Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
672 posty 5780 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Targowicki Ciołek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

– Jaruzelski na miarę swoich czasów

 

 

 

Co wspólnego ma rządzący naszym krajem w XX wieku sowiecki namiestnik oraz XVIII-wieczny arystokrata na polskim tronie? O wiele więcej, niż by się mogło wydawać! Elementy wspólne łączą także państwo Poniatowskiego i państwo Jaruzelskiego.

 

Formalnie 14 maja roku 1792 w Targowicy, a realnie kilka tygodni wcześniej w Petersburgu, zawiązano szlachecką konfederację, która została przez kolejne pokolenia Polaków uznana za symbol narodowej zdrady. I ciężko się naszym przodkom dziwić: nie trzeba wszak miłować „zdobyczy 3 maja” i środowisk stojących za tą ustawą, by z głęboką niechęcią odnosić się do grupy ludzi zapraszających do Ojczyzny obce wojska – a o to wszak chodziło twórcom zawiązanego 225 lat temu spisku. Sołdaci Imperium Katarzyny II mieli występować, na zaproszenie polskich magnatów, w obronie ustroju Rzeczypospolitej, do czego z resztą Rosja była uprawniona za sprawą powstałych w ciągu XVIII wieku traktatów. Podobnie nie sposób też pochlebnie pisać o monarsze, który rok wcześniej firmował reformy, a w chwili próby – wojny polsko-rosyjskiej – przystąpił do obozu zaprzaństwa i grona zwalczającego jego własną konstytucję. Czego się jednak spodziewać po oskarżanym o kontakty homoseksualne byłym kochanku rosyjskiej imperatorowej i masonie?

 

Słuszność ma ten, kto czuje w kościach, że coś jest nie w porządku z miejscem powołania konfederacji. I to pomimo faktu, że sama w sobie była dopuszczalna w systemie politycznym Rzeczpospolitej. Scenariusz z formalnym powstaniem niby-patriotycznej instytucji w Polsce, przy realnym jej skonstruowaniu w rosyjskiej stolicy pod patronatem przywódcy wschodniego sąsiada, został zresztą powtórzony dużo później – w roku 1944.

 

Formalnie w Chełmie, a realnie w Moskwie pod patronatem Stalina, powstał Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego – w pełni powolny sowietom quasi-rząd imitujący namiastkę naszych władz. Ta uzurpacyjna banda dała w przyszłości podwaliny pod komunistyczne „elity” rządzące w PRL. Oczywiście wszystko przy pełnym wsparciu „ruskich bagnetów” w ich XX-wiecznej emanacji: sowieckich czołgów, zbrodniczych bezpieczniackich formacji i polskojęzycznych sojuszników.

 

To właśnie wtedy, wraz z utworzeniem nad Wisłą socjalistycznej kolonii Moskwy, rozpoczęła się kariera Wojciecha Jaruzelskiego. Kariera, którą późniejszy generał i zwycięski dowódca niejednej słownej bitwy na Plenum KC, zdobywca Czechosłowacji w roku 1968 oraz pogromca syjonistów i własnego narodu, na stałe zespawał z interesem Kremla. Nie inaczej zresztą uczynił Stanisław Poniatowski. W wielu przełomowych momentach dziejowych dbał o korzyści niegdysiejszej kochanki, Katarzyny II, a nie Ojczyzny. Caryca zaś płaciła za niego rachunki i tak uzależniła od siebie króla, że Stanisław August w zamian za znaczny zastrzyk finansowy zrzekł się w jej imieniny po III rozbiorze korony. Abdykacja to ostatni akord przed ostatecznym upadkiem królestwa. W życiorysie Poniatowskiego i Jaruzelskiego jest jednak zauważalna różnica. Król – Ciołek miał w życiu politycznym momenty antyrosyjskie i niepodległościowe. Namiestnik – Ślepowron nie.

 

Ta odmienność w biografiach nie wnosi jednak do naszych rozważań zasadniczej zmiany – podobieństwo Wojciecha Jaruzelskiego i innych pierwszych sekretarzy PZPR do kariery Stanisława Augusta Poniatowskiego wciąż jest więcej niż czytelne, szczególnie jeśli uświadomimy sobie, że ich polityczny byt był ściśle zależny od rosyjskich protektorów. I to już od samego początku! Wszak o porządek podczas ostatniej „wolnej” elekcji w Rzeczpospolitej, która to wybrała króla – Ciołka, dbało carskie wojsko, niczym stacjonujące w Legnicy i innych polskich miastach sowieckie dywizje pilnujące, by nic nad Wisłą nie wymknęło się spod kontroli. Podobnie – zarówno w czasach Poniatowskiego jak i „czerwonych” satrapów – olbrzymi wpływ na polską politykę mieli przysyłani nam ze wschodu ambasadorowie, reprezentanci imperialnych interesów.

 

I chociaż w przeciwieństwie do króla – Ciołka, sowieckich namiestników w Polsce nie łączyły z kremlowskimi protektorami intymne relacje (a przynajmniej nic pewnego nam o tym nie wiadomo), to jednak większość z naszych „czerwonych” dygnitarzy darzyła kremlowskich genseków bezgranicznym zaufaniem, wsłuchiwała się w ich głos i polecenia spijała z ust, niekiedy „słodszych od malin”.

 

Na ścisłe (niczym w początkowym i końcowym okresie rządów Poniatowskiego) związki Warszawy i Moskwy wskazuje także przyjęta po roku 1989 przez Wojciecha Jaruzelskiego linia obrony w sprawie wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Komunistyczny dowódca bez żadnego zażenowania dowodził, w oparciu właśnie o rozmowy prowadzone z udziałem PRLowskich dygnitarzy nie gdzie indziej tylko w Moskwie, rzekomego zagrożenia sowiecką interwencją w Polsce, która – zdaniem „czerwonych” – uzasadniała konieczność wypowiedzenia wojny własnemu narodowi. Widać więc, że ścisła podległość była dla szefostwa PZPR niczym powietrze – konieczna, niezbędna ale i oczywista. Nie widzieli, że coś jest nie w porządku, nie tylko nie ukrywali swojej zależności, ale także wykorzystywali fakt płaszczenia się przed obcymi jako atut, as w rękawie wobec zarzutów wyciąganych przez patriotyczną część polskiej opinii publicznej.

 

W ten sposób polskojęzyczni „czerwoni” z Wojciechem Jaruzelskim na czele zapisali się złotymi zgłoskami na haniebnej liście polskiego zaprzaństwa i stawiania ponad Ojczyznę własnej kariery i prywatnych interesów. Znaleźli się tam w towarzystwie ideologicznie jak najodleglejszym, wśród monarchy, magnatów i szlachty, czyli grup znienawidzonych przez komunistów. Jednak zdrada narodowa, jak widać, potrafi przekraczać granice epok, stanów społecznych i ideologii.

 


Michał Wałach


KOMENTARZE

 • Obiektywnie patrząc
  łatwo się wszystko podsumowuje. Jednak jakie szanse miały środowiska patriotyczne po 1944 roku na objęcie władzy i ustanowienie niepodległego państwa? Realnie patrząc żadne. Na dobrą sprawę także dzisiaj żadnych szans na ustanowienie niepodległej Polski nie mamy.
  Jedna sprawa wydaje mi się dość oczywista. Nieduże państwo oligarchiczne, a dzisiaj większość państw jest typu oligarchicznego nie ma szans utrzymania niepodległości albowiem ulegnie interesom oligarchów wszelkiej maści dla których liczy się wyłącznie własny interes. Tak było jest i będzie. Jedynie ustrój oparty o klasę średnią i silne państwo może mieć szansę ma działania zmierzające do utrzymania niepodległości. Wieszanie dzisiaj psów na rządach PRL jest szczekaniem po próżnicy bo innej alternatywy po prostu nie było. Pojawiła się gdy USA uznały za konieczne zrobienie w Polsce kolorowej rewolucji, jednak zamiast państwa obywatelskiego zbudowano państwo zdominowane przez globalne interesy oligarchiczne.
 • Nabuzowany Jakubiak u Gadowskiego: Polska jest chłopcem do bicia
  https://www.youtube.com/watch?v=QyFiAxcD75k
 • @
  Nie dotyczy KOD, PO, NOWOCZESNĄ, SB-EKÓW, UB-EKÓW, I INNYCH ZDRAJCÓW I ZAPRZAŃCÓW OJCZYZNY!!!

  https://pbs.twimg.com/media/C_9rDLDU0AAkUsx.jpg


  Proszona kolacja dla :
  KOD-u, PO, NOWOCZESNEJ, SB-EKÓW, UB-EKÓW, I INNYCH ZDRAJCÓW I ZAPRZAŃCÓW OJCZYZNY!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DACq-VnXkAAPVGw.jpg
 • APEL O DEGRADACJĘ W. JARUZELSKIEGO I CZ. KISZCZAKA!
  https://i2.wp.com/www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2017/05/kiszczak-jaruzelski-640x321.jpg

  Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie po raz kolejny apeluje do ministra Antoniego Macierewicza, aby zdegradował pośmiertnie generałów Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka.

  W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zadeklarował, że wkrótce Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak utracą swoje odznaczenia państwowe. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych po raz kolejny domaga się, by minister uczynił to przed obchodzonym w sierpniu świętem Wojska Polskiego.

  – Upłynęło 5 miesięcy. Jesteśmy trochę zaniepokojeni jako ci, którzy wystąpili z wnioskiem już kilka lat temu. Liczymy na to, że w niedługim czasie, jeszcze przed świętem Wojska Polskiego 15 sierpnia, Jaruzelski, Kiszczak i być może inni zdrajcy Narodu Polskiego zostaną pozbawieni stopni generalskich, orderów Virtuti Militari i odznaczeń, których osoby służące obcej racji stanu nie są godne nosić, choćby i pośmiertnie – mówi dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

  Pozbawienie stopni generalskich Jaruzelskiego i Kiszczaka jest bardzo ważne w sferze symbolicznej. Istotne jest to, by jasno i wyraźnie wskazać kto był zdrajcą Polski i służył obcym mocarstwom po to, aby zniewalać własny naród – dodał dr Jerzy Bukowski.

  – Te dwie symboliczne postaci Kukliński i Jaruzelski, skoro jednego się podnosi do rangi generała i ciągle czekamy na order Orła Białego (mamy nadzieję, że go otrzyma pośmiertnie), to ten drugi ani generałem, ani kawalerem Virtuti Militari być nie powinien. To jest normalna logika dziejów i to jest bardzo ważne z moralnego, wychowawczego oraz edukacyjnego punktu widzenia – podkreślał ekspert.

  https://youtu.be/KzMxlv37BZE

  https://rpolska.wordpress.com/2017/05/17/apel-o-degradacje-w-jaruzelskiego-i-cz-kiszczaka/
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 20:12:50
  Jestem zdecydowanym wrogiem wszelkich zdrajców i zaprzańców. Tylko mam jeden problem. Nie wiem co uczynić by ludzie, siły nastawione patriotycznie i narodowo mogły objąć w Polsce władzę i prowadzić kraj niepodległą drogą nie będąc przedtem unicestwionym czysto fizycznie przez władców marionetek .Nie wiem jak można było pokonać w 1944 sowietów i wybić się wtedy na niepodległość. Nie wiem jak dzisiaj pokonać NATO , MŻ , międzynarodową lichwę i utworzyć niezależny od międzynarodowych bandytów rząd. Jeśli wiesz jak to zrobić to chętnie przyjmę krytykę.
 • @Husky 20:38:26
  Czyli wg. Ciebie jesteśmy dzisiaj państwem niepodległym? Ja uważam , że zmieniliśmy tylko swego pana. Co prawda ten nowy dał nam wiele błyskotek, lepsze ciuchy, ale poza nimi niewiele nam zostawił.
 • @zadziwiony 20:59:33
  Jak Polska przestanie nam byc potrzebna to przestanie istniec!
  Dbajmy o swoja Ojczyzne

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY