Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
703 posty 5930 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

False Flag?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna tuż tuż, ale armia USA o tym nie wie!

 

Kim Dzong Un i Donald Trump prawie codziennie wymieniają groźby, po których zgodnie z logiką powinna natychmiast rozpocząć się wymiana atakami rakietowo-atomowymi.

 

Jednak Siły Zbrojne USA najwyraźniej nie podejrzewają, że wojna zacznie się z minuty na minutę. Armia, lotnictwo i Marynarka Wojenna USA zajmują się zwyczajną, rutynową działalnością.

Zdaniem portalu Defence News, śledząc ostatnie wiadomości światowych agencji informacyjnych czy czytając wpisy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na Twitterze, można odnieść wrażenie, że USA są o krok od wojny atomowej z Koreą Północną. Jednak zdaniem portalu wygląda na to, że zapomniano o tym uprzedzić amerykańskie wojska.

 

 

W sztabie połączonego dowództwa sił zbrojnych USA w regionie Pacyfiku nikt nie wie, że świat jest na granicy wojny nuklearnej. W bazie Marynarki Wojennej USA w Yokosuce lotniskowiec atomowy USS Ronald Reagan stoi w porcie jakby nigdy nic. Obok przycumował okręt VII Floty USA Blue Ridge. Departament Stanu USA nie dawał jak na razie rekomendacji amerykańskim obywatelom, by jak najszybciej opuścili Koreę Południową, a członkowie rodzin amerykańskich wojskowych również się stamtąd nie ewakuują.

Innymi słowy, nieposkromniona retoryka prezydenta USA i niekórych innych amerykańskich polityków ma niewiele wspólnego z tym, co tak naprawdę dzieje się w regionie. Na wszelki wypadek Siły Zbrojne USA informują, że wojska zostały postawione w najwyższy stopień gotowości i są gotowe odeprzeć każdy atak ze strony przeciwnika.

 

 

Tym niemniej amerykańscy wojskowi w swoich oświadczeniach często realizują linię polityczną Waszyngtonu. Na przykład nie tak dawno temu dowództwo III Floty Marynarki Wojennej USA udzieliło bardzo niewiarygodnej informacji, którą momentalnie rozpowszechniły wszystkie agencje informacyjne świata. Według amerykańskiego dowództwa lotniskowiec atomowy Marynarki Wojennej USA USS Carl Vinson popłynął pełną parą w stronę Korei Północnej. I dopiero później okazało się, że okręt znajduje się wiele tysięcy mil od KRLD — na Oceanie Indyjskim.

Militarna retoryka w znacznym stopniu wyprzedza fakty, a ogólne tło informacyjne ma mało wspólnego z rzeczywistością. W związku z tym wielu ekspertów przypomina, że I wojna światowa pod wieloma względami została rozpętana właśnie z powodu serii błędów dyplomatycznych.

W sztabie połączonego dowództwa sił zbrojnych USA w regionie Pacyfiku nikt nie rwie sobie włosów z głowy. Panuje tutaj spokój i profesjonalizm — poinformowało źródło portalu Defence News. Jeśli zaś chodzi o rychły początek wojny jądrowej, to jest to na razie tylko retoryka Dystryktu Kolumbii (Waszyngtonu — red.).

 

 

Tym niemniej na szczeblu oficjalnym regularnie informuje się, że Siły Zbrojne USA są gotowe obronić Koreę Południową, innych sojuszników w regionie Pacyfiku oraz kontynentalną część Stanów Zjednoczonych przed atakami rakietowymi ze strony Kim Dzong Una. A na pytanie, co zrobi amerykańskie dowództwo, jeśli Korea Północna wystrzeli rakietę w stronę wyspy Guam, generał Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Joseph Dunford kolejny raz poprosił, aby dziennikarze nie mylili działań wojennych z polityką.

 

 

https://www.koniec-swiata.org/wojna-tuz-tuz-armia-usa-o-tym-wie/

KOMENTARZE

 • False Flag Coming? Media Pushes Fear Over Potential North Korean Nuclear EMP Attack
  http://d38zt8ehae1tnt.cloudfront.net/images/news/700_a8dd0088c60f294b4456ee27b245782e.jpg

  Are North Korea and Russia as dangerous as the media is suggesting? The number of conspiracy stories in mainstream media has been on the rise recently with stories such as North Korea launching an EMP attack on the United States, Russia planning an invasion of Canada, meddling with the Brexit vote and the U.S elections. While many of these ideas have been floated around due to the recent release of the Wikileaks vault 7, the mainstream media seems to have taken to publishing these stories that they might once have ignored due to a seeming attitude shift of the general public of late. This change in public perception had left many people a lot less trusting of government agencies and establishments which might once have been able to cover up the truth when it suited them.
  READ MORE: http://www.disclose.tv/news/false_flag_coming_media_pushes_fear_over_potential_north_korean_nuclear_emp_attack/138189
 • @Talbot 12:28:50
  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQkUPTWRJOtYAwfwATAAuzPeXH1KmEx5xj85XoAqb1OOg8OGDIQ
 • The Trump False Flag – Guam North Korea
  https://www.disclosurenews.it/wp-content/uploads/2017/08/the-trump-false-flag-guam-north-korea.jpg

  https://www.youtube.com/watch?v=VvWdKOTI5BE
 • @Talbot 12:40:53
  Koreanskie Tworki

  http://static9.nguyentandung.biz/files/2014/11/un1_pbqc.jpg
 • @Husky 12:46:49
  Mam dobrego znajomego Profesora Zwyczajnego, z którym prowadzę dyskusje światopoglądowe i polityczne.
  Facet czyta tylko GW i Newsweeka. Pomału zacząłem jego edukować....
  Powiedziałem jemu niedawno, że sprawa Koreii to fałszywa flaga - w poniedziałek będę się z nim widział.
  Profesor jest mikrobiologiem i wierzy w teorię ewolucji - tak powiela prawdy objawione akademickiej nauki.
  To ja prosty człowiek mam więcej rozumu od niego.
 • @Talbot
  Nasz kraj wciąż bardzo bezpieczny. Frontex: Polska granica wschodnia jedną z najlepiej strzeżonych w UE! Według danych Agencji Frontex polska granica wschodnia jest jednym z najlepiej strzeżonych odcinków granic zewnętrznych UE.


  https://pbs.twimg.com/media/DHak27rXUAAOVEf.jpg

  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2016/08/merkel-696x392.jpg

  Czas pomyśleć o polskiej granicy zachodniej..Merkel: Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność. Nasze wojska muszą być obecne w Polsce. To konieczność powiedziała w kwestii wzmacniania wschodniej flanki NATO kanclerz Niemiec Angela Merkel. Merkel od początku była zwolenniczką planu stacjonowania sojuszniczych (w tym w dużym procencie niemieckich) wojsk na terenie Polski. Podkreślała też gotowość do dialogu z Rosją. To ważne, ponieważ stwierdziliśmy w Sojuszu, że nie wystarczy zdolność do szybkiego przenoszenia wojsk. Konieczna jest także bardziej znacząca obecność na miejscu powiedziała Merkel w swoim przemówieniu w Bundestagu. Jak podkreśliła, solidarność sojuszników, zapisana w art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, to podstawa ich bezpieczeństwa: Ta solidarność musi być i będzie widoczna i wiarygodna. Przeciwnicy obecności obcych wojsk w Polsce mają obawy, że nasz kraj może zamienić się w istny poligon w przypadku wzajemnych prowokacji przy naszych wschodnich granicach. (jak to dobrze, że na tzw. "wschodniej" flance-Żagań, etc..stoi US Army, bo już by tu byli w ramach "pomocy" PO-ustawa 1066) A co z granicą zachodnią? Czy ta granica jest jakoś chroniona?
  Bo Arabusy przechodzą, Murzyni na niemieckich już papierach też już penetrują Polskę. Kto ich sprawdza? Powinno się ich nękać kontrolami aby zapobiec osiedlaniu się tych typów w Polsce. Trzeba przywrócić realną fizycznie [bo obecna jest iluzoryczna ] ochronę naszej zachodniej i południowej granicy.

  Żydolewactwo wyje, że: Polski rząd lekceważy decyzję Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nadal łamie prawa Czeczenów uciekających przed prześladowaniami
  https://oko.press/polski-rzad-lekcewazy-decyzje-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka-nadal-lamie-prawa-czeczenow-uciekajacych-przesladowaniami/
 • @Talbot 13:24:42
  Escobar: amerykańskie pociski nie pokonają systemów S-500. Amerykańskie pociski są bezsilne wobec strategicznych sił jądrowych Rosji, ponieważ nie są w stanie pokonać rosyjskich systemów przeciwlotniczych pocisków rakietowych S-500 pisze obserwator polityczny Pepe Escobar. Oświadczenia Pentagonu na temat rozmieszczania amerykańskich sił w Europie nie straszą Rosji, która jest gotowa do podobnego rozwoju wydarzeń pisze sprawozdawca polityczny Pepe Escobar. Według niego, oświadczenie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, że siły jądrowe Rosji zostaną uzupełnione o ponad 40 nowych międzykontynentalnych pocisków balistycznych, poważnie zaniepokoiły przedstawicieli Pentagonu a także ich europejskich partnerów. Biorąc pod uwagę dążenie USA do odcięcia Rosji od Europy i umocnienia nowej żelaznej kurtyny od Bałtyku do Morza Czarnego, Escobar uważa za naturalne, że centrum umysłowe Pentagonu Agencja Wywiadu Obronnego USA zatrudniła Centrum Analizy Polityki Europejskiej, aby „powielić nowe gry wojskowe". Jednak w oczach Rosji ta militarystyczna histeria wygląda żałośnie podkreśla sprawozdawca, tłumacząc, że Rosja już się zabezpieczyła, uruchamiając nową strategiczną broń rakietową: system rakietowy Topol-M i systemy przeciwlotnicze pocisków rakietowych S-500. „Pentagon wie o tym, lecz wyniosłość zmusza go do zajmowania stanowiska „jesteśmy nie do pokonania" pisze Escobar, podkreślając, że „milczące rosyjskie okręty podwodne u wybrzeży USA mogą w ciągu kilku minut unieważnić całą amerykańską niezwyciężoność". Analityk podkreśla, że USA ze swoimi przestarzałymi opracowaniami rakietowymi po prostu nie są w stanie pokonać systemów S-500. „Amerykańskie społeczeństwo nie wie o tym, dlatego USA nie pozostaje nic poza pozerstwem" pisze autor artykułu. Wyjaśnia, że USA nie uratują także plany, przedstawione przez przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA Martina Dempsey'a, dotyczące prawdopodobnego rozmieszczenia w Europie pocisków naziemnego bazowania. „Te pociski będą bezużyteczne. Nawet amerykańskie pociski podwodnego bazowania nie będą w stanie pokonać rosyjskiej obrony. S-500 zrobią swoje" twierdzi sprawozdawca, podkreślając, że podobnych planów można uznać nie za dziecinadę, tylko za niebezpieczną prowokację. W każdym razie, podkreśla Escobar, Pentagon może grozić ile chce, lecz mniej niż za dwa lata rosyjska przestrzeń powietrzna zostanie zabezpieczona przez systemy przeciwlotnicze pocisków rakietowych S-500. S-500 należy do nowej generacji systemów przeciwlotniczych pocisków rakietowych „ziemia-powietrze". Przeciwlotniczy system antybalistyczny stanowi uniwersalny system dalekiego zasięgu i przechwytywania na wysokości ze zwiększonym potencjałem obrony przeciwrakietowej i zdolny do przechwytywania pocisków balistycznych. Przyszłościowy przeciwlotniczy system antybalistyczny jest zdolny do rażenia nie tylko celów balistycznych, ale również lotniczych (samolotów, śmigłowców i innych celów lotniczych) a także pocisków manewrujących. Zasięg rażenia S-500 wynosi 600 km, system jest zdolny do wykrywania i jednoczesnego rażenia do 10 balistycznych celów ponaddźwiękowych, lecących z prędkością do 7 km/s a także posiada możliwość rażenia bloków bojowych pocisków ponaddźwiękowych. Pod względem charakterystyk S-500 znacznie przewyższy system S-400 i jego amerykańskiego konkurenta Patriot Advanced Capability-3.

  Ps...Jeżeli skuteczny zasięg wzrośnie do 600 km, to w zależności od warunków atmosferycznych prawie cała Polska znajdzie się pod królewieckim parasolem ochronnym w miejsce amerykańskiej tarczy przeciwko nie bardzo wiadomo czemu i o jakim zasięgu !… Czyli Bałty, Polska i część Niemiec za Berlin w ten sposób staną się najbezpieczniejszym miejscem w Europie na stacjonowanie sił zbrojnych NATO !?…I najprawdopodobniej dlatego też tak ochoczo korzystając z miejscowej gościnności one się tam przemieszczają !…
 • @Talbot 13:24:42
  Amerykański podpułkownik: USA nie będą ciągnąć wojny z Rosją(sic!) Moskwa widzi, że nie tylko Europa, ale także USA mają teraz wystarczająco dużo problemów z gospodarką i rozumie, że Amerykanie są zmęczeni wojną, powiedział podpułkownik armii USA Bill Cowan na antenie Fox News. Stany Zjednoczone nie mają ani chęci, ani pieniędzy, aby pomóc Europie w konflikcie z Rosją, powiedział podpułkownik armii USA i analityk wojskowy Bill Cowan na antenie kanału telewizyjnego Fox News. Cowan odpowiedział na pytanie prowadzącego, czy Ameryka jest gotowa pomóc Europie, która jest „praktycznie rozbrojona” i pozbawiona „wartej wspomnienia” armii, w drodze wojskowej aż do prowadzenia ognia do Rosjan. „Spójrzcie na miliardy dolarów, które wydaliśmy na nasze dwie wojny w Iraku i Afganistanie, spójrzcie na miliardy dolarów, które wydaliśmy na bezpieczeństwo wewnętrzne próbując zabezpieczyć się przed terroryzmem”, zaznaczył. Jego zdaniem Moskwa ma świadomość, że nie tylko Europa, ale także Stany Zjednoczone znajdują się w trudnej sytuacji gospodarczej. Ponadto zaznaczył, że Rosja rozumie, że obywatele USA są zmęczeni wojną.
  Według Cowana, który agresywnie wypowiadał się pod adresem Rosję w szczególności nazwał Putina „bezwzględnym człowiekiem”, Stany Zjednoczone miały możliwość „pokazania charakteru” i „oparcia się” rosyjskiemu prezydentowi przed przyłączeniem Krymu, ale Waszyngton tego nie zrobił. USA planują do końca 2015 roku umieścić w Europie ponad tysiąc sztuk sprzętu, w tym kilkaset jednostek wojskowych pojazdów opancerzonych.
 • @Talbot 13:24:42
  Już USA odpuściło. Ponieważ Korea Płn. ma duże zapasy broni chemicznej i 60 głowic "A". Przy jakimkolwiek ataku na KRLD w odpowiedzi 11 mln Seul znika z mapy w 30 minut. Także i to, że na dziś system antyrakietowy/rakietowy KRLD jest dla USA/Pentagonu nie do przeskoczenia, a lotniskowców nie chcą narażać, bo muszą być ok. 400 km od wybrzeża KRLD by jakiś atak lotniczy przeprowadzić. Nie chcą by lotniskowce stały się patelnią. To mówi raport CIA. Więc prewencyjne ataki odpuścili. No i Chiny powiedziały, że gdy KRLD zostanie zaatakowana opowiedzą się po jej stronie. W przeciwnym razie gdy KRLD zacznie a na to się nie zanosi, nie są tacy głupi i samobójczy będą neutralni. To było takie wzajemne straszenie. Już B. Dom powiedział, że nie będą dążyć do zmiany/obalenie reżimu Una, czyli pękli, bo wiedzą czym to grozi. Seul z amerykańskimi bazami znika w 30 min. Więc nadal będziemy śledzić pyskówki, wzajemne straszenie się i nic więcej.
 • @Talbot 12:40:53
  http://alexjones.pl/media/k2/items/cache/73edad096f675fe5209ef3da89c5521c_M.jpg
  Angela Merkel rozwiązuje konflikt w Korei. Relokuje tam imigrantów. Angela Merkel to prawdziwa żona stanu a z jej przenikliwym umysłem nikt równać się nie może. Pani Kanclerz gładko zrugała Donalda Trumpa i jego groźby wobec psychopaty z Korei Północnej skwitowała krótko: użycie siły nie jest dobrym rozwiązaniem. Siłę i szantaż można stosować wobec niedemokratycznej Polski. Ale Korea? Tak natchnionych mężów stanu historia nie zna zbyt wielu...
  - Jestem przekonana, że eskalacja języka jest błędem - powiedziała Merkel dziennikarzom w Berlinie. - Nie widzę też możliwości militarnego rozwiązania tego konfliktu - wyszeptała szefowa niemieckiego rządu.
  Podobno pani Merkel wpadła na kolejny genialny pomysł. Zamiast zsyłać biednych Islamistów do kato-ciemnogrodu nad Wisłą, gdzie nawet kibice pełni są nienawiści do swych dobroczyńców zza Odry i wypominają im ich chlubne czyny z lat 1939-1945, gdzie obecnie ludziom pod jarzmem kaczystowskiego reżimu jest gorzej niż za Hitlera i Stalina, wyśle szlachetnych uchodźców których osobiście zaprosiła do przyjaźnie nastawionej do całego świata Korei Północnej.
  Merkel orders Trump 'CALM DOWN' dopóki mama Makrela nie weźmie ściery i nie zrobi na świecie porządku...... Rzecznik rządu Angeli Merkel Schäfer stwierdził, że Niemcy dokładnie, jak radzić sobie z Kimem. Może zrobią anszlus, wprowadzą szariat, Koreańczyki będą się tylko modlić i będzie szlus. Mamma Merkel może poszczycić się pasmem sukcesów międzynarodowych: w Gruzji - klęska, na Krymie - klęska, na Ukrainie - klęska, na Południowym Morzu Chińskim - klęską z Turcją - klęska. Jej jedyne zwycięstwo to tron dla Tuska.

  Autor: Nathanel

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/item/120001-angela-merkel-rozwiazuje-konflikt-w-korei-relokuje-tam-imigrantow
 • @Talbot 12:40:53 komentarz anonima z sieci
  Stosunki między USA i KRLD zbliżyły się do punktu wrzenia pod koniec marca tego roku, kiedy USA skierowało ku KRLD lotniskowiec. W pewnym momencie były tam aż trzy amerykańskie lotnicze grupy uderzeniowe. Jednak w opinii wojskowych ekspertów było jasne, że wyprzedzającego uderzenia ze strony USA na razie nie będzie, bo przygotowanie takiej operacji wymaga około 5-ciu miesięcy (na podstawie obserwacji operacji w Iraku i w Libii) mozolnej pracy profesjonalnych wojskowych logistów. Oznacza to przerzut do Korei Południowej, Japonii i na Guam niesamowitej ilości samolotów i pojazdów opancerzonych, globalne dostawy niezbędnych paliw, napełnienie magazynów amunicją, lekami i wszystkim, co niezbędne dla obsługi techniki i składu osobowego. Taka aktywność – oczywiście – nie znajdzie odbicia w prasie, ale według pośrednich danych, trwa praca amerykańskich logistów, a w końcu sierpnia wygasa właśnie, niezbędny dla do wykonania ich zadań czas, licząc od początku kryzysu. To jest, jak wspomniano – 5 miesięcy. Ponadto, letni dekret Donalda Trumpa zobowiązuje wszystkich Amerykanów do opuszczenia granic KRLD do 1-go września – co przezorniejsi, zrobili już 27 lipca, czyli w dniu wejścia dekretu w życie i publikacji w głównych mediach. W ten sposób koniec sierpnia może określać przybliżony termin ataku prewencyjnego USA a ćwiczenia EARTH EX, przewidziane na 23-go sierpnia, to założenie pośrednio potwierdzają. Tym nie mniej, czy Stany Zjednoczone zdecydują się na wojnę, – to wielkie pytanie. W tym samym czasie nastąpi w Stanach całkowite zaćmienie słońca 21 sierpnia 2017 roku . Cień Księżyca przejdzie pasmem nad rozpadliną tektoniczną i paroma super-wulkanami: Co mogą oznaczać takie grawitacyjne wahania nikt nie wie, ale wszyscy zdają sobie sprawę, z potencjalnych zagrożeń. Na przykład erupcji magmy z kaldery Yellowstone lub z kaldery Long Valley. Jeśli założyć, że w FEMA* już wszystko na ten temat, skądś wiedzą, byłoby naiwnością przypuszczać, że ktoś, o tym będzie informować. Katastroficzny film „2012” – polecam wszystkim – ukazał, dlaczego nikt o tym informować nie będzie. Niemniej funkcjonariusze FEMA potajemnie przygotowują się do wydarzeń. A najlepszym sposobem, aby to zrobić – ogłosić na 21-23 sierpnia jakieś „wielkie manewry”.
 • @Talbot
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/seul_steve_bannon_wolnosc24.jpg

  Główny strateg Trumpa: „Nie ma opcji militarnej wobec Korei Północnej. Załatwili nas. 11-milionowy Seul mógłby zniknąć w ciągu pół godziny”. Jeden z głównych strategów Prezydenta Donalda Trumpa, Steve Bannon, jest ostatnio pod ostrzałem, uważa się go m.in. za winnego ostatnich wydarzeń w Cahrlottesville. Nie przeszkadza mu to jednak w ostrych wypowiedziach, które mogą rzutować na wizerunku gabinetu Trumpa. Dziennikarz Robert Kutner opisuje swoją rozmowę z Bannonem, którą odbył po opublikowaniu przez niego artykułu na temat relacji pomiędzy Chinami, USA i Koreą Północną. Napisałem, że „ryzyko, że dwóch aroganckich głupców wejdzie w wymianę nuklearną, jest większe niż w październiku 1962 roku” – przypomina Kutner. Kiedy zadzwonił Bannon, myślałem, że chce na mnie nakrzyczeć – dodaje. Jesteśmy w trakcie wojny gospodarczej z Chinami. Któreś z naszych państw będzie hegemon przez następnych 25-30 lat i to będą oni, jeżeli my nic nie zrobimy. W Korei oni nic nie robią, to tylko pokaz mówił Bannon. Bannon stwierdził też, że można rozważyć umowę z Chinami, jeżeli powstrzymałaby ona nuklearne zapędy Korei Północnej. Jednak podsumowując obecne działania Chin, Bannon powiedział, że nie widzi żadnego powodu, aby nie nakładać sankcji na Chiny. Jeden z najważniejszych strategów Białego Domu powiedział też, odnosząc się do słów Trumpa o ogniu i furii wobec Korei, że nie ma żadnej opcji militarnej w stosunku do gróźb Korei Północnej. Załatwili nas. Przynajmniej do momentu, w którymś ktoś mi pokaże takie rozwiązanie, żeby Seul nie zniknął z powierzchni ziemi w ciągu 30 minut. Dla mnie wojna gospodarcza z Chinami jest wszystkim. Musimy być na tym maksymalnie skupieni. Jeżeli przegramy to starcie, to w ciągu 5-10 lat wyprzedzą nam na tyle, że nie będziemy w stanie ich dogonić powiedział Bannon.

  Źródło: prospect.org
 • @Talbot
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/04/Kim-Dzong-Un-%C5%BCo%C5%82nierze-korea-p%C3%B3lnocna.jpg
  Korea Północna posiada broń straszniejszą od głowic jądrowych. Ekspert: „To byłoby niszczące”. Eksperci ostrzegają, że broń jądrowa nie jest jedynym zagrożeniem ze strony reżimu Korei Północnej. Kim Dzon Un posiada też arsenał broni chemicznej, który może posłużyć mu do „niszczącego ataku”. Północnokoreańska armia ma w swoich zasobach ogromny potencjał śmiercionośnych substancji. W tym sarinu i VX. Kelsey Davenport, dyrektor Stowarzyszenia Kontroli Broni, powiedział, że użycie broni chemicznej jest jednym ze sposobów, w jaki Korea Północna może odpowiedzieć na atak ze strony USA. „Broń nuklearna nie jest jedynym zagrożeniem. Korea Północna może odpowiedzieć na amerykański atak za pomocą broni chemicznej. To byłoby niszczące” powiedział Davenport. Pjongjang zaprzeczył, że posiada tego typu broń. Specjaliści twierdzą jednak, że Koreańczycy z północy pracują nad gazami bojowymi już od lat 60-tych ubiegłego wieku. Okoliczności morderstwa Kim Dzong Nama, za jakim najprawdopodobniej stały służby specjalne Pjongjangu wskazują, że Kim Dzong Un jednak może posiadać arsenał gazów bojowych. Nam został bowiem zamordowany przy użyciu silnie trującego VX. Do zabójstwa doszło na lotnisku w Kuala Lumpur, w Malezji. Analityk wojskowy Reid Kirby skomentował, że wojna chemiczna jest jeszcze bardziej przerażająca, ponieważ broń arsenał broni jest nieograniczony. W porównaniu z zagrożeniem jądrowym, które obejmuje skończoną liczbę głowic, które dodatkowo mogą być niwelowane przez systemy obrony przeciw powietrznej i systemy antyrakietowe, zagrożenie chemiczne jest dużo trudniejsze do zniwelowania – napisał Kirby.

  Źródło: dailystar.co.uk
 • @kula Lis 67 20:54:20
  Escobar: amerykańskie pociski nie pokonają systemów S-500. Amerykańskie pociski są bezsilne wobec strategicznych sił jądrowych Rosji, ponieważ nie są w stanie pokonać rosyjskich systemów przeciwlotniczych pocisków rakietowych S-500 pisze obserwator polityczny Pepe Escobar. Oświadczenia Pentagonu na temat rozmieszczania amerykańskich sił w Europie nie straszą Rosji, która jest gotowa do podobnego rozwoju wydarzeń pisze sprawozdawca polityczny Pepe Escobar. Według niego, oświadczenie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, że siły jądrowe Rosji zostaną uzupełnione o ponad 40 nowych międzykontynentalnych pocisków balistycznych, poważnie zaniepokoiły przedstawicieli Pentagonu a także ich europejskich partnerów. Biorąc pod uwagę dążenie USA do odcięcia Rosji od Europy i umocnienia nowej żelaznej kurtyny od Bałtyku do Morza Czarnego, Escobar uważa za naturalne, że centrum umysłowe Pentagonu Agencja Wywiadu Obronnego USA zatrudniła Centrum Analizy Polityki Europejskiej, aby „powielić nowe gry wojskowe". Jednak w oczach Rosji ta militarystyczna histeria wygląda żałośnie podkreśla sprawozdawca, tłumacząc, że Rosja już się zabezpieczyła, uruchamiając nową strategiczną broń rakietową: system rakietowy Topol-M i systemy przeciwlotnicze pocisków rakietowych S-500. „Pentagon wie o tym, lecz wyniosłość zmusza go do zajmowania stanowiska „jesteśmy nie do pokonania" pisze Escobar, podkreślając, że „milczące rosyjskie okręty podwodne u wybrzeży USA mogą w ciągu kilku minut unieważnić całą amerykańską niezwyciężoność". Analityk podkreśla, że USA ze swoimi przestarzałymi opracowaniami rakietowymi po prostu nie są w stanie pokonać systemów S-500. „Amerykańskie społeczeństwo nie wie o tym, dlatego USA nie pozostaje nic poza pozerstwem" pisze autor artykułu. Wyjaśnia, że USA nie uratują także plany, przedstawione przez przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA Martina Dempsey'a, dotyczące prawdopodobnego rozmieszczenia w Europie pocisków naziemnego bazowania. „Te pociski będą bezużyteczne. Nawet amerykańskie pociski podwodnego bazowania nie będą w stanie pokonać rosyjskiej obrony. S-500 zrobią swoje" twierdzi sprawozdawca, podkreślając, że podobnych planów można uznać nie za dziecinadę, tylko za niebezpieczną prowokację. W każdym razie, podkreśla Escobar, Pentagon może grozić ile chce, lecz mniej niż za dwa lata rosyjska przestrzeń powietrzna zostanie zabezpieczona przez systemy przeciwlotnicze pocisków rakietowych S-500. S-500 należy do nowej generacji systemów przeciwlotniczych pocisków rakietowych „ziemia-powietrze". Przeciwlotniczy system antybalistyczny stanowi uniwersalny system dalekiego zasięgu i przechwytywania na wysokości ze zwiększonym potencjałem obrony przeciwrakietowej i zdolny do przechwytywania pocisków balistycznych. Przyszłościowy przeciwlotniczy system antybalistyczny jest zdolny do rażenia nie tylko celów balistycznych, ale również lotniczych (samolotów, śmigłowców i innych celów lotniczych) a także pocisków manewrujących. Zasięg rażenia S-500 wynosi 600 km, system jest zdolny do wykrywania i jednoczesnego rażenia do 10 balistycznych celów ponaddźwiękowych, lecących z prędkością do 7 km/s a także posiada możliwość rażenia bloków bojowych pocisków ponaddźwiękowych. Pod względem charakterystyk S-500 znacznie przewyższy system S-400 i jego amerykańskiego konkurenta Patriot Advanced Capability-3.

  Ps...Jeżeli skuteczny zasięg wzrośnie do 600 km, to w zależności od warunków atmosferycznych prawie cała Polska znajdzie się pod królewieckim parasolem ochronnym w miejsce amerykańskiej tarczy przeciwko nie bardzo wiadomo czemu i o jakim zasięgu !… Czyli Bałty, Polska i część Niemiec za Berlin w ten sposób staną się najbezpieczniejszym miejscem w Europie na stacjonowanie sił zbrojnych NATO !?…I najprawdopodobniej dlatego też tak ochoczo korzystając z miejscowej gościnności one się tam przemieszczają !…
 • @Talbot
  Na razie możemy jeszcze spać spokojnie. Co prawda, globalna wojna jądrowa jest nieuchronna jak śmierć, ale jeszcze nie teraz i nie z powodu Korei Północnej. Jak i kiedy to się stanie? Przypomnę fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO]. I wkroczy na południe [to może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby wówczas zmuszona do kolejnej interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a). Poprzednie wojny światowe rozpoczynały się konfliktami między państwami. Tym razem, według słów Jezusa, będzie inaczej. Zacznie się od konfliktu w ramach jednego państwa: "Powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7). Wówczas Rosja znów ruszy na pomoc swoim sojusznikom. Jednak tym razem (będzie to już po powrocie Rosji) Amerykanie także nie opuszczą swoich sojuszników i niespodziewanie zaatakują. Zostanie wówczas użyty "wielki miecz" - broń jądrowa. To będzie wzajemna rzeź (Objawienie 6:4). Nie będzie to Armagedon, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 11:33; 12:10).
 • @Talbot
  Czego brakuje Zachodowi dla wojennego sukcesu przeciw Rosji? Buszując w rosyjsko-języcznej blogosferze znajduję często wartościowe choć kontrowersyjne materiały, których na próżno szukać w medialnym mainstreamie, a które wyrażają rzeczywiste niepokoje Rosjan. Dzisiaj przedstawiam jeden z nich; hipotetyczny (?) scenariusz podboju i kolonizacji Rosji przez Zachód, pióra autora ,ukrywającego się pod nickiem „bulochnikov”. Tekst wywołał wielkie zainteresowanie. Zapraszam do lektury i do przemyśleń.
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/08/1838895-300x189.jpg

  Tradycyjna słabość wojennej machiny USA – to brak dostatecznie licznej piechoty. A ta, która jest, to nie piechota, ale gorzka bieda. Yankesi niedawno zdali sobie sprawę, że bombardowania i inne zdalne działania, bez oczyszczenia terytorium wroga i ustanowienia nad nim efektywnej policyjnej kontroli – to strata kosztownej amunicji. Dla „zaczystki” niezbędna jest piechota. W celu ustanowienia pełnej kontroli – wynika z obliczeń -trzeba siły około 10%, w stosunku do liczebności miejscowej ludności w okupowanej strefie, jeśli ludność przeciwstawia się. Ale Yankie’s nie mogą zapewnić piechoty – w gotowości bojowej – powyżej 150000 bagnetów. Na Rosję, z jej 150 milionową ludnością, trzeba nie mniej, niż 15 milionów wojsk okupacyjnych. Tyle nie ma w całym Zachodzie. Ale Zachodowi udało się stworzyć z Wołyńszczyzny ukraińskie Bengazi*1 i w oparciu o ten region, przechwycić władzę nad większą częścią Ukrainy. Następne zadanie, to skonstruować z Ukrainy – rosyjskie Bengazi. Jeśli Ukrojunta zdoła zdławić Noworosję, to w okresie jednego – maximum – dwu pokoleń, zrobią z Ukrainy rosyjskie Bengazi, z mobilizacyjnym potencjałem 2-3 milionów bagnetów. Jeszcze z milion można wydoić z jakichś „pszeków”*2 z Litwinami i Arabów z Turkami. To jest, jakieś 3-4 miliony mięsa armatniego. To wystarczyłoby dla zapewnienia pełnej kontroli nad 30-40 milionową ludnością. Oczywiście, po оbezwładniających uderzeniach i kapitulacji armii regularnej. Iść na całą Rosję z taką armią na – to awanturnictwo. Stąd wniosek; Rosję należy wpierw posiekać na stosowne, „niepodległe państwa”, tak – aby żadne z nich nie liczyło powyżej 30 milionów ludności. Jeśli mniej – tym lepiej.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/08/9dcfa84ac63b.jpg

  Do tego trzeba silnej – piątej i szóstej, kolumny. One już istnieją, ale póki co,jeszcze nie dość silne. Uliczna piąta kolumna, jak pokazała praktyka, nie zdołała zmobilizować w stolicy – w ostatnim okresie – powyżej 20000 protestantów spośród 20 milionowej aglomeracji stolicznej. Na prowincji nawet mniej. To za mało. We władzy 6-ta kolumna już istnieje. Jej liczebność i wpływy są nieznane. Sądząc jednak po reakcjach władzy na sankcje wobec wybranych osób, ze strony Ukrainy, które nikogo nie obchodzą, oprócz niektórych osobistości z szóstej kolumny, wskazuje na jej wpływowość.
  Oprócz tego, już bezpośrednio pod Putinem, podstawiono agenta Zachodu, który ma go (Putina) zmienić. W innym przypadku podjęto by kurs na obalenie Putina, a nie na porozumienie z nim. Do czego wcześniej Zachód i sam Putin byli skłonni. Ale teraz potrzeba porozumienia zniknęła. Rezultat sami widzimy.


  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/08/O54SexuO0xE-300x300.jpg

  Kto jest tym agentem Zachodu: Miedwiediew, czy Szojgu, czy też jeszcze ktoś, tego dowiemy się z czasem. Jeśli w ogóle się dowiemy. À Propos, zachód nigdy nie stawia na jednego konia, co oznacza, że kandydatów na schedę po Putinie może być więcej. Zadanie dla agenta Zachodu, jeśli przypadnie mu władza nad Rosją, rozłożyć władzę od wewnątrz i przygotować warunki dla jej rozczłonkowania wg scenariusza ukraińskiego. Jeśli nie sprawi się jeden, zamienią na drugiego.

  A kiedy uda się:

  Fragmentaryzacja Rosji, Przygotowanie z ukrów dostatecznej ilości mięsa armatniego, Rozłożenie wertykalnej struktury władzy w Rosji, a następnie sfragmentaryzowanie na enklawy terytorium i doprowadzenie do krytycznej sytuacji – pełnego obezwładnienia, Spowodowanie głodu i smuty*2 w jednej z części Rosji, przeznaczonej w pierwszej kolejności do okupacji. Okupacja w podzielonych częściach stanie się koniecznością. Kolejne mięso armatnie dla okupacji pozostałości Rosji, będzie rekrutowane już z okupowanych części byłej Rosji.


  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/08/hqdefault.jpg


  Właśnie w taki sposób Anglosasi przeprowadzili okupację Indii. Ten proces zabrał im 150 lat. Właśnie do przygotowania okupacji według indyjskiego scenariusza, prowadzona jest cała polityka Zachodu przez ostatnie ćwierć wieku. Właśnie takim zadaniem jest opanowanie terytorium Rosji – na to przewidziano większą część 21-go wieku.
  Po zakończeniu, przejdą do Chin.

  bulochnikov

  Dygresja autora: Do czasu okupacji i kolonizacji, Indie produkowały 25% ówczesnego światowego PKB, a Chiny 1/3. Dużo więcej, niż Anglia. I do tej pory te stany w Indiach, które były dłużej niż inne pod okupacją, są bardziej opóźnione gospodarczo od tych, które były krócej pod jarzmem oświeconych żeglarzy.

  ——————————-

  *1 Bengazi (ar. بنغازي, Banghāzī) – miasto w Libii, nad zatoką Wielka Syrta (Morze Śródziemne), stolica
  Cyrenajki. Około 631,5 tys. mieszkańców. Drugie co do wielkości miasto kraju.
  Tu przywołane jako precedens w technologii przewrotów poltycznych, dla
  przypomnienia wyreżyserowanego przez Zachód, obalenia w 2011 r. władzy Mu’ammar’a al-Kaddafi’ego w Libii.
  (tzw.”Arabska Wiosna”)

  *2 – „Pszek” – tu, w pejoratywnym kontekście, określenie Polaka ( na podstawie brzmienia w rosyjskich uszach –
  polskiej mowy). Zazwyczaj neutralne lub żartobliwe.
  Podobnie jak dla Polaka, Czech – to często – „pepiczek”.-

  *2 -Smuta: okres zamieszek w państwie moskiewskim w latach 1605-13, spowodowanych wojną domową i interwencją polską
  oraz szwedzką w Rosji; „smutnoje wriemia”.(SJP) Tutaj użyto uogólniająco.

  —————————————

  zapis powyższego tekstu na video:


  https://www.youtube.com/watch?v=pTXkGqFG620


  https://www.youtube.com/watch?v=wzoTe5yYg-o


  Bielikowskij: rozpad Rosji już się rozpoczął


  https://www.youtube.com/watch?v=aezSyzhiC0s

  rozpad Rosji już wkrótce
  ——————————————————

  Важное в блогах! (ważne w blogach)

  http://narzur.ru/article/21515
  źródło: http://bulochnikov.livejournal.com/3012811.html
  „Что не хватает Западу для успешной войны против России?”
  autor: bulochnikov
  2017.07.29

  ——————————————-

  Tłumaczenie: (1a)bezmetki
  Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych artykułów dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czego-brakuje-zachodowi-dla-wojennego-sukcesu-przeciw-rosji-2017-08
 • @Talbot
  Rosja na ostatnim stopniu istnienia, dalej już era elektronicznego jarzma. Rosja wchodzi na ostatni stopień swojego istnienia… Na czele – świat wchodzi w straszną erę wszystko pochłaniającego globalizmu, świata Antychrysta i antychrześcijańskich wartości. Pod pretekstem wprowadzenia „cyfrowej gospodarki” globalne banki tworzą system elektronicznego jarzma i presją likwidują państwa narodowe. Dzisiaj powinniśmy walczyć o prawo do życia na własnej ziemi i o prawo pozostania ludźmi…

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/08/aa29-300x225.jpg

  Prowadzący telewizję internetową Anna-News, Konstantin Walientinowicz Siwkow, gości przedstawicielkę Ruchu „Rodzina, Miłość, Ojczyzna”, politologa, panią Liudmiłę Arkadijewną Riabiczienko, która odpowiada na aktualne pytania:

  1-Jakie zagrożenia niesie ze sobą cyfrowa rewolucja?

  2-Do czego doprowadzi bankowa dyktatura i po co Rosja prowadzi swój lud w sidła bankierskiego jarzma?

  3-Jakie niebezpieczeństwa kryją się za jednolitym rejestrem danych?

  4-Dlaczego identyfikacją tożsamości będą zajmować się banki?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-ostatnim-stopniu-istnienia-juz-era-elektronicznego-jarzma-2017-08

  UWAGA! Zaleca się włączenie automatycznego translatora w celu przetłumaczenia treści video.

  https://youtu.be/isQgAJMAr6c
 • @Talbot
  Rodzice czuwajcie ! Dzieci „patroszą” na organy !!!

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rodzice-czuwajcie-dzieci-patrosza-organy-2017-08
 • @Talbot 12:40:53
  Rosjanin o Marszu Niepodległości i apel Rosjan do narodów Europy. Rosjanin o Marszu Niepodległości Warszawa 2016. Polska Bastionem Europy. Марш правых сил в Польше.

  UWAGA! Zaleca się tłumaczenie video za pomocą automatycznego translatora.


  https://youtu.be/1oHzyjEpsRY


  Apel Rosjan do narodów Europy – POLSKIE NAPISY


  https://youtu.be/rEvwOoHyjpc

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY