Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
703 posty 5930 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

„Plan Schumana prowadzi do niewoli i wojny”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czytelniku, znowuż Czerska. Niestety. I komunizm.

 

– Aprobując z entuzjazmem plan Schumana, marionetkowy rząd w Bonn pozostaje wierny testamentowi Hitlera w organizowaniu Europy do wojny antyradzieckiej – czytam w partyjnej gazecie z lipca 1950 r. – Partie komunistyczne Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii, Belgii i Luksemburga witają z zadowoleniem politykę pokojową Związku Radzieckiego, kierowanego przez Partię Bolszewicką i Towarzysza STALINA – cytuję za oryginałem.

I dalej się dowiaduję, że to Niemcy są jabłkiem niezgody, i że obowiązkiem komunistów jest wezwać do walki przeciwko planowi Schumana, który prowadzi do niewoli i wojny.

1. Komunistyczne partie Europy Zachodniej będą pracować nad zorganizowaniem pokojowego przymierza narodów.

2. Przedstawiciele Partii Komunistycznych uważają plan Schumana, podyktowany przez imperialistów amerykańskich, za istotny etap przygotowań do wojny przeciwko Związkowi Radzieckiemu.

3. Plan Schumana zmierza do przekształcenia zachodnich Niemiec w wojskową bazę w Europie do wszczęcia trzeciej wojny światowej, daje amerykańskim podżegaczom wojennym możliwość ponownej prowokacji.

Rząd francuski to służalczy pomocnik między Stanami Zjednoczonymi a marshalowską Europą, i dalej czytamy o magnatach Ruhry, o finansistach z Wall Strett, i o podżegaczach, i o tym że plan Schumana wyda na łup amerykańskich imperialistów gospodarkę, zniszczy suwerenność narodową, przypieczętuje kolonizację i oznacza bezrobocie dla milionów pracujących, i pchnie narody ku nędzy i wojnie.

Oto próbka tekstu z gazety z okresu wczesnego Peerelu. Czy Andrzej Friszke, historyk z rewirów Czerskiej, który kilka dni temu inny orzekł autorytatywnie, że prawicowa prasa stosuje chwyty typowe dla komunistycznej propagandy, potrafi ustalić autora tekstu? Prawiąc o doskonale sobie znanych z całego okresu PRL-u metodach, ustali autora?

Tatuś Heleny Łuczywo, red. Ferdynand Chaber? A może redaktor naczelny Stefan Staszewski, którego do opozycji wciągał Jacek Kuroń? Roman Werfel, spec od reakcji – znajomy Friszkego? Red. Ozjasz Szechter? A może red. Henryk Holland, ojciec Agnieszki?

Gdybym miał obstawiać, postawiłbym na Ferdynanda Chabera. „Dziennikarze-podżegacze”, oczywiście wojenni, i z drugiej strony postępowi dziennikarze świata – to jego styl. To on opiewał wspaniały rozwój prasy polskiej w 1950 r. i wzywał Europę do sporządzenia listy dziennikarzy na emigracji, podżegaczy wojennych oraz pociągnięcia ich do odpowiedzialności, postulował ujawnienie tych, którzy przeszli na służbę amerykańskiego imperializmu, piszą za pieniądze i pod dyktando giełdziarzy z Wall Street.

I zgłosił formalny wniosek, aby wciągnąć na listę tych rozbójników pióra takich podżegaczy jak Nowakowski, Zaremba, Ciołkosz i Kwiatkowski.

A 70 lat później Andrzej Friszke pisze, że ludzie, którzy walczyli w ramach Solidarności, wcześniej w ramach KOR-u i innych ugrupowań opozycyjnych, w ogromnej większości są po stronie opozycji – szacuje, że jest to 80–90 proc. i dalej – cytuję: – Ruch koncentrował się wokół dążenia ku wolności, do praw demokratycznych, do praworządności, samorządności, dążył do integracji z Europą Zachodnią, do przyjęcia w Polsce standardów zachodnioeuropejskich. I to są rzeczy najistotniejsze dla nas.

Koncentrował się wokół samorządności i standardów zachodnioeuropejskich?

Chłopie. Solidarność była zoologicznie antykomunistyczna i antyrosyjska (antysowiecka). I tyle. Standardów europejskich i praw demokracji może musieliście się uczyć Wy, w kwartale ulic Alei Przyjaciół i Róż – liczba mnoga konieczna.

A na Twitterze, z okolic Czerskiej pojawiło się: – Polskim imigrantom na Syberii w czasie II WŚ powinno się pomagać na miejscu.

Słowa te napisał cyngiel ze stajni Michnika, a wypowiedź swoją opatrzył emotikonem z uśmieszkiem. Czy historyk nie wie, że na zesłaniu na Syberii i w Kazachstanie obowiązywała zasada,,Kto nie pracuje, ten nie je”? Czy człeczek z Czerskiej posiadł wiedzę na studiach historycznych, że zesłańców Sowieci lokowali w osadach, będących pod całkowitą kontrolą NKWD? Czy przyswoił, że deportowano ponad milion obywateli Polski?

Doświadczenie komunizmu?

Jeżeli ktoś miał roczek podczas pierwszej wywózki w 1940 r. i przeżył lat kilkanaście na zesłaniu, to ma dzisiaj lat 78. Ilu ich jeszcze żyje?

Lucyna Dziurzyńska-Suchoń w Tryptyku kazachstańskim wspomina: – Zapamiętałam również jeden z najbardziej dramatycznych dni w naszym życiu. Przez kilka dni nie jedliśmy zupełnie nic. Była zima. Lepianka była całkowicie zasypana śniegiem. Jedyny tunel wykopany przez kogoś z zewnątrz umożliwiał wydostanie się z niej.

I czytam, nie mieli sił, aby zejść z pryczy. Wciąż spali. Braciszek autorki wspomnień od czasu do czasu się budził i wołał „jeść” albo „mamo, umieram”. Zaczęli się modlić: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, i chyba stał się cud. Z sąsiedniej lepianki przyszła znajoma z garsteczką zboża, tchnęła w nich nowe życie.

A prowokator, pracownik polskojęzycznej gazety, judzi na Twitterze, prowokuje polskimi imigrantami z Syberii.

Czarna księga komunizmu – zbrodnie, terror, prześladowania. Biorę do ręki, wstęp napisała Krystyna Kersten, ta sama, która pod pseudonimem Jan Bujnowski napisała wstęp do rozmów Teresy Torańskiej zatytułowanych Oni ze Staszewskim, Bermanem, Ochabem i Werflem.

Przypadkowo otwieram i czytam słowa pierwszego socrealisty Maksima Gorkiego, pochodzące z 1928 r.: – To zupełnie naturalne, że władza robotnicza i chłopska zabija swoich wrogów jak wszy. Komunizm. Czym był?

Kto patrzy oczami Partii,

odsieje ziarno od plewy

błąd naprostuje, sprawców odetnie,

nazwie po imieniu.

Trzy pokolenia rewolucyjne schodzą

Się w jednym sumieniu ….

– to z kolei stalinowiec pierwszego sortu, Adam Ważyk. Trzy pokolenia komunistów w jednym sumieniu.

Ale o tym za tydzień. We wstępie do rozmów Torańskiej Kersten napisała, że poza Staszewskim, wszyscy pozostali komunizmowi wierni. A ich dzieci?

Rekontra

Napisane przez 

https://warszawskagazeta.pl/felietony/rekontra/item/4969-plan-schumana-prowadzi-do-niewoli-i-wojny

Duma Państwowa Rosji i izraelski Kneset (parlament) zamierzają dzisiaj jednocześnie przyjąć oświadczenie w związku z decyzją polskich władz w sprawie demontażu radzieckich pomników.

 

https://pl.sputniknews.com/swiat/201707195911141-Rosja-Izrael-oswiadczenie-demontaz-pomnikow-Polska/

KOMENTARZE

 • Mentalność postsowiecka trwa
  Z dr. Jerzym Bukowskim, rzecznikiem Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, rozmawia Rafał Stefaniuk


  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/166853,mentalnosc-postsowiecka-trwa.html
 • Stawiającemu pałę proszę o uświadomienie mnie
  ...jaka jest różnica pomiędzy demontażem pomników rosyjskich, a radzieckich?
  Które pomniki są bardziej "correct"?
 • Takie moje rozterki...
  Czy wspaniały naród rosyjski powstał dopiero w XX w a wcześniej nie istniał, tak jak Ukraina?
  Czy w historii Rosji ważniejsze są pomniki postawione dzięki Wall Street, czy te słowiańskie-ruskie?
 • @Talbot 17:30:27
  Dobre pytanie
  Dobre 5*
 • @Husky 18:05:26
  Jak oni mogą robić raban o pomniki postawione przez amerykańskich imperialistów - armię ZSRR kto sponsorował?


  Jak Amerykanie i Niemcy stworzyli ZSRR?

  Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl/historia-powszechna/news-jak-amerykanie-i-niemcy-stworzyli-zsrr,nId,2293712#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY