Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
635 postów 5573 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

„Powinniśmy się bać”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bartosiak niepokojąco o nadchodzących rosyjskich manewrach.

 

 

Rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe „Zapad’17” od dawna wywołują niepokój wśród komentatorów z państw NATO. Teraz przed potencjalną prowokacją ostrzega nawet Jacek Bartosiak, słynący z raczej chłodnej oceny sytuacji.

 

Bartosiak udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim zbliżających się manewrów wojskowych „Zapad’17”, które zostaną przeprowadzone przez Rosjan i Białorusinów w pobliżu polskiej granicy. Ćwiczenia potrwają od 14 do 20 września. Według oficjalnych danych, ma w nich wziąć udział 17,2 tys. żołnierzy. Nieoficjalnie mówi się jednak nawet o kilkukrotnie większej liczbie wojskowych.

 

Skala manewrów i napięcie w regionie powodują niepokój wśród analityków z naszego regionu. Ekspert od geostrategii, Jacek Bartosiak słynie z raczej chłodnej oceny i rzeczowej analizy rozwoju sytuacji geopolitycznej. Tym razem jednak jego słowa mogą brzmieć niepokojąco. Rosja polityką swoją dokonuje próby miękkiej rewizji systemu poprzez testowanie zwłaszcza Stanów Zjednoczonych na wysuniętych rubieżach sojuszu – tłumaczył w rozmowie z PAP cytowanej przez wpolityce.pl.

Bartosiak przekonuje, że działania Rosji są obliczone na zastraszenie państw regionu i wpłynięcie na ich politykę. Rzeczywiście przy tego typu prężeniu muskułów jest potencjał eskalacji, jak zawsze w takich sprawach i dlatego powinniśmy się bać, zwłaszcza, że jesteśmy na tej wschodniej flance, jesteśmy głównym państwem sojuszu i powinniśmy się przygotowywać, monitorować i być gotowymi – powiedział.

 

Bartosiak nie wykluczył również, że podczas manewrów może dojść do jakiejś prowokacji. Przytoczył w tym kontekście wojnę w Gruzji sprzed blisko dekady. Tak samo jak do końca nie wiemy, jeżeli szczerze byśmy powiedzieli, jak to było z tą sierpniowa wojną 2008 roku w Gruzji. Obie strony twierdzą, że to była prowokacja drugiej strony i skończyło się tym, że Gruzja straciła część terytorium i państwo zostało osłabione – przypomniał.

W wywiadzie nie zabrakło jednak akcentu optymistycznego. Bartosiak stwierdził, że wojsko rosyjskie, to już nie jest to samo, co w czasach ZSRS. To nie jest już potężna armia Związku Sowieckiego, to nie jest wielkie, ogromne imperium lądowe o nieograniczonych zasobach ludzkich. Wojsko rosyjskie ma swoje ograniczenia, modernizacja trwa, nie jest w pełni przeprowadzona, są elementy słabe, a Polska nie jest małym państwem i ma też potencjał – stwierdził.

 

https://www.koniec-swiata.org/bartosiak-niepokojaco-o-nadchodzacych-rosyjskich-manewrach-powinnismy-sie-bac/

Źródło: wpolityce.pl
 

KOMENTARZE

 • 1*
  „Powinniśmy się bać”

  JEDYNYMI OSOBNIKAMI, KTÓRZY POWINNI SIĘ BAĆ SĄ SYJONISTYCZNE, GLOBALISTYCZNE, JANKESIE ŚCIERWA

  ESENCJA TALBOTOWEJ WKLEJKI TO JAK ZAWSZE DEMONIZOWANIE ROSJI :
  "Bartosiak przekonuje, że działania Rosji są obliczone na zastraszenie państw regionu i wpłynięcie na ich politykę"

  NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO; TALBOT DALEJ PRÓBUJE ZASIEWAĆ U POLAKÓW NIECHĘĆ DO KRAJU, KTÓRY GDYBY NIE SYJONISTYCZNA ZARAZA OKUPUJĄCA POLSKĘ, BYŁBY NASZYM PIERWSZORZĘDNYM PARTNEREM...
 • wot swołocze !
  te "manerwy" zapewne zorganizował Departament Wqrwiania Polaków w kremlowskim Ministerstwie Knowań Międzynarodowych :-) ;

  a tak między nami, "ja dumaju szto" za jakiś czas, podobnie jak parę lat temu, nastąpi reset i będzie sojusz NATO - Kreml i razem skupią się na zabezpieczaniu "zdobyczy" lichwiarskiej międzynarodówki przed niecnymi zakusami gojów.
 • @Krystyna Trzcińska 17:06:22
  Brawo za te dwa komentarze!

  Agentura rusko-pruska opanowała Neon24
 • @Paulus Aquarius 15:33:54
  Przestań oszołomie pisać wielkimi bukwami - nie znasz NETykiety?
 • @Talbot 17:43:30
  POD TWOIMI NOTKAMI MUSZĘ PISAĆ CAPS -LOCKIEM ŻEBY WYRÓŻNIĆ SIĘ OD INTERNETOWYCH TROLLI..
 • @Paulus Aquarius 18:29:59
  Dlatego w następnych notkach, będę usuwał twoje komentarze pisane wielkimi literami.
  A ty jesteś bolszewikiiem, czy Słowianinem?
 • @Krystyna Trzcińska 18:54:11
  http://cdn.natemat.pl/d4b2a5d97874a3ba251b90a8737e0e7e,640,0,0,0.jpg
 • @Paulus Aquarius 15:33:54
  Działacz partii Zmiana wyśmiewał się ze zbrodni katyńskiej. Teraz zajmie się nim prokuratura.
  http://www.dzienniknarodowy.pl/static/uploads/blog/tomassidebil.png


  http://www.dzienniknarodowy.pl/8099/dzialacz-partii-zmiana-wysmiewal-sie-ze-zbrodni-ka/
 • @Talbot 19:21:22
  Sowiecki wszarz, jak i ta cala sekta
 • Jaki interes miałaby Rosja?
  ... dlaczego mieliby najeżdżać na Polskę ?
  Dla naszego długu kilkusetmiliardowego ? A może z powodu mniejszości narodowych (niech ich biorą, oddamy za dopłatą), potrzebują naszych wynalazców z KODu i PO ?
  Najadą i co dalej ?
  Talbocie ! Proponuję szklankę zimnej wody.
  Moim poprzednikom to komentującym także. Jeśli nie macie Państwo przyjemności i frajdy pisać na NE to nie piszcie.
 • @Krystyna Trzcińska 17:06:22
  W sumie to dobrze chyba że kolega Fischer nie udaje kogoś innego i można z nim otwarcie podyskutować. Nie miał on wpływu na działalność swych przodków, ale złe postępki powinien napiętnować, o ile jest prawym człowiekiem. Jeśli aprobuje zło czynione przez przodków, obojętnie w czyim imieniu i intencji, to znaczy że też jest łotrem i jedyne co możemy zrobić to próbować zmiękczyć jego serce by sprowadzić go na dobrą drogę. Jeśli zaś jest z gruntu zły i będzie próbował fikać, to należłoby wyrwać chwasta. Tyle w temacie.
 • Czy Rosja jest agresorem w ostatnich 20 latach?
  Nie. Więc czego mamy się bać? Ma rację Paulus, że Rosja powinna być naszym partnerem gdyby nie syjonistyczne gnidy.
 • Nie chcę psuć zabawy ale ..
  Nie chcę psuć zabawy ale manewry Zapad odbywają się co dwa lata. Rosjanie robią także od czasu manewry Kaukaz, itd ...

  Pan Bartosiak ma najwyraźniej kłopoty z pamięcią albo nie oparł się pokusie epatowania swojej publiczności.

  "Tak samo jak do końca nie wiemy, jeżeli szczerze byśmy powiedzieli, jak to było z tą sierpniowa wojną 2008 roku w Gruzji"

  Oj wiemy dobrze co się wydarzyło. Putin udał się na Olimpiadę, i nasz zjadacz krawatów postanowił skorzystać z okazji zajmując znienacka Osetię i Abchazję atakując obecne tam rosyjskie siły rozjemcze. Czuł się pewnie po tym jak w Gruzji zostałi ulokowani żołnierze amerykańscy i doradcy z Izraela.

  https://pbs.twimg.com/media/BwEoeMgIgAENzZw.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY