Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
703 posty 5930 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Coraz bliżej wielkiej afery?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zachód: Zlecenie zamachu płynęło z Polski

 

 

Pewny zamachu jest niemiecki dziennikarz śledczy powołujący się na notatki niemieckiego wywiadu. Bez chwili zawahania mówi, że zamach ten zlecił wysoko postawiony polski polityk. Jurgen Roth powołuje się m.in. na notatkę niemieckiego wywiadu.

 

 

– Możliwym wyjaśnieniem przyczyny katastrofy TU-154 z 10.04.2010 w Smoleńsku jest wysoce prawdopodobny zamach przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzony przez Wydział FSB działający pod przykryciem w ukraińskiej Połtawie, pod dowództwem generała Jurija D. z Moskwy. – oto fragment notatki niemieckiego funkcjonariusza Federalnej Służby Wywiadowczej, który sporządził ją po tajnej rozmowie z członkiem polskiego rządu i przedstawicielem rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Jurgen Roth opisuje obszernie swoje dziennikarskie śledztwo w wydanej właśnie książce „Tajne akta S.”. Według Rotha podczas tajnego spotkania członek polskiego rządu miał zlecić wykonanie zamachu Jurijowi D., który z kolei zaangażował w intrygę rosyjskich funkcjonariuszy. – Następnie wspomniany generał FSB nawiązał kontakt ze stacjonującą w Połtawie grupą operacyjną pod dowództwem Dmytra S. On oraz cała jego grupa operacyjna, w skład której wchodzi piętnastu etatowych funkcjonariuszy FSB, posługują się oficjalnie na terenie Ukrainy dokumentami SBU [Służby Bezpieczeństwa Ukrainy] – pisze Roth.

Autor książki wspomina też, że to Donald Tusk był uznawany przez Rosję za przyjaciela, a Lech Kaczyński był dla Władimira Putina niewygodnym partnerem do rozmów. Spekuluje, że przyczyną śmierci mogły być umowy gazowe pomiędzy Polską a Rosją.

– W momencie swojej śmierci Lech Kaczyński pozostawił cały szereg niepodpisanych nowelizacji ustaw i umów handlowych. Wartość jednej z takich niepodpisanych umów opiewała na ponad 50 mld euro, co w przypadku polskich organów bezpieczeństwa musiało rodzić pytanie, czy polski prezydent musiał umrzeć z powodu rosyjskiego gazu? W sierpniu 2009 roku współpracownicy Putina i Tuska po raz pierwszy doszli do akceptowalnego dla „obu stron” projektu umowy na dostawy gazu, który jednak chwilowo został wstrzymany. Z niewyjaśnionych do dziś powodów – czytamy w książce.

USA mają informacje o Smoleńsku

– W Stanach Zjednoczonych istnieją różne dane nieprzetworzone i informacje, które zebrał zespół pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza. Wszystko to zostało zgromadzone na zewnętrznym dysku i przekazane do amerykańskiego środowiska, które zajmuje się wywiadem. Żeby wyjaśnić sprawę smoleńską muszą w USA wygrać konserwatyści, którzy stworzą w tej sprawę komisję senacką – mówi prof. Marek Jan Chodakiewicz.

WIDZIAŁEM DOKUMENTY TAJNYCH SŁUŻB IZRAELA, USA, WIELKIEJ BRYTANII I INTERPOLU. PO TEJ LEKTURZE NIE MAM WĄTPLIWOŚCI: ZA TĄ KATASTROFĄ STOI ROSJA

– mówi były oficer izraelskiego Mosadu Juval Aviv.

Były trzy wybuchy

– Wyniki Jorgensena są poprawne. W Smoleńsku doszło do trzech wybuchów — mówił TV Republika prof. Wiesław Binienda. Tezę o wybuchach bezwzględnie wykluczały komisje Milera i Anodiny, które zajmowały się śledztwem od kwietnia 2010. Słowo „wybuch” wielokrotnie w raportach dla Tuska i Kopacz zastępowano słowem „pożar”.

Masowo zapraszani do Polski naukowcy z krajów skandynawskich, Stanów Zjednoczonych, Wysp Brytyjskich czy nawet nasi rodzimi, uznawali raporty MAK i komisji Milera za bezsensowne. Najprostsze obliczenia pokazywały, że ustalenia państwowych zespołów to jeden wielki stek bzdur. Śledztwo smoleńskie wciąż trwa.

źródło: newsweb

http://www.koniec-swiata.org/coraz-blizej-wielkiej-afery-zachod-zlecenie-zamachu-plynelo-polski/

https://oko.press/namalowane-okna-tluka-sie-przy-wybuchu-genialny-wynalazek-podkomisji-smolenskiej/

KOMENTARZE

 • Że to był zamach to pewne.
  Że Rosja w to zamieszana, to również pewne.
  Że rozkaz wydał polski polityk, to śmieszne, bo to sterowane lalki.
  Że Mossad w to nie jest zamieszany to również śmieszne.
  Że chce się wywołać wojnę Polska Rosja to pewne.
  Zamach zaplanowany perfekcyjnie, nawet jak wyjdzie na jaw ma być zyskiem dla zamachowców.
 • @AnnaP 10:20:52
  "Że chce się wywołać wojnę Polska Rosja to pewne."

  Rosjanie są zamieszani w zamach - to co to oznacza?

  Rosja dokonała zamachu, aby wywołać wojnę z Polską?
  A może: http://www.prisonplanet.pl/files/96577242/putin_sm.jpg
 • @Talbot 10:54:35
  Tak się składa, że wtedy USA ogłosiły reset w stosunkach z Rosją.
  Kaczyński, jako niewygodny gostek, który kierował się nieracjonalną niechęcią względem Rosji - stał się niewygodny.
  Głównie dla USA.
  Możliwe jest więc, że z Polski była tylko zgoda na przeprowadzenie operacji, gdyż tym samym samolotem był w Smoleńsku Tusk 2, czy 3 dni wcześniej. Potrzebny był dostęp do samolotu.
  Samobójstwa obsługi - to ci, którzy mogli mieć wiedzę na ten temat.
  Z kolei pytanie: kto miał lepsze możliwości dostępu do samolotu: FSB, czy CIA - a rzecz jest w Warszawie?

  Także reakcja JK na zdarzenie jest dość ciekawa: tak jakby zrozumiał, że mimo uległości też może znaleźć się na celowniku.
 • @Talbot 10:54:35
  Sprawa zamachu z 10.04.2010 roku, który był operacją fałszywej flagi, został przygotowany, przeprowadzony i osłaniany do dziś przez konsorcjum służb specjalnych mocarstw zaangażowanych w tamtym czasie polityka resetu USA-Rosja.

  Głównymi zainteresowanymi były USA i Izrael:
  -USA zainteresowane były wciągnięciem Rosji do współpracy z USA i Zachodem w celu stworzenia strategicznej przeciwwagi dla głównego konkurenta hegemonii USA na świecie jakim są rosnące w siłę Chiny.
  - Izrael z kolei naciskał na USA by z pomocą Rosji zniwelować zagrożenie jakie odczuwał Izrael z powodu programu atomowego Iranu.

  Inne mocarstwa Zachodu czyli Niemcy i Francja upatrywały w tej polityce szansę na budowę tzw. Eurazji czyli Unii Rosji i UE jako obszaru od Atlantyku po Pacyfik pod kierownictwem Rosji i Niemiec.
  Niemcy kontynuowały swój program z I WS jako program tzw. Mitteleuropy a Rosja program Putina powrotu Rosji do strefy wpływów z porozumień jałtańskich.
  W swej naiwności administracja Obamy liczyła, że kierownictwo polityczne nad tym tworem będzie w rękach USA.

  Rola rządu IIIRP pod kierownictwem D.Tuska(koalicja PO-PSL) była realizacją interesów tych wyżej wymienionych mocarstw.
  D.Tusk na spotkaniu z rodzinami ofiar nazwał to swoje i podległych mu instytucji państwa postępowanie, racją stanu Polski, którą on tak definiuje(to de facto pokazuje, że Tusk nie był przedstawicielem interesów Polski ale mocarstw zewnętrznych a zwłaszcza Niemiec i Rosji).

  W 2007 roku, kiedy w USA sposobiono się do tej polityki resetu, Rosja w sposób cyniczny nakręcała napięcie wokół Iranu, zawierając kontrakty z Iranem na dostawę do Iranu systemów rakietowych S-300 i do Syrii myśliwców Mig-31 co spowodowało naciski Izraela na USA, by dogadały się z Rosją w tych sprawach.
  I rzeczywiście, gdy Obama zapoczątkował politykę resetu z Rosją oraz poszedł na ustępstwa na rzecz postulatów Rosji(rezygnacja z tarczy antyrakietowej w Polsce, podpisanie układu START II i obietnice redukcji obecności militarnej USA w Europie o połowę, to wtedy Rosja zawiesiła realizację kontraktów z Iranem i Syrią, nie sprzeciwiła się w RB ONZ sankcjom na Iran.
  Potem nawet wstrzymała się od głosu nad rezolucją RB ONZ w sprawie "strefy zakazu lotów nad Libią" co było pretekstem do obalenia Kadafiego w Libii i oddania Libii i jej arsenału militarnego w ręce ISIS a to po to by przy pomocy ISIS doprowadzić do obalenia Assada w Syrii jako przedostatniego ogniwa przed atakiem na Iran.
  I tu stratedzy Obamy się srodze zawiedli; Putin stanął w obronie Assada i pokazał Obamie środkowy palec, co miało dalsze konsekwencje w postaci sprowokowania przez USA Majdanu na Ukrainie i odpowiedzi Rosji w postaci zajęcia Krymu i wojny na wschodzie Ukrainy.

  Zbrodnia z 10.04.2010 roku jest paralelą zbrodni z Gibraltaru z 1943 roku, zarówno jeśli chodzi o przyczyny(interesy geopolityczne mocarstw,
  rola głównego obiektu zbrodni) a nawet w postaci elementów propagandowej fasady po obu zbrodniach:
  - kilka dni po zamachu w Gibraltarze rzad emigracyjny w Londynie podjął uchwałę o pochówku gen. Sikorskiego na Wawelu po zakończeniu wojny
  - po zamachu z 10.04.2010 roku, pełniący obowiązki prezydenta RP B.Komorowski podjął decyzję(formalnie wyraził zgodę na propozycję kardynała Dziwisza) o pochówku Pary Prezydenckiej na Wawelu.

  Przyczyny o przebieg operacji fałszywej flagi jest już dość dokładnie opisany przez zespół blogerów zaangażowanych w blogerskie śledztwo od samego początku aż po dzień dzisiejszy.

  Zarówno współsprawcy(co jest oczywiste) jak i reprezentanci ofiar(co już niewielu rozumie) nie są zainteresowaniu upublicznieniu prawdziwych przyczyn i wszystkich uczestników tej zbrodni, choć z różnych powodów.
  PO dlatego, ze brała udział w tej zbrodni a PIS z powodów politycznych, bo powróciło do władzy za aprobatą i przy pomocy służb USA i może realizować swój program tylko mając poparcie USA(co każdy jako tako zorientowany widzi).
  Widoczne obumarcie prac podkomisji MON, brak ujawnienia zapowiadanych w 2016 roku przez A.Macierewicza i W.Waszczykowskiego nowych, rewelacyjnych materiałów na temat tych wydarzeń, pokazuje że zadziałały mechanizmy wstrzymujące.
  Ja sądziłem, że to szczyt NATO w Warszawie i realizacja jego postanowień(wzmocnienie wschodniej flanki NATO, rozmieszczenie wojsk USA w Polsce) wstrzymuje ujawnianie prawdy ale teraz sadzę, że PIS chce najpierw zreformować państwo a sprawę całkowite i pełne wyjaśnienie odkłada ad acta(sprawę Gibraltaru nie wyjaśniono do końca, choć upłynęło już ponad 74 lata od zbrodni.
  Okazuje się, ze interesy geopolityczne stron potrafią trwać bardzo długo.
 • @35stan 11:54:09
  Tak nasze położenie geopolityczne, to nasza największa słabość.
  Dzięki za tak obszerne naświetlenie przyczyny zamachu.
 • @AnnaP 10:20:52
  Że Rosja w to zamieszana, to również pewne.

  Skoro, pewne to dowody poproszę...
 • @Paulus Aquarius 15:21:57
  Ja doceniam rosyjskie służby specjalne, które musiały wiedzieć o planach zamachu na ich terytorium.
  A ponadto ukrywanie dowodów zamachu i nie oddawanie wraku to wystarczające wskazania winnych co najmniej współudziału.
  Do wyjaśnienia pozostaje tylko czy został zestrzelony, czy bomby wybuchły podłożone na pokładzie.
  Aha, sztuczna mgła i problemy z naprowadzeniem to gra służb, by dać publice przyczyny "katastrofy".
 • @35stan 11:54:09
  "Głównymi zainteresowanymi były USA i Izrael:"

  Czy Putin był tak głupi wiedząc, że podejrzenia padną na niego?

  https://www.youtube.com/watch?v=frhFywSwn3k

  Widać, że międzynarodówka wydymała go na cacy...

  Nigdy nie ufaj szpiegowi.
 • @AnnaP 15:29:18
  "Aha, sztuczna mgła i problemy z naprowadzeniem to gra służb"

  https://www.youtube.com/watch?v=iLOOmOyDf88
 • @Talbot 15:57:38
  Niekoniecznie wydymała
  Konflikt zbrojny z Polską jest Putinowi na rękę.
  Przecież PO nas rozbroiło.
 • @AnnaP 15:29:18
  Ja doceniam rosyjskie służby specjalne, które musiały wiedzieć o planach zamachu na ich terytorium.
  TO TEN DOWÓD ?
  A ponadto ukrywanie dowodów zamachu...
  JAKIE DOWODY UKRYWA ROSJA ? KONKRETY PROSZĘ
  ...i nie oddawanie wraku to wystarczające wskazania winnych co najmniej współudziału.
  NIE ODDAJĄ BO WIEDZĄ, ŻE "POLSKA" STRONA PREPAROWAŁABY DOWODY...

  ROSJA NIE MIAŁA ŻADNEGO MOTYWU DO PRZEPROWADZENIA U SIEBIE TAKIEJ OPERACJI..
  NAJPRAWDOPODOBNIEJ ZOSTAŁO TO PRZEPROWADZONE PRZEZ ZACHODNIE SŁUŻBY - ALE OCZYWIŚCIE TWARDYCH DOWODÓW BRAK...
  ZA TO MOTYWÓW PO STRONIE ZACHODU JEST SPORO..

  Jeśli, zamachu dokonali Rosjanie, to dlaczego nie odpalili tej „bomby” na wysokości np. 10 tys. metrów, lecz nad lotniskiem? Debile? Nie, ponieważ, to nie byli Rosjanie, ale wszystko urządzono tak, by wskazywało na nich. Rosjanie odpaliliby zdalnie ładunek w powietrzu, jeszcze nad Polską – nie byłoby ciał, nie byłoby wraku. Nie zrobili tego, ponieważ nie mieli żadnego powodu, by dybać na życie Lecha Kaczyńskiego.
  http://thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/956-teoria-alternatywna-czyli-jak-amerykanie-zabili-lecha-kaczynskiego.html
 • @AnnaP 16:07:32
  Konflikt zbrojny z Polską jest Putinowi na rękę.

  JEST PANI KLONEM TALBOTA ??

  JAKIE KORZYŚCI DLA ROSJI NIESIE TAKI KONFLIKT?
  PROSZĘ SIĘ ZASTANOWIĆ ZANIM PANI COŚ NAPISZE...
 • @Paulus Aquarius 16:15:43
  "ponieważ, to nie byli Rosjanie, ale wszystko urządzono tak, by wskazywało na nich. "

  Na lotnisko Siewiernyj przyleciały samoloty NATO z komandosami i zrobiili inscenizację katastrofy.
  Co robiła w tym czasie obrona powietrzna Rosji?
  Czy w obszar powietrzny Rosji mogą sobie wlatywać samoloty NATO, albo innych państw i robić sobie piknik?
 • @Paulus Aquarius 16:17:59
  "JEST PANI KLONEM TALBOTA ??"

  Myśli logicznie w przeciwieństwie do ciebie.
  Może żydówka, albo agentka CIA?
  Jak myślisz?
  Byłeś w Moskwie na urlopie?
 • @Talbot 16:37:31
  Na lotnisko Siewiernyj przyleciały samoloty NATO z komandosami i zrobiili inscenizację katastrofy.

  TAK TO BY BYŁO GDYBY TALBOT DOWODZIŁ..OPERACJĄ ;)
 • @Talbot 16:44:20
  "Myśli logicznie "

  Z TAKĄ LOGIKĄ SZYBKO OSIĄGNIE TWÓJ POZIOM REPUTACJI NA NEONIE ;)
 • @Talbot 15:57:38
  "Czy Putin był tak głupi wiedząc, że podejrzenia padną na niego?"
  Nikt z członków konsorcjum nie był głupi i dlatego role tak zostały rozpisane pomiędzy nimi.
  Zachowanie Rosji w tej sprawie było i jest takie jak zaplanowano w scenariuszu czyli przydzielono jej rolę głównego realizatora i depozytariusza głównych dowodów, które są i będą w rękach Rosji, tak jak to było ze zbrodnią katyńską.
  Rola rządu Tuska to było oślepienie ofiary i zagonienie jej wprost w ręce oczekującego na nią zbrodniarza i potem zacieranie śladów przy pomocy aparatu państwa podległego Tuskowi.
  Rola Niemiec to koordynacja poczynań pomiędzy służbami podległymi Tuskowi a służbami Putina(częste kontakty Tuska z A.Merkel miały znamiona normalności a np. spotkanie Tusk - Putin na molo w Sopocie wzbudziło falę spekulacji)
  Rola USA to typowa rola "ciotki przyzwoitki" z uwagi na wielką sympatię Polaków do USA.
  Nie udzielenie pomocy Polsce w badaniu przyczyn miało i było interpretowane, że nie było zamachu bo....USA....sojusznik.....NATO nic nie wykryły więc atak na J.Kaczyńskiego i PIS był przez USA,NATO i UE uwiarygadniany.
  Polacy są w dużym stopniu oduraczeni jeśli chodzi o usprawiedliwianie Zachodu, bo to podobno najlepsi przyjaciele w odróżnieniu od spojrzenia na rolę Rosji, na którą są systematycznie szczuci i brakuje im wyważonego oglądu rzeczywistości.
  Takie urabianie w tym stylu Polaków mogliśmy obserwować ostatnio przy okazji wizyty D.Trumpa i księcia Williama z UK.
  W relacjach prawej strony przeważają ochy i achy zamiast rzeczowej narracji pokazującej realia i możliwe scenariusze związane z interesami USA, UK i Polski a nie zakochiwanie Polaków w pięknych przemówieniach gości.
  Moim zdaniem takie narracje to robota agentury gości podpuszczającej naszych oficjeli i funkcjonariuszy medialnych(o prawdziwego dziennikarza w Polsce jest bardzo trudno a jak jest to gdzieś w niszy a nie w mainstreamie.
 • @Talbot 16:44:20
  Byłeś w Moskwie na urlopie?

  W Saint-Raphaël

  ...skoro aż tak Cię to ciekawi
 • @Paulus Aquarius 16:15:43
  "Jeśli, zamachu dokonali Rosjanie, to dlaczego nie odpalili tej „bomby” na wysokości np. 10 tys. metrów, lecz nad lotniskiem? Debile? "
  Rosjanie i inni uczestnicy konsorcjum tej zbrodni nie byli debilami a o bycie debilami trzeba posądzać dużą część opinii publicznej , która narracje zbrodniarzy łykają jak bociany żaby.
  Tobie trudno sobie wyobrazić, że operacje fałszywej flagi(a taką operacją były wydarzenia z 10.04.2010 roku) są skonstruowane dużo bardziej skomplikowanie i finezyjnie niż prostackie wyobrażenie prostego umysłu o zamachu z bombą na pokładzie a takie skojarzenia posiada 99% społeczeństwa i na taki tok myślenia naprowadza ludzi "drugie ostrze nożyc Golicyna" czyli agentura związana z USA.
  Dlatego jak diabeł święconej wody boi się poruszania tematów, które sugerują inny przebieg i miejsce zbrodni niż to wskazało "pierwsze ostrze nożyc Golicyna czyli MAK i KBWLLP.
  Aby nie rozwodzić się zbyt wiele na ten temat, bo jest bardzo obszerny i w komentarzu nie ma możliwości go rozwijać, zadam pytanie:
  - dlaczego nikt ze strony pierwszych i drugich nożyc Golicyna nie odniósł się do dokumentu sejmowego autorstwa ministra ON B.klicha, który w nim zaprzeczył danym z oficjalnego Raportu MAK o godzinie startu TU154M nr 101, podając godzinę 7:21 podczas gdy w Raporcie MAK a potem i w Raporcie KBWLLP podano godzinę 7:27?
  Zapytanie w tej sprawie zgłosiła do ministra B.klicha posłanka PIS-u J.Szczypińska i po otrzymaniu odpowiedzi ona sama zamilkła(a była w tych sprawach bardzo aktywna) i wody w usta nabrał gieroj A.Macierewicz , ZP i PIS z J.Kaczyńskim na czele.
  Takich spraw, które A.Macierewicz, ZP, obecna podkomisja MON, PIS i J.Kaczyński omijają z daleka(J.Kaczyński powiedział kiedyś odnosząc się do propozycji prof. Kleibera by zorganizować debatę ekspertów KBWLLP z ekspertami ZP pod patronatem PAN, że jest za ale żeby podczas takiej debaty nie dopuszczać do przedstawiania "szalonych teorii" czyli innych możliwych scenariuszy oprócz CFIT KBWLLP i MAK oraz jej modyfikacji "pięknie się różniącej" czyli wersji wybuchowo wstrząsowej.
 • Bzdury
  Panie Talbot - FAKTY. Jestem analitykiem. Kaczyńskiego zabili Polacy bez niczyjej pomocy. Zabili dla kasy płynącej z największych kontraktów zbrojeniowych w Historii i władzy. Może kiedyś o tym napisze. Teraz klimat jest tak samo nieodpowiedni jak za PO. Za rządów których to wykasowano kilkudziesięciu światków, czy ludzi zajmujących się katastrofą.
 • @AnnaP 13:22:23...nasze położenie geopolityczne, to nasza największa słabość....
  Jakoś nasi zaborcy nie narzekali na fatalne położenie RP...

  To, że rodacy nie umieją wykorzystać FANTASTYCZNEGO POŁOŻENIA NASZEJ OJCZYZNY , to dowód nie na złośliwości Boga-Rodzica., ale na fatalne nasze umiejętności polityczne .

  Nawet żydzi nazywają nasz kraj Polin-"tu spocznij"-W 1492 roku Żydzi zostali wygnani z Hiszpanii, Portugalii i krajów niemieckich. Legenda żydowska głosi, że gdy uchodźcy dotarli do ziem polskich, nazwę kraju odczytali jako Po lin (hebr. פה לין), biorąc to za dobry omen. Istnieje nawet wersja legendy, według której z nieba został zesłany znak – kartka z napisem Po lin. W wyniku tego Żydzi osiedlali się masowo na gościnnej polskiej ziemi. Sam Isserles pisał o Polsce: „W tym kraju nie ma zawziętej nienawiści do nas, jak w Niemczech. Oby zostało tak nadal, aż do nadejścia Mesjasza
 • @Fischer 17:36:02
  "Kaczyńskiego zabili Polacy bez niczyjej pomocy."
  A świstak siedzi i zawija w sreberka, mości analityku.
  Bez niczyjej pomocy a wszyscy pozostali za frico i z dobrego serducha ich osłaniają?
  Jedzie mi tu czołg, jak powinien zapytać ktoś zorientowany - analityku?
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCkzqqW1xKstme3kaCiruzX1CdWITojJpX5qIRZYpYiWJuiFNc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY