidacji WSI autorstwa Antoniego Macierewicza był ważnym elementem ujawniania opinii publicznej nielegalnych działań postkomunistów i ich zauszników. To Antoni Macierewicz w tym dokumencie potwierdził, że 50% akcji WSI dotyczących partii politycznych było skierowanych przeciwko KPN.

  To, że jacyś agenci wywalczyli w sądach odszkodowania za ujawnienie ich nazwisk w raporcie nie jest niczym dziwnym. Sądownictwo III RP wsławiło się bowiem „moralną odpowiedzialnością za korupcję”, „pobiciem kulą karabinową ze skutkiem śmiertelnym”, bezkarnością komunistycznych zbrodniarzy Wojciecha Jaruzelskiego czy Czesława Kiszczaka oraz ustalaniem terminów rozpraw na telefon. Trudno uznać, że potwierdzić miałoby ustalenia z raportu Macierewicza!

  Tymczasem jeśli prawdą jest, że postawiono zarzuty za więzienia CIA Zbigniewowi Siemątkowskiemu, to czas zadać pytanie kiedy za wydanie zgody na tego typu więzienia z pominięciem parlamentu odpowie przed Trybunałem Stanu Leszek Miller i Aleksander Kwaśniewski. Nad tym warto debatować!

  Adam Słomka
  poseł na Sejm RP (1991-2001)

  http://niezlomni.com/co-wspolnego-maja-likwidacja-wsi-jan-kulczyk-i-wielka-ksiega-cipek-czyli-o-czarnych-owcach-iii-rp/
 • @Talbot 15:29:36
  //Rodzinna alergia na PiS

  Emigracja w czasie rządów PiS to wręcz rodzinna tradycja. Poprzednia ucieczka wiązała się ze sprawą afery PKN Orlen. Specjalna sejmowa komisja śledcza pokazała, jak Kulczyk, mający około 6 proc. akcji koncernu faktycznie dyktował politykę energetyczną Polski. Do tego doszły jego rozmowy z rosyjskimi szpiegami m.in. Władimirem Ałganowem w lipcu 2003 r. w Wiedniu. A także – pod koniec 2002 r. w londyńskim hotelu Lanesborough – z prezesem i właścicielem rosyjskiej kompanii naftowej Łukoil Wagitem Alekpierowem. Kulczyk obiecał wówczas Rosjanom, że pomoże przejąć im polski sektor paliwowy, czyli PKN Orlen i Rafinerię Gdańską (obecnie Grupa Lotos). Najpierw Rafinerię Gdańską miało kupić konsorcjum brytyjskiego Rotch Energy i PKN Orlen, a następnie powstały w wyniku tej operacji podmiot miał być sprzedany Rosjanom. Za akcje Kulczyka w połączonych rafineriach w Gdańsku i Płocku Łukoil miał zapłacić znacznie więcej, niż wynosiła ich rynkowa wartość. Gdyby plan Kulczyka się powiódł, to Rosjanie przejęliby także gdański Naftoport, dzięki któremu mamy możliwość importowania ropy innej niż rosyjska, czyli mamy bezpieczeństwo energetyczne. O tym, że Kulczyk próbował sprzedać polskie rafinerie i zarobić przy tym miliard dolarów, ostrzegał prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w maju 2003 r. szef zespołu jego doradców ekonomicznych prof. Witold Orłowski. W sierpniu 2003 r. z notatek Agencji Wywiadu prezydent dowiedział się, że w Wiedniu Kulczyk rozmawiał z Ałganowem, m.in. o prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej. Miał się przy tym powoływać właśnie na poparcie Kwaśniewskiego. Według ustaleń sejmowej komisji ds. afery PKN Orlen, Kulczyk nie tylko się powoływał – ale według jednoźródłowej informacji ABW – miał osobiste pełnomocnictwo Kwaśniewskiego do takich negocjacji. Przedstawiciele Kulczyk Holding i sam Kulczyk zaprzeczali tym informacjom, ale dowodów na nieformalne rozmowy najbogatszego Polaka z rosyjskimi szpiegami o sprzedaniu polskiego sektora naftowego było aż nadto.

  „PKN Orlen proponuje nam nabycie czterech pakietów po 9 proc. akcji, czyli w sumie 36 proc. akcji, tj. pakiet blokujący. Nabycie tych akcji nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów, Skarbu ani Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Jan Kulczyk, który kontroluje 5 proc. akcji [PKN Orlen], rekomenduje mi nabycie przez moją angielską firmę 36 proc. akcji – czterech pakietów po 9 proc. i jednocześnie omówić z Bogdanowem, Chodorkowskim i Hanem, a także z kazachską państwową firmą dostawy ropy do PKN Orlen, który uzgodnił zakup 494 rafinerii w Niemczech, wygrywając z konkurentami z Rosji (…)”. Notatkę tej treści napisał 24 grudnia 2002 r. F.J. Bondarenko, właściciel Akcioniernoje Obszcziestwo Sojuz. Adresatem był prezes Łukoilu – Wagit Alekpierow. Bondarenko – według raportu z likwidacji WSI – to generał KGB o pseudonimie Mały Kreml, który zawdzięcza łączności z Władimirem Putinem. Prawdopodobnie w ten sposób Putin nadzorował operacje wywiadowcze w Polsce. Notatka dowodziła, że ujawnione przez komisję śledczą działania Kulczyka na rzecz Rosjan, były czymś więcej niż tylko plotkami.

  Dlatego po zwycięstwie wyborczym partii Jarosława Kaczyńskiego w 2005 r., Jan Kulczyk sprzedał szybko swoje udziały w PKN Orlen i opuścił Polskę. Wrócił dopiero po przejęciu władzy przez Platformę Obywatelską. I wrócił też do starego sposobu uprawiania interesów z państwem. Przyjazne stosunki z nowym rządem pozwoliły mu i jego następcom na zdobywanie kolejnych setek milionów złotych. Aż do ponownego zwycięstwa PiS. Dla polityków prawicy nazwisko „Kulczyk” jest jednym z symboli III RP. I nie zamierzają tej rodzinie ułatwiać życia.//

  https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/611-wielka-ucieczka-kulczykow
 • @Husky 16:29:50
  Pałę postawł chyba Ałganow?

  https://kefir2010.files.wordpress.com/2015/07/kulczyk-nie-c5bcyje2.jpg


  1. Po co tak naprawdę Jan Kulczyk pojechał do Wiednia?

  Pierwsza informacja jaka gruchnęła wczoraj na temat śmierci Kulczyka to taka, że zmarł on w wyniku powikłań po drobnej operacji kardiologicznej. Miał on jeszcze tego samego dnia zostać wypisany ze szpitala. Oficjalna przyczyna zgonu Kulczyka to zator płucno-żylny. Kulczyk nie leczył się w luksusowej klinice, jak na oligarchę przystało. Leczył się w publicznym szpitalu w Wiedniu – Allgemeinen Krankenhaus (AKH). Jednak nie to jest najważniejsze w tej sprawie.

  Otóż zagraniczne media i zagraniczne agencje informacyjne często podają dużo więcej wiadomości niż te polskie, prorządowe. Po co ludek nad Wisłą pod zarządem brukselskim, a de facto berlińskim, ma się stresować? Otóż rozmówca zagranicznej agencji informacyjnej AFP, przyjaciel Kulczyka, zdradza:

  „Jan Kulczyk pojechał do wiedeńskiego szpitala, by poddać się innowacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku raka. Rok temu w Nowym Jorku przeszedł operację prostaty.”

  Więc po co pojechał Kulczyk do Wiednia? po to, by wykonano na nim drobną operację kariologiczną, czy może w celu badań przesiewowych na raka? To jest fundamentalna rozbieżność i gdyby takie coś zdarzyło się w cywilizowanym kraju, to media miałyby używanie przez kilka miesięcy. Możecie o tym poczytać tutaj (link). Dziennikarz śledczy TVN24, Robert Zieliński zasugerował, że oficjalna wersja tego co się stało, jest bzdurą. Gdy usłyszał słowa, że w Wiedniu Jan Kulczyk miał „niewielką operację kardiologiczną” Zieliński odpowiedział krótko:
  –Nie.
  2. Jan Kulczyk i afera taśmowa

  Pamiętajmy, że najwięcej taśm w aferze taśmowej było zgromadzonych nie na polityków z Platformy. Oni są tylko marionetkami, nędznymi wykonawcami, to chłoptasie na posyłki. Najwięcej taśm w aferze taśmowej było zgromadzonych na Jana Kulczyka. I nie było ich kilkanaście, jak podają media, a kilkadziesiąt. I dalej: od kilku tygodni na tak zwanym „mieście” chodzą słuchy, że jesień będzie naprawdę gorącym okresem w polskiej polityce.

  To właśnie wtedy grupa osób, którą ja nazywam „tajemniczą organizacją„, ma ujawnić kompromitujące i szokujące taśmy. Przecież najważniejsze taśmy wciąż nie ujrzały światła dziennego. To, co zaprezentowano nam w zeszłym roku, to zaledwie przysłowiowe popłuczyny. Również Zbigniew Stonoga był tak przerażony tym, co znalazł w kupionych „na mieście” taśmach, że nie opublikował niczego istotnego. Po prostu postraszył ich, że te taśmy ma, i teraz jest nietykalny.

  Mówiło się, że podczas jesiennego wyciekania taśm, głównym chłopcem do bicia miał być Jan Kulczyk. Jednak teraz Kulczyk nie żyje, albo.. Sami się domyślcie. Na jednym z tegorocznych wystąpień biznesowych Kulczyk wystąpił z płomiennym apelem do polskich oligarchów, by ratować upadającą i zdegenerowaną Platformę Obywatelską. Reszta oligarchów natomiast powiedziała, że Platforma już de facto nie istnieje, i że trzeba będzie zabiegać o przychylność nowej władzy. Możecie przeczytać o tym tutaj (link).
  3. Śmierć Jana Kulczyka, korporacja chemiczna Ciech S.A. i zbrodnicze macki Moskwy

  Korporacja chemiczna Ciech S.A. należy do jednej z największych tego typu firm. Logiczne jest to, że taka firma potrzebuje ogromnych ilości surowców i energii. Ciech S.A. importował olbrzymie ilości gazu od rosyjskiego Gazpromu. Jednak Ciech S.A. zaczął rozważać zakup gazu ziemnego z innych źródeł, np z Emiratów Arabskich czy Iranu przez terminal gazowy w Świnoujściu. Nota bene, firma budująca terminal mająca kontakty z Rosjanami, wciąż opóźnia oddanie go do użytku i żąda od Polski kolejnych sum pieniędzy.

  Kulczyk posiadał pakiet kontrolny korporacji Ciech S.A. w ilości 51,14%. O tę korporację i udziały w niej, od lat walczyli Rosjanie. Również utrata tak ważnego importera gazu ziemnego oznaczałaby bankructwo Gazpromu i kto wie, może nawet zapaść rosyjskiej gospodarki. W końcu Gazprom jest w tragicznej sytuacji finansowej, ropa i gaz tanieją, lada moment swój rynek otworzy Iran, co wzmocni spadek cen. Dodatkowo Gazpromowi nie wyszedł mający dać dodatkowy zastrzyk gotówki kontrakt z Chinami. Chiny wolą bowiem kupować gaz od Emiratów Arabskich i niedługo od Iranu.

  Tak więc mamy tutaj do czynienia z międzynarodową układanką, w której Rosja, zwana też „rosyjskim więzieniem narodów” gra o swoje przetrwanie. Śmierć Jana Kulczyka jest tutaj jednym z wielu elementów globalnej układanki. Myślał, że jest już nietykalny poprzez swój majątek, powiązania i wpływy. Tymczasem sprzątnął go ktoś znacznie potężniejszy. To tak jak na podwórku. Na osiedlowego osiłka zawsze znajdzie się większy osiłek który go załatwi. A tego większego osiłka może załatwić prawdziwa mafia. A tę prawdziwą mafię może z kolei załatwić jeszcze większa mafia, np rząd czy takie WSI. O Ciech S.A., tajemniczej śmierci Jana Kulczyka i powiązaniach z Rosją, możecie poczytać tutaj (link).
  4. Tajemnicza śmierć Jana Kulczyka i teorie spiskowe

  Nie traktujcie tego podpunktu w pełni serio
 • @Talbot 16:42:47
  //Pałę postawł chyba Ałganow?//
  albo jego fan
 • @Talbot 1 w duecie z Haskim
  Zamiast robić wode z mozgu nam tu, to piszcie do Kalsteina, On może dzisiaj wszystko wyjaśnić w kilka dni, np; prywatyzacje TP. SA, PZU, Orlenu, Stoenu, BGŻ, BŚ, BZ WBK, itd.
  A tak razem jak prz.......sy pisowskie wrzeszczycie bez efektu.
  Spytajcie swoich pracodawców dlaczego aneks o likwidacji WSI jest nadal tajny i kto go ma????
 • @Wrzodak Z. 20:36:57
  // bez efektu.//


  jak bez efektu skoro Pan to skomentował
  A o aneks zapytamy w swoim czasie
  pzdr.
 • @Husky 16:29:50
  "494 rafinerii w Niemczech"....? Niemcy potęgą światową w produkcji benzyny?
  Nie wystarczyłoby dwie, trzy? Skąd aż tyle ich wziąć?
 • @Casey 03:24:39
  ??????????

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY