Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
703 posty 5930 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Putinowska Rosja – cała prawda

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odpowiedzi na wymówki, zarzuty i napaści tak zwanych hurra-patriotów, patrz tutaj: https://docs.google.com/document/d/1MrccZD05Xd5bJRHtkMGoR0muiXvs8c-m-6a3jql8QQE/edit).

 

 

Putinowska Rosja to wirtualny, propagandowy wytwór. Ta Rosja jest częścią światowego systemu iluminatów i jest to jedynie Rosja w świecie propagandowo-miedialnym.

UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

https://www.youtube.com/watch?v=yW2cA9O5UHk

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putinowska-rosja-cala-prawda-2017-07

KOMENTARZE

 • Federacja Rosyjska będzie cmentarzem
  Gorzka prawda bez cenzury… Federacja Rosyjska stanie się wkrótce cmentarzem – mówi Władisław Żukowskij.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/06/a161.jpg

  Putin i jego przyjaciele-oligarchowie doprowadzili państwo pod nazwą Federacja Rosyjska i jego ludność do skrajnej nędzy. Te wszystkie putinowskie przedstawienia z „gorącymi liniami”, „telemostami”, „publicznymi spotkaniami i konferencjami z ludźmi” są jedynie szyderstwami z dziesiątków milionów obywateli skazanych na głód i śmierć. Federacja Rosyjska zamieni się w niedługim czasie w cmentarzysko! Federacja Rosyjska to już jedynie nazwa geograficzna i część globalnego Gułagu! Kto ma rozum niech rozumie!

  UWAGA! Zaleca się włączenie tlumaczenia video za pomocą automatycznego translatora.

  https://www.youtube.com/watch?v=YHvIM5hvvTs

  Za: http://3rm.info/main/67950-gorkaya-pravda-bez-cenzury-vladislav-zhukovskiy-video.html

  Data publikacji: 27.06.2017

  Nadesłał Borys
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/federacja-rosyjska-bedzie-cmentarzem-2017-06
 • Jak się chce psa uderzyć....
  Kanada krajem ogromnych kontrastów.
  To, co zaskoczyć może Europejczyków, to warunki, w jakich żyją niektórzy kanadyjscy Indianie i Inuici. Obrazki z rezerwatów, w których wciąż mieszka prawie połowa Pierwszych Narodów, szokują, kiedy konfrontuje się je z bogactwem i wysokim rozwojem, z którego słynie Kanada.
  - To, co zobaczyć można na północnych osiedlach, zasadniczo nie różni się od tego, co znaleźć można w slumsach czy fawelach - twierdzi Fred Martin z Native Canadian Centre w Toronto (Centrum Rodowitych Kanadyjczyków). Opowiada on o permanentnym niedofinansowaniu rdzennych społeczności. - Łatwiej jest nie widzieć tego, co dzieje się w z tymi ludźmi - komentuje.
  - To jest Kanada, której Europa nie chce widzieć i której czasem nawet sama Kanada nie chce dostrzegać - mówi z kolei Joanna Gierak-Onoszko, mieszkająca w Toronto dziennikarka tygodnika "Polityka" i autorka bloga Mrs. Canada.
  Media coraz częściej pokazują, jak wygląda życie m.in. społeczności Inuitów przy kole podbiegunowym, gdzie warunki życia są bliskie tym w krajach trzeciego świata. Podupadłe domy z dykty, nieczynne krany, powybijane okna, zapluskwione budynki, brak kanalizacji to standard dla mniejszości żyjących pod kołem podbiegunowym.
  Ludziom mieszkającym na północy brakuje jedzenia - owoce, warzywa czy nabiał muszą być dostarczane na wielkie odległości, co pociąga za sobą ogromne koszty, a długi transport sprawia, że produkty często są bardzo niskiej jakości. - Wielu ludzi na północy żyje bez dostępu do wody pitnej. Za każdym razem, kiedy chcą się napić, wodę trzeba przegotować, inaczej ludzie chorują, na skórze robią się wybroczyny - opowiada Martin.
  Ogromnym problemem jest dostęp do służby zdrowia i edukacji. Śmiertelność wśród noworodków jest dużo większa w tych społecznościach niż w innych grupach w Kanadzie, a do lokalnych szkół uczęszcza czasem jedynie połowa dzieci z danego osiedla.
  W reportażu Global News, pokazującym "zimną rzeczywistość kanadyjskich północnych społeczności" widzimy m.in. zdjęcia prowizorycznej szkoły, w której uczą się lokalne dzieci: w budynku są permanentne problemy z ogrzewaniem, zamarzają rury, ściany są zawilgotniałe i zagrzybione, część budynku zamknięto z powodu wycieku paliwa. Nie ma sali gimnastycznej czy biblioteki.
  Nastolatki chcące kontynuować naukę na wyższych poziomach, zmuszone są do zostawienia swoje rodziny i wyjazdu do większych ośrodków, w których znajdują się szkoły średnie. Dla wielu z nich oderwanie od lokalnych społeczności jest traumatyczne. Dzieci mieszkają w wynajętych pokojach u obcych ludzi i najzwyczajniej brakuje im opieki rodziców. Tęsknią za domem, a do tego często nie radzą sobie z presją i stresem w dużym mieście. Wielu spotyka się z rasistowskimi zaczepkami.
  Jednym z najpoważniejszych problemów rdzennych mieszkańców jest brak pracy i perspektyw. W porównaniu do reszty Kanady, w ich grupie bezrobocie jest najwyższe - w niektórych społecznościach sięga nawet 70 proc. Około 5 proc. mieszkańców Kanady korzysta z różnego rodzaju pomocy społecznej, podczas gdy wśród Pierwszych Narodów z tej pomocy korzysta aż 30-40 proc.
  W grupie rdzennych mieszkańców problemem są częste uzależnienia od alkoholu i środków odurzających, z czym mierzą się także dzieci i młodzież. Dorośli nie radzą sobie z brakiem pracy i możliwości godnego życia, tworzy się wiele patologii, a złe doświadczenia przenoszą się z pokolenia na pokolenie, sprawiając, że kolejne grupy młodych ludzi rosną skrzywdzone i od dzieciństwa nie mają szans na dobry życiowy start.
  Fred Martin podkreśla jednak, że problemy z uzależnieniami wśród mniejszości "nie wzięły się znikąd". Opowiada o tzw. residential schools (szkołach z internatem), które przez lata prowadzone były przez Kościół katolicki. Dzieci z rodzin rdzennych mieszkańców były odbierane rodzinom i kierowane na naukę w szkołach, w których pozbawiano ich możliwości kultywowanie swojego języka i tradycji.
  Społeczna nierówność, częste domowe dramaty, kłopoty z tożsamością kulturową czy wreszcie uzależnienia łączą się z wyjątkowo wysoką liczbą samobójstwa wśród rdzennych mieszkańców Kanady. Statystyki mówią, że wśród Pierwszych Narodów samobójstw jest dwa razy więcej w porównaniu do średniej krajowej, a wśród Inuitów jest ich od sześciu do jedenastu razy więcej.
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/150-lat-kanady

  ...to kij się zawsze znajdzie.

  Zacytuję Ci Biblię (Mat. 7:3–5): "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego."
  I niech to motto towarzyszy Ci w dalszym życiu....
 • @SZS 14:52:56
  Jeszcze o bitych Murzynach zapomniałeś...

  Wszyscy wiedzą, że Rosja jest największym światowym mocarstwem gospodarczym i militarnym. Obecnie stała się największym producentem żywności na świecie.
  Trzeba czytać Sputnik, tam można dowiedzieć się prawdy.
 • @Talbot 15:50:03
  Wszyscy wiedzą, że Rosja jest największym światowym mocarstwem gospodarczym i militarnym. Obecnie stała się największym producentem żywności na świecie.
  Trzeba czytać Sputnik, tam można dowiedzieć się prawdy.

  TRZEBA CZYTAĆ TALBOTA, CZŁOWIEKA KTÓRY NIE JEST WSTANIE NAPISAĆ ZDANIA ZŁOŻONEGO ALE WIE WSZYSTKO O ROSJI :)
 • @Paulus Aquarius 16:11:36
  ..oczywiście 5*
  :)
 • @Paulus Aquarius 16:12:37
  "Trzeba czytać Sputnik, tam można dowiedzieć się prawdy.

  TRZEBA CZYTAĆ TALBOTA, CZŁOWIEKA KTÓRY NIE JEST WSTANIE NAPISAĆ ZDANIA ZŁOŻONEGO ALE WIE WSZYSTKO O ROSJI :)"

  Może i nie potrafię napisać zdania złożonego, natomiast ty....zbierasz urywki artykułów i montujesz z nich jeden artykuł podpisując się swoim Nickiem, nie podając źródeł cytatów.
 • oatatni raz byłem w Rosji
  ok. 25 lat temu, więc nie wiem jak tam teraz życie wygląda.
  Byłem natomiast w Turcji w zeszłym roku i na plażach oraz hotelach sami Rosjanie. Sklepy z rosyjską obsługą i cenami prawie moskiewskimi więc Polacy tylko oglądali te wszystkie piękne skóry, futra i biżuterię. Prawdziwymi klientami byli Rosjanie - to pewnie Ci z gułagów oraz inna biedota . Słyszałem, że podobnie wygląda sprawa w wielu innych światowych kurortach, a turyści rosyjscy są jednymi z najbardziej cenionych z uwagi na ilość wydawanych pieniążków. Coś więc tutaj nie gra w tych przekazach.
 • @Talbot 16:48:24
  "zbierasz urywki artykułów i montujesz z nich jeden artykuł podpisując się swoim Nickiem, nie podając źródeł cytatów."

  OSKARŻENIA BEZ POKRYCIA TO TWOJA SPECJALNOŚĆ...
 • @Nibiru 21:54:35
  W Grecji tak jest.
 • @lorenco 02:31:14
  Eee tam, ktoś po prostu zrobił kupkę i nie wytarł d*pkę papierkiem.
  Śmierdzi jak z toj-toja na Woodstock.
 • Putin i jego przyjaciele-oligarchowie doprowadzili państwo pod nazwą Federacja Rosyjska i jego ludność do skrajnej nędzy
  https://www.youtube.com/watch?v=jhSqZSSAFEA
 • @Paulus Aquarius 08:49:29
  http://wolnosc24.pl/2017/02/08/jakosc-zycia-w-polsce-jest-tragiczna-ale-lepiej-nie-bedzie-bo-polacy-chca-zasilkow-i-dochodu-podstawowego-dane/
 • @Paulus Aquarius 08:49:29
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sondaz-wedlug-rosjan-za-putina-zyje-sie-lepiej-niz-w-epoce-brezniewa/ys8ehsp
 • Autor
  No ale to chyba dobrze, że Rosja upada - no może źle dla gazetoPolaków, bo przed kim będą nas dzień w dzień ostrzegać?

  No i w odróżneniu od Rosji Ukraina kwitnie, ups, banderyzm kwitnie, USA kwitną ,szczególnie ich infrastruktura


  PS - a tak na serio to ogarnijcie się Kolego ;)
 • @Talbot
  Putin nie mówi nic. Po prostu nic. Gadają i piszą natomiast różni rosyjscy intelektualiści. Można więc się tylko domyślać, że reprezentują oni zdanie rosyjskich elit. Po pierwsze: Rosjanie nie zrobią niczego, co nie służy ich interesom, skończyły się czasy, kiedy ZSRR uważał się za supermocarstwo odpowiedzialne za losy planety. A więc zamiast decyzji narodów wschodniopoeuropejskich wykonywane będą decyzje elit wschodnioeuropejskich. Czyli marionetek USA. Na różnych forach, w różnych gazetach rosyjskich można przeczytać: nie uda się USA jak przedtem siedzieć wygodnie za oceanem i patrzeć jak krwawi Jewrokołchoz, nie uda się Jankesom wystawić Jewrokołchoz do wojny i poczekać na jej wyniki. Wojna dopadnie także terytorium USA. Wystarczą trzy bomby termojądrowe, aby zniszczyć USA – dwie na granicę szelfu i jedna w krater na Yellowstone. Czy ta groźba powstrzyma Yankees? Jeżeli nie, to pójdą na dno razem z resztą świata, lecz jeżeli chcą przeżyć, muszą ułożyć się z Rosją. A Moskwa dobrze wie, kto szczuje Polaków, Rumunów, Litwinów, Łotyszy i banderowców. Czy Jewrokołchoz zachowa się tak czy siak to Rosja mu tego nie zapomni i przypomni we właściwym momencie, bo bez rozkazu USA ani Polska ani Litwa, ani Ukraina nie ośmielą się uderzyć na Rosję, a taki rozkaz nie zostanie wydany, jeżeli rosyjskie okręty podwodne będą czyhać u wschodnich wybrzeży USA, to wojna nerwów, takiego polecenia nie wyda USA, jeżeli rosyjskie bombowce będą patrolować zatokę meksykańską. Krótko mówiąc: im więcej rosyjskich bombowców u wybrzeży Pacyfiku i Atlantyku, im więcej rosyjskich atomowych głowic, tym dłuższe życie każdego USA "sojusznika''. USA już wie; nie da się walczyć z Rosją do ostatniego "sojusznika'', chociaż to narody prawie tak samo głupie jak USA obywatele. A Rosja nie powstrzymuje tego zbrodniczego USA dla jego "sojuszników'', ona robi to dla siebie, dla własnego bezpieczeństwa, dla swoich interesów,.. Pora na otrzeźwienie. Nie da się płynąć pod prąd...
 • @kula Lis 67 10:04:28
  Czyżbyś otworzył szafę ? ...Bo wreszcie mówisz do rzeczy ;)
 • @Talbot My przodujemy, bo mamy najdroższą korwetę obecnie patrolowiec i d o tego niewidzialną -od 15 lat!
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/579/32/5793263.jpg

  Rosyjskie fregaty interesują zagranicznych nabywców. Rosyjskie fregaty projektu 11356 wywołały zainteresowanie wśród zagranicznych zamawiających podczas Międzynarodowego Salonu Wojskowo-Morskiego, obecnie ich zakup planuje wiele państw powiedział zastępca głównego dowódcy marynarki wojennej Rosji Wiktor Bursuk. „Bezpośrednio podczas wystawy kontraktów nie podpisano, jednak było wyrażone zainteresowanie rosyjskimi statkami ze strony wielu zagranicznych partnerów. Przede wszystkim mowa o statkach projektu 11356, które planują zakupić różne państwa” – powiedział dziennikarzom. Fregaty projektu 11356 są przeznaczone do walki z okrętami nawodnymi i okrętami podwodnymi, odparcia ataków z powietrza zarówno samodzielnie, jak i w składzie oddziału. Dysponują uniwersalną rakietowo-artyleryjską bronią i współczesnymi środkami radiotechnicznymi w celu obrony. Fregaty mają wyporność 4 tysięcy ton, prędkość – 30 węzłów, autonomiczność – 30 dni, załogę – 200 osób. Na uzbrojeniu statku znajdują się pociski manewrujące zwiększonego zasięgu „Kalibr” i „Onyks”, kompleks rakietowy „Sztil”, działo artyleryjskie o kalibrze 100 mm, kompleks zenitowy „Kortik”, torpedy i śmigłowiec Ka-31. Ps. I to wszystko budują w ponoć tej bankrutującej od lat Rosji.
 • @kula Lis 67 11:08:03 ps.
  Cena eksportowa w pełni wyposażonej tej fregaty to ok. 445 mln$ czyli tyle co już kosztuje nas niewidzialny od 15 lat obecnie patrolowiec Gawron.
 • @Talbot 15:50:03
  "Jeszcze o bitych Murzynach zapomniałeś..."
  Nie zapomniałem. Tylko w dzisiejszych czasach Murzynów się nie bije. Murzynów się zabija....
  Jak widzę, belka w twoim oku mocno tkwi, i bardzo ciężko będzie ją wyciągnąć.
 • @Talbot
  W latach 2006 i 2011 Wietnam zamówił w Rosji 4 fregaty projektu 1166.1, typu Gepard. Okręty obecnie stacjonują w bazie morskiej Cam Ranh i stanowią najsilniejszy komponent wietnamskiej marynarki wojennej. Jednostki posiadają na uzbrojeniu: 2 czteroprowadnicowe wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych Ch-35 Uran, dwuprowadnicową wyrzutnia pocisków przeciwlotniczych systemu Osa-M, wyrzutnię pocisków przeciw okrętom podwodnym RBU-6000, 2 podwójne wyrzutnie torped kalibru 533 mm, działo morskie AK-176 kalibru 76 mm oraz artyleryjsko-rakietowy system obrony bezpośredniej Kortik (Kasztan). Gepardy wyposażone są w nowoczesne stacje radiolokacyjne, sonary i systemy zakłóceniowe. Warto przypomnieć, że fregata rakietowa "Dagestan" (415), projektu 11661K Gepard brała udział w ataku rakietowym na pozycje tzw. Państwa Islamskiego (Daesh), przeprowadzonym w październiku 2015 roku przez Flotyllę Kaspijską…
 • @Talbot chciałbym by polska armia miała choć 10% tego
  co pokazali ponoć bankrutujący Rosjanie w Moskwie, Petersburgu i innych swych miastach.
  Russia Victory Day Parade in Moscow 2017 ,9 may 72 st anniversary of great patriotic war

  https://www.youtube.com/watch?v=amVsRQQFdaA
  Russia's Victory Day Parade 2017: Best Moments - Parada do Dia da Vitória 2017: Melhores Momentos

  https://www.youtube.com/watch?v=d1GidGEA7gc&t=411s
 • @fretka 06:44:50
  Fretko, byłem w Grecji to widziałem. Nie wiem jak tam w hotelach itd. ja byłem u rodziny w Atenach i Grecy mają zakaz wrzucania papieru toaletowego do muszli, gdyż może zatkać się kanalizacja bo oni tam mają mniejszy przekrój rur, to ze względu chyba na oszczędność słodkiej wody.
  No i zdarzają się takie wypadki, co pisze wyżej Nibiru, że trzeba użyć nieraz czegoś aby wepchnąć to co nie chce się spłukać:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY