Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
704 posty 5932 komentarze

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Iluminaci – prawdziwe źródło terroryzmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cała ta fikcyjna “Wojna z terroryzmem” ma na celu stworzenie nowego przeciwnika, bo wraz z Murem Berlińskim upadł komunizm...

 

 

Nie dajcie się zwieść iluzji, że naszą cywilizację atakują zgraje islamskich faszystów, a globalne elity mają nas przed nimi uchronić. Prawdziwi terroryści sterują wydarzeniami w zaciszu gabinetów posługując się służbami specjalnymi i marionetkowymi politykami. Historia sponsorowanego przez rząd terroryzmu jest stara jak świat. Ludzie rządzący zza kurtyny robili to nie raz i nie zawahają się zrobić tego ponownie, licząc na to, że nikt się nie zainteresuje i nie będzie zadawał niewygodnych pytań. A jest to dla nich bardzo skuteczna metoda dla osiągania ich celów.

 

Najbardziej znaną metodą osiągania celów politycznych iluminatów były i są “operacje pod fałszywą flagą” (False Flag Operations), które dawały zawsze wygodny pretekst do wywoływania kolejnych wojen oraz do wprowadzania określonych aktów prawnych ograniczających prawa obywatelskie i zwiększających władzę biurokratycznych i militarnych instytucji państwa. Takich zabiegów agencje rządowe m.in. amerykańskie dokonywały już nie jeden raz.

Operacje sponsorowanego, rządowego terroryzmu mają wyglądać na operacje wykonane przez wrogie siły, gdy w rzeczywistości dokonują ich przedstawiciele np. własnej armii. False flag operations – angielska nazwa (operacje pod fałszywą flagą) wzięła się zapewne jeszcze z czasów walk na morzu, lub zachowania piratów, którzy wywieszali na masztach przyjazne flagi, by w ostatnim momencie zmienić je na trupią czaszkę i zaatakować zaskoczonego tym faktem wroga. Takich samych metod używano także później w marynarce i lotnictwie, uciekając się do podstępu i przemalowując własne znaki identyfikacyjne na kolory wroga tak, by niepostrzeżenie przedostać się na jego terytorium i tam dokonać niespodziewanegoataku lub aktu dywersji.

Z naszej własnej historii doskonale pamiętamy pewien fakt – pretekstem do niemieckiego ataku na Polskę był rzekomy atak Polskich żołnierzy na niemiecką radiostację w Gliwicach. Ta od samego początku zaplanowana przez Niemców prowokacja nosiła kryptonim „Operacji Himmler”. Fakt zorganizowania całej akcji przez Niemców wyszedł na jaw dopiero w czasie procesu norymberskiego. Jest to typowy i bardzo znany przykład właśnie operacji „pod fałszywą flagą”.


Nieco na innej zasadzie oparto operację specjalna zwaną incydentem w Zatoce Tonkijskiej z 1964 r. Była ona pretekstem przystąpienia Stanów Zjednoczonych do wojny w Wietnamie. Otwarty konflikt pomiędzy USA i Wietnamem Północnym rozpoczął się 5 sierpnia 1964 r., gdy lotnictwo strategiczne Stanów Zjednoczonych rozpoczęło zmasowane lotnicze bombardowanie terytorium Demokratycznej Republiki Wietnamu. Powodem reakcji amerykańskich wojsk było oficjalne wyjaśnienie, że w nocy z 2 na 3 sierpnia trzy kutry torpedowe DRW zaatakowały amerykański niszczyciel „Maddox”, ponoć już na otwartym morzu. W 1999 r. – po upływie 35 lat – odtajnione zostały przez USA akta i dokumenty wojskowe, dotyczące tegoż incydentu i nawet dowódca okrętu „Maddox” oraz wysocy urzędnicy Departamentu Stanu i CIA wyjaśnili, że żadnego incydentu nie było! Wszystko zostało wymyślone na użytek propagandowy już po przygotowaniu się do wojny przez USA! No – jedynie dziękować losowi należy w tym przypadku, że tajne służby nie zdecydowały się faktycznie sami zatopić swojego własnego statku z własnymi obywatelami, a zatem nikt nie ucierpiał…Ale marna to pociecha, bo ile milionów ludzi zginęło podczas wywołanej przez to wojny…


Słynne podpalenie Reichstagu także jest przykładem tego typu działań. Sam Goering zajął się planem podłożenia ognia pod budynek niemieckiego parlamentu. Następnie winę zrzucono na upośledzonego umysłowo młodego człowieka, którego skazano w pokazowym procesie. Podpalenie parlamentu wywołało odpowiednie nastroje wśród  niemieckich obywateli, które podsycane przez propagandę, pozwoliły Hitlerowi przeforsować ustawy dające mu praktycznie pełnię władzy w państwie – a to właśnie było mu potrzebne. Czy zatem nie dziwi was fakt, że ustawy przeforsowane wówczas w nazistowskich Niemczech w swej wymowie były bardzo podobne do wprowadzonej przez G. W. Bush’a ustawy “Patriot Act” po atakach na World Trade Center, a także do brytyjskich “Terrorist Acts”?. To naprawdę sprawdzony i wypróbowany schemat działań, zmierzający do ustanowienia kolejnejdyktatury, tym razem światowej.

W Stanach Zjednoczonych będących siedliskiem iluminatów można wymienić kilka takich operacji, o których można było się dowiedzieć dopiero po wielu latach, gdy przedawniła się w stosunku do nich klauzula „tajne” uniemożliwiająca wcześniejszy wgląd w dokumenty. Bardzo znana swego czasu była sprawa amerykańsko-brytyjskiej operacji „Ajax”, o której pisał The Guardian w 2003 roku. Dotyczyła ona obalenia w roku 1953 pierwszego demokratycznego rządu Iranu, na którego czele stał ówcześnie prezydent – Mohammed Mossadek. Chodziło o ropę naftową – Mossadek stwierdził, że Iran powinien zacząć osiągać jakieś profity z wydobywanej na ich terytorium przez Brytyjczyków praktycznie za bezcen ropy naftowej i  w konsekwencji nie zgodził się na dalszy wydobywczy monopol ówczesnego BP (British Petrol). Na to Brytyjczycy nie mogli pozwolić, więc rozpoczęto akcje służb specjalnych. Rozpętano akcję dezinformacyjną w Irańskich mediach, która winiła właśnie Prezydenta za szereg terrorystycznych „ataków” w rzeczywistości przeprowadzanych przez CIA oraz brytyjskie MI6. Na ulicach Teheranu rozrzucono propagandowe ulotki informujące o ogólnym niezadowoleniu z terrorystycznych rządów Prezydenta Mossadeka, podburzano do buntu i sprowokowano zamieszki w czasie których zginęło około 300 osób. W rezultacie zainscenizowanego “przewrotu”, prezydent Muhammed został odsunięty, a władzę objął szwagier współpracującego z CIA generała, którego dyktatorski reżim przez następne 20 lat utrzymywany siłą i przemocą na narodzie irańskim, w olbrzymiej części sponsorowany był przez amerykańskie i brytyjskie służby specjalne. Widzicie już  w  jak  prosty  sposób  “załatwiani”  są  ci  wszyscy,  którzy  przeciwstawiają  się interesom iluminatów.

Bardziej szokującym przykładem terrorystycznej działalności rządów są operacje pod wspólnym kryptonimem „Gladio”, w których mniej więcej od 1959 roku poprzebierane za terrorystów tajne siły NATO dokonywały prowokacji i zamachów bombowych praktycznie na całym świecie! W oficjalnych dokumentach możemy przeczytać, że celami “zamachowców” były m.in. pociągi, autobusy miejskie, szkoły i szkolne autobusy…Tak, tak widok zabitych dzieci był bardzo korzystny, gdyż zszokowana opinia publiczna pozwalała się tym samym łatwiej manipulować.


Jedną z najstraszniejszych akcji owych tajnych grup NATO był atak bombowy w 1980 roku na Boloński dworzec kolejowy. Zginęło wtedy 95 osób, a ponad 200 osób zostało rannych. Fakty mówią jasno: za tę tragedię nie byli odpowiedzialni ani żadni neo-faszyści, ani lewicowe Czerwone Brygady, tylko rządy państw należących do NATO, które z premedytacją prowadziły takie operacje w celu manipulowania opinią publiczną, a co za tym idzie wewnętrzną polityką poszczególnych państw. Przerażające, ale niestety prawdziwe. Sprawa wyszła na jaw dzięki premierowi Włoch Giulio Andreottiemu, który ujawnił fakty dotyczące rzekomych “terrorystów”. Po ich ujawnieniu nawet Parlament Europejski wystosował wtedy specjalną rezolucję potępiającą takie działania, w której wzywał do indywidualnych śledztw w każdym z państw struktur NATO. Niestety większość  państw wraz z USA na czele przyjęła taktykę całkowitego milczenia.

I tak oto przechodzimy do słynnych “zamachów terrorystycznych” z 11 września 2001 roku. Przypomnijmy sobie kilka faktów: wyraźne ślady wybuchów na poszczególnych piętrach oraz zeznania świadków o licznych eksplozjach tuż przed zawaleniem się wież (ładunki wybuchowe mające wyburzyć w kontrolowany sposób obie konstrukcje), zawalenie się z niewiadomych przyczyn WTC 7 – budynku, w który nie uderzył żaden z samolotów (centrum dowodzenia akcją?), brak śladu samolotu, który rzekomo uderzył w Pentagon, brak jakiegokolwiek nagrania z tego miejsca naszpikowanego kamerami (wszystkie skonfiskowane przez tajne służby), jakikolwiek brak reakcji Sił Powietrznych USA pomimo istnienia odpowiednich procedur, część rzekomych terrorystów-zamachowców okazało się żyć i mieć dobrze…Wystarczy? No to jeszcze dodajmy, że w przeddzień zamachów, George Bush Sr. jadł śniadanie z bratem Bin Ladena, a sam Osama Bin Laden będący głównym straszakiem wojny z terroryzmem od lat pracował dla CIA pod nazwiskiem Tim Osman (przysłużył się USA kiedy ZSRR zaatakował Afganistan). Trzeba też wiedzieć, że jego rodzina ma bliskie osobiste i finansowe powiązania z Bushami. Firma Bin Laden Construction zbudowała 100% wojskowych baz amerykańskich na Bliskim Wschodzie i brała też udział w budowie World Trade Center. Rodziny Bushów i Bin Ladenów nawet wakacje spędzały wspólnie.


Tak więc na pewno nigdy nikt go nie złapie, a są nawet informacje, że zmarł on z powodu niewydolności nerek w okresie ataków z 11 września… Cała ta fikcyjna “Wojna z terroryzmem” ma na celu stworzenie nowego przeciwnika, bo wraz z Murem Berlińskim upadł komunizm, (co zapewne także było manipulacją) i trzeba było wytworzyć nowego przeciwnika. Terroryzm jest kolejnym straszydłem. Iluminatom zależało na wywołaniu fikcyjnego zagrożenia, niezbędnego do przeforsowania ustaw i praw których nie udałoby się wdrożyć w czasie względnego pokoju. Rządzący nami zawsze potrzebują wroga, prawdziwego lub fikcyjnego.

Mikołaj Rozbicki

https://stopnwopoznan.wordpress.com/iluminaci-prawdziwe-zrodlo-terroryzmu/

KOMENTARZE

 • Czy się spektakl już zaczyna ? Projekt rządu światowego o inwazji kosmitów na Ziemię…
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2017/09/a02.jpg

  Federacja Rosyjska – miasto Ufa. Dnia 3 września 2017 roku pojawiła się ogromna ilość niezidentyfikowanych obiektów latających. Na niebie błyska światłem coś nierozpoznanego. Obłoki są powyżej i dalej błyskających ogników. Czy może to być przyczyną powodzi w w mieście Ufa z dnia 4 września?

  Proszę zwrócić uwagę na komentarze na YouTube. Potwierdzają one, że takie show odbywa się nad różnymi obszarami planety:

  1-„U nas nad Krasnodarskim Krajem leciały. Około godziny 01:00 w nocy całe pasmo obiektów wzniosło się bardzo wysoko. Obserwowałem je dopóki nie odleciały. Jak gdyby w otchłań kosmosu.”

  2-„Ludzie dopiero co podczas wędkowania dokładnie coś takiego widzieli…tyle tylko, że leciały gęstszą kupą!!! Białoruś, Grodno!!! Niebo było zachmurzone!”

  Więcej: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sie-spektakl-juz-zaczyna-projekt-rzadu-swiatowego-o-inwazji-kosmitow-ziemie-2017-09
 • @Krystyna Trzcińska 20:00:47
  Fotografia płaskiej ziemi przekazana przez naukowca NASA

  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2017/09/p%C5%82aska-ziemia-590x329.png


  Płaska ziemia to jedna z wielu teorii spiskowych, która stanowi sól w oku dla większości naukowców, którzy są pewni i posiadają liczne dowody, na to, iż nasza planeta jest po prostu kulą, a mimo to, wielu nie naukowców czy pseudo naukowców ośmiela się poddawać w wątpliwość twierdzenia specjalistów z NASA przy okazji oskarżając ich o kłamstwo i zwodzenie całej ludzkości. A zatem jaka jest prawda? Jest to niewątpliwie intrygujący temat, który można poruszyć nawet w ramach samej ciekawostki i takiej odskoczni od codziennych spraw naszego życia.

  https://www.koniec-swiata.org/fotografia-plaskiej-ziemi-przekazana-przez-naukowca-nasa/
 • @Talbot 20:20:44
  Proszę się nie ośmieszać (lub nie ujawniać agenturalnej działalności - jak kto woli). Kwestia "płaskiej ziemi" to jeden z wielu podobnych tematów już z daleka zdradzający tego, który go porusza jako idiotę albo agenta wpływu. Zwyczajny człowiek o nawet nie za wysokim poziomie intelektu, widzący podobne kuriozum (Icke np opowiadał o gadach zmiennokształtnych), z obawy o posądzenie o śmieszność, będzie trzymał się z daleka od źródła informacji, które dopuszcza na swoje łamy takie "ciekawostki". Tym samym źródło informacji redagowane przez zespół społeczników, choćby podawało w większości rzetelne i ważne informacje, zostaje zatrute przez jednego agenta i traci wiarygodność.
 • Autor
  Trafiłeś w temat, którym ostatnio się zajmowałem widząc jako motor terroryzmu nie tylko iluminatów jako tych terrorystów pierwotnych:
  Poniżej mały skrót:

  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/139807,skorpion-europejski-a-zamachy
  „W bajki, że ktoś do Europy przyjeżdża, żeby w niej robić samobójcze zamachy i tą drogą coś dla siebie wygrać to nikt normalny nie uwierzy”.
  „Człowiek nie tracący samokontroli mimo powszechnie odczuwanego globalnego ocieplenia, człowiek myślący logicznie i trzeźwo, a więc zwłaszcza z punktu widzenia swojej ludzkiej tożsamości, z punktu swojego stania na twardym gruncie bycia sobą i u siebie nie da się zwieść byle iluzjom – on widzi, że tu trwają sponsorowane przez korporacjonistów-syjonistów-globalistów zamachy terrorystyczne typu false flag”.
  „On widzi, że trwa dziś celowe sianie strachu, a więc i zniewalanie ogółu Europejczyków przez zastraszanie i wymuszanie tego gwałtem i zbrodnią. Że zarazem trwa i wymuszanie sobie przez aktualne władze specjalnych uprawnień dla coraz pełniejszego zniewolenia mieszkańców Europy, a zarazem ukrywanie bezkarnych tym sposobem winowajców trwających zbrodni i patologii życia publicznego i politycznego. - Trwają patologie duchowości, moralności i natury oraz sprawiedliwości, a także prawodawstwa zamiast służebnego ludzkim, narodowym i duchowym wartościom, podmienianego na „drukowane z powietrza” przez aktualnego „kaduka” przy władzy”.
  „Z jednej strony są prawdziwie samobójczymi te zamachy terrorystyczne, prawdziwymi są i ofiary. - W Barcelonie polała się i prawdziwa krew, choć w niektórych z wcześniejszych zamachów ani krwi widać nie było, ani personaliów ofiar.”
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/139808,przyczyna-zamachu-w-barcelonie
  „Media powinny od razu szukać tych co wysłali tego zamachowca w furgonetce w tłum po to, żeby zabijał ludzi w interesie i na konto tych wysyłających, i na konto płatnika. A któż inny może dziś być tym wysyłającym i płatnikiem, jak nie korporacjoniści-syjoniści-globaliści?”
  „Chodzi o zamach, który miał miejsce w Barcelonie. – Ciekawe kto go dokonał i po co? Wiadomość iż to była akcja ISIS, i według ich oświadczenia po to, aby zmusić Hiszpanię do wycofania się z wojny w Syrii nie może być prawdą”.
  „Najgorzej, kiedy do tych spisków dołączają i sądy, bo wtedy tworzy się już konglomerat zbrodni (według znanego w Polsce typu seryjny samobójca, pancerna brzoza i sędzia Tuleja, a więc zbrodnia, mataczenie wobec opinii publicznej i bezkarność bandytów)”.
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/139893,pod-falszywa-flaga
  „Ideologia marksizmu kulturowego to oficjalna ideologia UE, wsparta prawodawstwem unijnym i przemocą państwową, oraz coraz większymi skrywanymi totalitaryzmem i terroryzmem. Terroryzm to już jedno z podstawowych narzędzi władzy państwowej”.
  „Teraz już ideologia prawnictwa wyrasta na główne źródło terroryzmu”.
  „Świat przeżył różne formy terroryzmu, ale w miarę faktycznego totalitaryzowania się państw (mimo zachowywania fasadowej fikcji demokracji) pozostał już tylko terroryzm państwowy, choć jedynie nieoficjalny, uprawiany pod fałszywą flagą terroryzmu indywidualnego i zewnętrznego|.
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/140000,skonczyc-z-terroryzmem-sedziowskim
  „To wszystko, choć póki co bezkrwawe, ale to akty terroryzmu.
  Zapewne sędziowie jako terroryści pierwotni w ich patologicznym myśleniu bronią się przed krzywdą i jako tacy żądają pomocy terrorystów bezpośrednich z tej „ulicy i zagranicy”. „
 • @Krzysztof Szotowicz 22:25:54
  "Kwestia "płaskiej ziemi" to jeden z wielu podobnych tematów już z daleka zdradzający tego, który go porusza jako idiotę albo agenta wpływu".

  Nie tak szybko. W niektórych stanach USA rodzice już wymogli na władzach, żeby uczyć ich dzieci geografii w konwencji płaskiej ziemi.
  Nad Anktarktydą zakazano lotów, a z RPA do Australii zamiast latać krótką drogą tamtędy, lata się dużo dłuższą, z międzylądowaniem gdzieś na Bliskim Wschodzie. Patrząc na mapę płaskiej ziemi to jednak wychodzi lot niemal po linii prostej.
  Na Antaktydzie coś się buduje co ma pozostać tajne.
  Patrząc na mapę płaskiej ziemi to jej obrys jest wygładzonym obrysem Antarktydy.
  Teoria spiskowa głosi, że tam mają mieszkać panowie NWO, a nie będzie już innej geografii jak ta "płaskiej ziemi".

  Proszę więc nie lekceważyć teorii spiskowych:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/134323,potrzeba-teorii-spiskowych
 • @Nibiru 23:32:34
  Dokładnie tak.
 • @Krzysztof Szotowicz 22:25:54
  "Proszę się nie ośmieszać (lub nie ujawniać agenturalnej działalności - jak kto woli). Kwestia "płaskiej ziemi" to jeden z wielu podobnych tematów już z daleka zdradzający tego, który go porusza jako idiotę albo agenta wpływu."

  Rosja domaga się śledztwa w sprawie lądowania na Księżycu

  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/large/public/10200687_s_2.jpg

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-domaga-sie-sledztwa-w-sprawie-ladowania-ksiezycu

  Czy Księżyc też jest płaski?

  Dlaczego na " świętych" obrazach jest Słońce, a nie ma księżyca ?

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-domaga-sie-sledztwa-w-sprawie-ladowania-ksiezycu
 • Starożytni Sumerowie przekazali nam prawdziwą historię ludzkości
  http://innemedium.pl/sites/default/files/styles/large/public/anunnaki_sumerian_zecharia-sitchin.jpg

  http://innemedium.pl/wiadomosc/starozytni-sumerowie-przekazali-nam-prawdziwa-historie-ludzkosci
 • Illuminati, czyli odwieczny spisek elit?
  ILLUMINATI..
  Budzą grozę ale i fascynację. Drwiny i bekę, ale też podziw i trwogę. Nie istnieją, ale jednak istnieją.. Nie istnieją, ponieważ jest to kolejny archetyp z głębin jungowskiej nieświadomości zbiorowej. Jest to więc wyraz zbiorowych lęków, neuroz i traum, jakie toczą rodzaj ludzi. Jest to wyparta lub nieuświadomiona część umysłu, którą taki niedojrzały umysł „widzi” jako złowrogich illuminatów. Jest to typowa psychologiczna „projekcja” dokonywana przez umysł dziecięcy, zamknięty często w dorosłym już ciele. Istnieją – bo zawsze byli ludzie którzy czuli, widzieli i wiedzieli więcej. Czasami chcieli oni pchnąć świat do przodu. I bywa, że padali oni ofiarą Reich’owskiego „syndromu krzyżowania mesjasza”. Byli truci (Sokrates), krzyżowani, zapędzani do katakumb, paleni na stosach, skazywani na wygnanie czy więzienie, prześladowani. Tak, jestem Illuminatą.. Ale Ty też nim jesteś! I co Ty na to?
  Robert Anton Wilson, amerykański pisarz, futurolog i psycholog, napisał fenomenalną książkę „Kosmiczny spust, czyli tajemnica Illuminatów„. Przed laty miał on tylko zbadać fenomen teorii spiskowych. Jednak doprowadziło go to do niepokojących, ale i fascynujących odkryć. Okazuje się bowiem, że fenomen paranoi spiskowej dotyczącej tajnego stowarzyszenia Illuminati nie jest czymś nowym. Nie jest to nawet wymysł spec-służb działających pod przykrywką żelaznej kurtyny. Nie jest to nawet twór zeszłego, XX stulecia. Te teorie spiskowe istnieją od około 1790 roku. Zaś różne szokujące teorie spiskowe powstawały w USA po śmierci Kennedy’ego, tak samo jak dzisiaj.
  Illuminati czyli archetyp surowego boga lub surowego ojca
  Illuminati to milenijna paranoja, stała psychoza rodzaju ludzkiego. Każde pokolenie dokłada nową cegiełkę teorii spiskowych. Rozwija się to niczym w samo nakręcającej się spirali, niczym w boskiej proporcji. Czy jest to zjawisko złe? Na pewno nie. Nikt kto myśli samodzielnie nie kwestionuje, że istnieją tajne układy polityczne. Że rządzą nami psychole żadni gotówki, władzy i krwi. Że ma miejsce wyzysk, niesprawiedliwość, ucisk. Że koncerny chcą sprzedać jak najwięcej produktów, a nie leczyć. Że żarcie i środowisko jest skażone. Że ludzie nie myślą samodzielnie, są ignorantami, a elity to wykorzystują.
  Lęk przed Illuminati można rozpatrywać trojako. To jungowski cień, lęk przed wzięciem steru we własne ręce, jak i projekcja. Cień to potencjał, który jest zanegowany, niechciany lub nieuświadomiony. Objawia się wtedy w negatywie. Prosty przykład: negatyw to agresja i przemoc, zaś pozytyw to asertywność, siła i zdolność do obrony. Jaka siła, jaki potencjał drzemie w Tobie, że lękasz się jej i dokonujesz jej podświadomej projekcji na Illuminatów? A patrząc szerzej, podobnej projekcji dokonujemy na szatana, demony, heretyków, ateistów, lewaków, prawicowców, faszystów, homoseksualistów, kosmitów, reptilian, rząd USA, Rosji itp.
  Robert Anton Wilson pisał, że przerażeni wyznawcy spisków pukają przed tą brama illuminacji, niezdolni póki co do jej przekroczenia. Dokonują projekcji tego lęku, mówiąc o tym, że za bramą czyha „wujek samo zło”. Czyli okultyzm, demony, szatan, zwiedzenie, Illuminaci, sataniści, kosmici, reptilianie, spiski, lewacy, faszyści.. I wszystko inne, co tylko ludzki umysł, pełen lęków i ograniczeń, jest w stanie wygenerować. A ta lista, wraz z poszerzaniem ludzkiej, globalnej percepcji, ciągle się wydłuża.
  Poniżej wklejam cytat z książki samego Roberta Antona Wilsona o teoriach spiskowych i Illuminatach:
  Cytat: „Od tego czasu sceptyk wytworzył w sobie zwyczaj kupowania jednego lub dwóch miesięczników należących do grup politycznych i religijnych, którymi pogardza, by dowiadywać się jakiego rodzaju sygnały projektują jego nawykowe mapy rzeczywistości. Jest to kształcący zwyczaj. Tę samą praktykę doradzał wybitny XX-wieczny mistyk Aleister Crowley, i wybitny racjonalista Bertrand Russel. Znakomicie pomaga ona poznać sposób działania naszego metaprogramisty, czyli, innymi słowy, osła mułły Nasrudina. Tymczasem, Thornley odkrył, że jeden z pomocników Garrisona, Alan Chapman z Texasu wierzy, że zabójstwo Kennedy’ego było dziełem Illuminatów. Rzecz jasna, uważałem się wtedy za eksperta w tej dziedzinie, co tylko pogłębiło moje przekonanie, że Garrison jest paranoikiem albo demagogiem, albo nimi oba naraz. Nie istnieli przecież żadni Illuminaci. Był to tylko prawicowy wymysł, jeszcze jedna z mitologii o protokołach mędrców syjonu.
  Prasa undergroundowa, choć ślepo wierzyła w objawienia Garrisona, podatna była również na wszelkie inne teorie spiskowe. Im były one dziwniejsze, tym lepiej się sprzedawały. W tym czasie większość dyskordian trudniła się pisaniem dla tego obiegu. Postanowiliśmy zatem szerzyć idee dyskordian, przede wszystkim zaś jego anarchistyczne, pacyfistyczne techniki przekształcania naszego zmechanicyzonowanego społeczeństwa. (…) Poza tym, rozpisywaliśmy się na temat odwiecznej wojny Stowarzyszenia Dyskordian ze złowieszczymi Illuminatami. Oskarżaliśmy wszystkich o bycie Illuminatami: Nixxona, Johnsona, Williama Buckley’a Jr., najeźdźców z Marsa, samych siebie. Nikogo nie oszczędzaliśmy. Nie chodziło nam o zwykłe żarty. Była to część partyzantki ontologicznej. Osobiście uważałem, że jeżeli lewica też pragnie żyć w tunelu ostrej paranoi, to ma do tego absolutne prawo. (…) Miałem też nadzieję, że w obliczu takiej obfitości, niektórzy mniej łatwowierni ludzie przejrzą cała tę grę paranoi i wybiorą sobie sympatyczniejszą mapę rzeczywistości, oferującą szerze możliwości.”
  Autor: Robert Anton Wilson
 • Trwa upadek wartości, upadek systemu
  Trwa upadek wartości, upadek systemu
  Obecnie trwa upadek wartości. Spoiwa łączące społeczeństwa przez trudne i ciężkie tysiąclecia, upadły z hukiem. Z prostej przyczyny – były oparte na wyzysku, niesprawiedliwości, przemocy, przymusie, ukrywaniu. Patrząc jeszcze głębiej, były one oparte po prostu o program kata i ofiary. Obecnie ludzkość się budzi z tego programu. Upadają więc tradycyjne wartości. Które nie są żadnymi pięknymi i ponadczasowymi wartościami, ale po prostu służyły temu, by trzymać motłoch za mordę. Nie wierzysz? Wejdź na pierwszy lepszy portal z memami, gdzie roi się od żartów, często gorzkich. Ich cechą przewodnią jest przesłanie: „to nie tak jak nam mówiono, to nie działa.”
  Tworzą się więc różne teorie spiskowe, szerzy się paranoja i nieufność. I poniekąd jest to naturalna reakcja na wyzysk i zbrodnie, jakich dopuszczają się elity wszystkich państw świata. Jednak nie są to jakieś zawoalowane, makiaweliczne spiski. Taka jest po prostu zła strona ludzkiej natury. Zysk po trupach. Żądza władzy. Chęć dyktowania innym, jak mają myśleć. To, że w USA sto tysięcy ludzi rocznie umiera od lekarstw, to nie jest teoria spiskowa, ale fakt. Taka jest polityka koncernów farmaceutycznych, którym nie zależy na trwałym wyleczeniu pacjenta. Bo straciłyby zyski. I bardzo prosto jest to pojąć.
  Nie trzeba więc wierzyć propagandzistom farmaceutycznym z TV, w garniakach o wartości pięciu przeciętnych pensji. I z drugiej strony, nie trzeba tu tworzyć nie wiadomo jakich teorii spiskowych. Prawdę jak zwykle cechuje prostota, to nasze umysły komplikują. Ważne przy wielu teoriach politycznych, spiskowych czy ezoterycznych, są ŹRÓDŁA. Nawiedzeni przeciwnicy wszystkich teorii spiskowych, nazywający się „sceptykami” lub „racjonalistami”, często z cynicznym uśmiechem pytają: „A źródełko tych rewelacji to gdzie?”
  Pytaj o źródła teorii spiskowych i o dowody na nie
  Pomijam zupełnie fakt, że część z tych prowadzących pro-farmaceutyczne blogaski racjonalistów, bierze grube koperty od wiadomo kogo. Ale oni mają, niestety, rację, pytając o źródła. Ty też zawsze doszukuj się źródeł i autorów, szczególnie w przypadku dziwacznych, przerażających i śmiesznych teorii. Pytaj też o DOWODY – badania, wiarygodne zdjęcia, wiarygodne nagrania video. Dobrze sprawdza się tu, o ironio, zasada Brzytwy Ockhama. Także w świecie duchowym sprawdza się ona znakomicie, ale to temat na zupełnie inny felieton.
  Jakie są dowody na istnienie chemtrails? Pytam poważnie. Masz takie? Czy ktokolwiek przeprowadził kosztującą miliony dolarów ekspedycję, pobrał próbki tych chmur i je zbadał? Jakie są wyniki tych badań? Podaj je, to przeanalizuję, w końcu zdawałem chemię na maturze. Naprawdę bardzo mnie to ciekawi, a nóż te chemtrails istnieją? Chciałbym to po prostu zweryfikować. Ale niech zgadnę.. Nie ma takich badań. Nikt ich nie przeprowadził. Powstają tylko coraz to nowe teorie, jedna bardziej przerażająca od drugiej. Jedna bardziej śmieszna i lolcontentowa od drugiej.
  To samo dotyczy HAARP, Bluem Beam czy UFO. Te dwa pierwsze w ogóle pomijam, bo zwyczajnie szkoda miejsca.. Ale weźmy np fenomen UFO. Miliony ludzi je widziało. To jest fakt i nie da się już go negować czy przypisywać halucynacjom, tudzież niedojebaniu mózgowemu. Ale widziałem naprawdę niewiele zdjęć dobrej jakości. „Ej, ziom, patrz, UFO zapierdala! Schowaj ten wypasiony smartfon za 4 tysiaki i leć do piwnicy po zdezelowany aparat dziadka! Musimy podzielić się z tym światem, bo rządy to ukrywają a media milczą!” Tak to mniej więcej wygląda. Póki UFOle nie wylądują przed siedzibą ONZ, nie ogłoszą swego istnienia wszystkim Ziemianom, póty nie uwierzę.
  A na pewno nie uwierzę oszołomom piszącym o tym na blogaskach. Teraz bliska jest mi teoria, że manifestacje UFO to archetyp z głębin jungowskiej nieświadomości zbiorowej. Twór ludzkich umysłów. Ani nie zwykła schizofrenia niewarta uwagi światłego racjonalisty, ani nie jakieś super-tajne „cuś” którym trzeba się namiętnie interesować. Wg tej teorii, manifestacje UFO to projekcje tego samego archetypu, co dawne manifestacje Matki Boskiej, demonów, aniołów, leśnych wróżek, elfów, skrzatów itp itd. Więc jest to i realne, i nierealne.


  https://jarek-kefir.org/tag/teorie-spiskowe/
 • @Krzysztof Szotowicz 22:25:54
  "Proszę się nie ośmieszać (lub nie ujawniać agenturalnej działalnoścI "

  Proszę mi w takim razie powiedziedzieć, czyja to agentura by miałaby być?

  Przecież to w interesie rządzących i ich agencji z nazistowską NASA na czele, są te wszystkie loty na księżyc, sondy lądujące gdzieś w układzie słonecznym i wyprawy na Marsa, aby wymienić tylko kilka przedsięwzięć dojących pieniądze podatników.

  Natomiast kiedy chłodnym okiem przyjrzeć się faktom, to są one takie, że układ heliocentryczny i cała reszta jest teorią, która jest tak skomplikowana, że niemożliwa do udowodnienia, czyli, krótko mówiąc, kupy się nie trzyma. Począwszy od grawitacji. Tesla by miał coś na ten temat do powiedzenia. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku i kilka doświadczeń naukowych, czyli powtarzalnych i sprawdzalnych i teoria wali się w gruzy z wielkim hukiem.
 • @Talbot 20:20:44
  Ta fotografia akurat ma na celu ośmieszenie tych, którzy mówią o płaskiej ziemi. NASA tak daleko/wysoko nie lata.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY