Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
725 postów 6048 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Ekspert CIA o Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za 30 lat Polska będzie europejską potęgą. Oto co musi się wydarzyć

 

 

Świat nieustannie się rozwija. Zmiany nie dotyczą jedynie technologii, ale również geopolityki. Amerykański ekspert powiązany z CIA przedstawił swoją wizję, w której Polska odgrywa główną rolę.

 

Podczas zamknięcia gali Europejskiego Forum Nowych Idei George Friedman, amerykański ekspert ds. globalnych zagrożeń, którego firma przygotowuje raporty dla m.in. CIA, przedstawił swoją wizję przyszłości Europy, która może co poniektórych zaszokować. Urodzony na Węgrzech Friedman stwierdził, że czas obecnych potęg kończy się, a Polska zastąpi ich miejsce już za 30 lat.

– Chiny teraz są potęgą, ale mają wiele wewnętrznych problemów (dyktatorski rząd, narastające różnice społeczne), dlatego za 30 lat nie utrzymają obecnej pozycji. Prawdziwym mocarstwem stanie się Japonia. Będzie rosła w siłę Turcja, która ma szansę wrócić do czasów świetności – mówił Friedman.

Amerykanin upatruje szansę dla Polski w dwóch przewidywanych przez niego wydarzeniach, których znaczenie jest kluczowe. Po pierwsze Niemcy, które już dziś eksportują 50% swoich towarów, nie wytrzymają, jego zdaniem, ekonomicznie i stracą status mocarstwa. Po drugie Rosja, spadkobierczyni Związku Radzieckiego, która zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi i nie wykształciła od początku lat 90-tych nowoczesnej gospodarki po prostu się rozpadnie. W tej sytuacji do roli potęgi urosnąć ma nasz kraj, który rozpocznie rozdawać karty w swoim otoczeniu.

 

https://www.koniec-swiata.org/ekspert-cia-za-30-lat-polska-bedzie-europejska-potega-oto-co-musi-sie-wydarzyc/

źródło: forsal.pl
 

KOMENTARZE

 • Amerykański politolog: Niemcy coraz bliżej upadku, Rosja słabnie, a Polska jest stabilnym państwem
  https://newsweb.pl/wp-content/uploads/2017/04/5a696144-228b-4bd6-a800-fdb70e43ffcd-696x383.jpg

  Bardzo pozytywnie o Polsce, którą – zdaniem opozycji – krytykują na całym świecie, wypowiedział się amerykański politolog, jeden z najbardziej rozpoznawalnych – George Friedman.

  Z Krystianem Kazimierczykem i Aleksandrem Wierzejskim rozmawiał politolog, szef Stratforu, George Friedman.

  – W Europie wasze położenie geograficzne, tu, na wielkich równinach północnoeuropejskich, połączone z mocną świadomością narodową, która was łączy, która pozwala podejmować ryzyko i wymagać poświęceń – to razem sprawia, że zastąpicie ośrodki siły. Jak to konkretnie zostanie zrobione, to zupełnie inna sprawa. Ale ja sądzę, że kiedy patrzymy na Rosję, kiedy patrzymy na kruszące się Niemcy i spojrzymy na Polskę to zobaczymy niezwykle stabilne i relatywnie dobrze radzące sobie państwo – powiedział.

  Aleksander Wierzejski zapytał Friedmana o to, czy przez najbliższe 10-20 lat utrzyma się w krajach Europy euro. – Nie wiem czy się utrzyma, ale nie wiem też, jak można wyjść z euro. Ta waluta nie jest do utrzymania, bo waluta odzwierciedla sytuację danego państwa. Mówi nam to, jak wyceniamy dobra, za ile chcemy je sprzedać lub kupić, ile wydamy na edukację naszych dzieci, to bardzo narodowa sprawa. Jeśli internacjonalizujesz walutę, to tracisz kontrolę nad tymi sprawami, czyli pieniędzmi i nad tym, w zgodzie z czyim interesem pieniądze są wyceniane – odpowiedział znany politolog.

  – Okazuje się, i to nie jest specjalnie zaskakujące, że waluta jest wyceniana w interesie Niemiec. To oczywiście rozsądne, bo Niemcy to największa gospodarka, silnik napędzający Europę i musimy o nie dbać. Ale kiedy jesteś Włochem albo Hiszpanem, to płacisz za stabilność Europy podczas tego wyceniania waluty. Problem zaczyna się gdy chcesz wyjść z Euro. Jest tylko jeden sposób – czyli bankructwo – powiedział założyciel ośrodka Stratfor.

  https://newsweb.pl/2017/04/01/amerykanski-politolog-niemcy-coraz-blizej-upadku-rosja-slabnie-a-polska-jest-stabilnym-panstwem/
 • Czemu cytujesz nam żyda ? To nie Jezus.
  George Friedman – amerykański politolog żydowskiego pochodzenia, absolwent City College of New York, doktorat uzyskał na Cornell University. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Stratfor. Zajmuje się geopolityką i współczesną doktryną wojenną

  https://pl.wikipedia.org/wiki/George_Friedman

  Teraz wszyscy domyślą się kogo reprezentujesz.

  To nie Niemcy są coraz bliżej upadku, to nie Rosja słabnie, tylko pada amerykański Mordor.
 • @Fischer 18:59:44
  "Czemu cytujesz nam żyda ?"

  Bo żydzi wiedzą pierwsi co w trawie piszczy.
  Następnym razem zacytuję Merkel i Putina.
 • God bless Poland - God bless Ameryka
  God bless Poland,

  https://pressmania.pl/wp-content/uploads/2015/12/Prezydent-Andrzej-Duda-wyg%C5%82asza-or%C4%99dzie-do-narodu.jpg


  God bless Ameryka


  https://fabiusmaximus.files.wordpress.com/2017/07/donald-trump-and-presidential-seal.jpg
 • @Talbot 19:05:37
  "Bo żydzi wiedzą pierwsi co w trawie piszczy."

  Judeopolonia? ;-(
 • @Jasiek 19:20:39
  "Judeopolonia? ;-("

  Temu mocarstwu nikt nie podskoczy! ;-(
 • @Husky 19:07:30
  Cześć Husky! :-)

  A masz może jakiegoś prostego mema na temat mocarstwowości... monetarnej Polski?

  Pozdro!
 • @ Autor
  Talbot, to Ty? ;-)

  Kto łgał: "sołtys" czy usrael?

  Sorry - pamiętam tylko, że mi nie odpowiedziałeś na poprzednie pytanie...

  oczywiście 5*
 • @Talbot 19:05:37
  "Bo żydzi wiedzą pierwsi co w trawie piszczy."

  Czyli, że mają w planach rozp...enie Rosji, Niemiec i Chin. Wtedy Polska/Judeopolonia będzie mogła zostać... mocarstewkiem ;-/
 • @Jasiek 19:24:11
  Polska od morza do morza. Oto 6 powodów, przez które Rosja upadnie w ciągu 5 lat.

  https://i0.wp.com/upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Flesh_mob_Boycott.jpg


  https://www.biegunwydarzen.pl/polska-od-morza-do-morza-oto-6-powodow-przez-ktore-rosja-upadnie-w-ciagu-5-lat/
 • @Talbot 19:28:27
  Talbot, ale w linkowanym tekście jest info, że Rosja bankrutuje średnio co 10 -20 lat.... :-DDDDDDDDD

  Jak tu traktować poważnie taki tekst?
 • @Talbot 19:28:27
  "Polska od morza do morza"

  Talbot, a może Ty masz jakiegoś prostego mema na temat mocarstwowości monetarnej Polski? Komisarz Husky jakoś dziwnie nic nie chce załączyć? Nie wiesz może dlaczego? ;-(
 • @Jasiek 19:42:42
  https://i1.memy.pl/obrazki/73e61059672_polska_.jpg
 • @Talbot 19:51:45
  Szanowny Talbocie, myślę, że się pomyliłeś. W Judeopolonii nie będzie ani Złotówki ani euro... Będzie jewro! ;-DDDDDDDDD
 • @Jasiek 20:05:55
  Mają być szekle
  Ta mówi Rabin z Otwocka
 • @Talbot 19:51:45
  A poza tym to mem uważam za nietrafiony ponieważ nie świadczy o monetarnej mocarstwowości Polski tylko o poronionym pomyśle z tym całym €.

  Już nawet bez jego wprowadzania Polaków ma być 12 mln w roku 2100.... Nie wiem jak mają się te prognozy do tej "mocarstwowości" :-(

  Ale jak ktoś wierzy CIA to sam sobie szkodzi
 • @Jasiek 19:22:39
  https://img.joemonster.org/i/2014/12/rubel_04.jpg
 • @Husky 20:08:54
  "Ta mówi Rabin z Otwocka"

  Żeś się przyczepił D.K. jak rzep huskiego ogona ;-)

  Masz dowody to przedstaw. Dawno już o tym pisałeś i wpisu jak nie było tak "ni ma" - Hiroszi ma?
 • Rewolucja 1917-2017.
  W październiku coś wisi w powietrzu. Wiele z najważniejszych trendów obszarów naszego świata przecina się właśnie w tym momencie. Politycznie mamy kryzysy wokół Korei Północnej, Morza Południowochińskiego i zarysowujący się konflikt Indii z Chinami, dogasający konflikt w Syrii przeradzający się w jeszcze poważniejszy konflikt Kurdyjski, mamy rozłam Europy i próbę secesji Katalonii tłumioną przez madrycki rząd oraz destabilizację Europy falami migrantów wysadzających się notorycznie w największych metropoliach kontynentu.

  https://www.prisonplanet.pl/files/96577242/1917_xht_550_small.jpg


  https://www.prisonplanet.pl/polityka/rewolucja_19172017,p1381343415
 • @Husky 20:12:30
  Chodziło mi bardziej o "dollara" z prezesem :-DDDDDD
  Bo o widok jego kota na banknocie mógłbyś być "trochę" zazdrosny.... ;-DDDDDDDDDDDDDD
 • @Talbot 20:14:29
  "Wiele z najważniejszych trendów obszarów naszego świata przecina się właśnie w tym momencie. Politycznie mamy kryzysy wokół Korei Północnej, Morza Południowochińskiego i zarysowujący się konflikt Indii z Chinami, dogasający konflikt w Syrii przeradzający się w jeszcze poważniejszy konflikt Kurdyjski, mamy rozłam Europy i próbę secesji Katalonii tłumioną przez madrycki rząd oraz destabilizację Europy falami migrantów..."

  Wina Putina! ;-DDDDDDDDDDDDD
 • Get ready...
  Ekonomiczny, ostateczny cel.

  https://www.prisonplanet.pl/files/1614055851/economist_xht_405_small.jpg

  https://www.prisonplanet.pl/ekonomia/ekonomiczny_ostateczny_cel,p1537241872
 • @Talbot 20:38:50
  "Ekonomiczny, ostateczny cel."

  Czyli goła d... zamiast mocarstwowości - niestety.
 • Panie Talbot, ten George Friedman to jakiś nędzny plagiator swojego ziomala Dawida Warszawskiego
  .
  „By 2050 Poland will become on economic powerhouse with Polish Jews as it driving force”, co w tłumaczeniu polskim znaczy:

  ,,Przed 2050 rokiem Polska będzie ekonomiczną potęgą z polskimi Żydami jako siłą napędową”.

  Jest to tytuł artykułu żydowskiego dziennikarza Gazety Wyborczej, niejakiego K. Geberta vel Dawida Warszawskiego (takim nazwiskiem podpisywał teksty w drugim obiegu w latach „Solidarności”, 1980-81), jaki ukazał się w październiku 1998 r., w wydawanym w USA, miesięczniku „Moment”.
 • @Talbot 19:05:37
  Talbot? Czy to Ty kryjesz się pod nazwiskiem Lejb Fogelmann, przyjaciel Kalsteinów i Singera osób z Żoliborza i Bródna???
 • @Talbot 18:40:22
  Tak dla ciekawości????

  Piotrowicz-komunistyczny prokurator, w PZPR od 1978 do samego końca. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie. W 1984, już po wprowadzeniu stanu wojennego, został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.W uzasadnieniu nadania odznaczenia czytamy: "zdyscyplinowany, ambitny, pilny i wydajny" , "aktualnie uczestniczyw pracy organizacji partyjnej i radzie pracowniczej pełniąc między innymi funkcję kierownika szkolenia partyjnego i społecznego inspektora pracy". Kryże-Wiceminister Sprawiedliwości w rządzie PIS- był członkiem PZPR do jej końca. Skazywał opozycjonistów w stanie wojennym. Skazał między innymi Komorowskiego za zorganizowanie demonstracji i złozenie kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza w Dzień Niepodległości. Prowadził też postępowania dyscyplinarne wobec tych sędziów którzy niezbyt gorliwie realizowali wytyczne towarzyszy z PZPRu.Jego ojciec Roman-sędzia orzekający w procesach politycznych, funkcjonariusz stalinowskiego aparatu represji. De facto zbrodniarz komunistyczny. M.in skazał na śmierć rotmistrza Pileckiego. PIS to także wielu innych byłych zagorzałych aktywistów jak towarzysze Karski, Cioch,Jasiński, Wolski, Łopiński, Czabański, Pietrzak, itd itd. Wielu to dzieci zwyrodnialców stalinowskich jak Terlecki czy Korschausner, bracia Świątkowscy wuj mlaskatych z Żolinbrza To jest prawda jakimi ludżmi zawsze otaczał sie komunistyczny prawnik z Żoliborza który w swojej dysertacji doktorskiej z namaszczeniem odwoływał się do Gomułki, Bieruta,Cyrankiewicza i innych klasyków marksizmu-leninizmu.
 • @Husky
  Niebieskiego i jego akolitów krew zaleje, zaniemówią.
  Po prezentacji tych danych totalna opozycja może tylko siąść i płakać. Spółki skarbu państwa w górę o ponad 100 mld zł! Zaledwie w ciągu jednego roku, wartość giełdowa spółek zarządzanych przez menadżerów, którzy objęli swoje funkcje po wygranych przez PiS wyborach wzrosła łącznie o ponad 100 mld zł. Specjalnie skonstruowany przez ekspertów portalu money.pl indeks giełdowy pozwala wyliczać, jak radzą sobie spółki Skarbu Państwa od wyborów w 2015 roku i wygranej Prawa i Sprawiedliwości. Spora część mediów nabrała wody w usta, tymczasem okazuje się, że pod rządami PiS, państwowe spółki biją rekordy.
  Jak informowaliśmy już na łamach portalu niezalezna.pl, okazuje się, że większość państwowych spółek od wyborów w 2015 r., w których wygrało Prawo i Sprawiedliwość, notuje rekordowe wyniki. Co więcej, niektóre z nich pod rządami PiS odnotowały najlepsze wyniki w całej swojej historii.

  W czerwcu portal money.pl opracował specjalny indeks spółek giełdowych, nad którymi kontrolę ma państwo. Jednoznacznie wynika z niego, że państwowe spółki odnotowywały bardzo dobre wyniki.

  - Postanowiliśmy w redakcji money.pl sprawdzić, czy akcje firm państwowych radziły sobie lepiej czy gorzej od reszty rynku. W tym celu skonstruowaliśmy specjalny indeks, [...] który objął 20 największych spółek z tej grupy. Z notowań indeksu wynika, że firmy państwowe dawały od wyborów w 2015 roku o wiele wyższą stopę zwrotu na giełdzie niż reszta rynku. Pierwszą wartość indeksu WIG PiS - 1000 pkt. - ustaliliśmy na dzień po wyborach, czyli 26 października. Od tej pory zyskał on 17,8 proc. Dla porównania WIG20 dał w tym samym czasie zaledwie 7,9 proc. Wzrostu - informowali jeszcze w czerwcu eksperci money.pl Dziś zaprezentowano najnowsze zestawienie indeksu określonego roboczo PiS Index. Z danych wynika, że półroczne zyski spółek giełdowych, w których państwo ma kontrolę, podwoiły się w ciągu roku, a w skali dwóch lat nawet potroiły.

  Eksperci zwracają uwagę, że na giełdzie coś takiego nie mogło ujść uwagi. Kursy spółek Skarbu Państwa od wygranej Prawa i Sprawiedliwości dosłownie wystrzeliły w górę. Ze specjalnie opracowanego indeksu giełdowego wynika, że PiS Index radzi sobie od roku dużo lepiej niż WIG20.

  - Od początku czerwca, gdy w grono spółek, w których władzę sprawują menadżerowie z ramienia rządu premier Szydło dołączył Bank Pekao, wartość indeksu wzrosła o 9,5 proc. Wartość giełdowa spółek wzrosła łącznie o ponad 100 mld zł – informuje money.pl. W ciągu roku wartość giełdowa spółek zarządzanych przez menadżerów z nadania PiS wzrosła łącznie o ponad 100 mld!  https://pbs.twimg.com/media/DLWdzX7XoAALpMk.jpg


  Wystarczy nie kraść....Tak jak powiedziała Pani Premier Szydło - "wystarczy nie kraść"...towarzysze z Platformy Obywatelskiej z kieszeniami wyciągniętymi aż do ziemi. Podobnie i tu u Trumpa. Tak trzymać! To pokazuje jaką organizacją przestępczą jest te całe POpapranstwo. Wystarczyło nie kraść przez te 8 lat a nasze PKB na głowę byłoby teraz 25-30 procent wyższe. Bardziej widocznie już nie można, ale czy te tabele naprawdę w końcu peowcy zrozumieją ?? Nie jestem taki pewien. Zajebiści ci Misiewicze!! Nie mamy ich jeszcze kilku setek, firmy się znajdą! Ja pytam gdzie podziewało się te marne 100mld zł z czasów PO? A tych wszystkich "fachowców z PO" do Rosji z biletem one way. Polską rządzili pospolici złodzieje i jest to ocena optymistyczna, lub co gorsza, zwykli debile pokroju Rostowskiego, MATOŁA Donalda T., Grada i cała reszta tej hałastry, która o ekonomii nie miała i nie ma zielonego pojęcia.
 • @Talbot 19:51:45
  To już za PO/PSL było internet dla takich, koszt 65 mln zł do swych kieszeni. Nie widziałem u mnie pod śmietnikiem pijących denaturat czysty lub tzw. Błękit Paryża rozcieńczany kranówką w porywach czerwoną oranżadą Helleny z ogórkiem na zagrychę by laptopy mieli.
 • @Talbot 19:51:45
  Ogrom strat poniesionych przez nasze państwo to niezbity dowód na to, że Tusk i jego banda nie popełniali błędów, ale systematycznie, konsekwentnie i bez skrupułów realizowali plan zniszczenia nas i naszego państwa. Tusk i jego banda nie popełniali błędów, ale wykonywali polecenie z Moskwy, Berlina i Brukseli,które było zawarte w jednym zdaniu: nie dopuścić do rozwoju Polski, ale robić wszystko co możliwe, żeby Polska się zwijała, żeby nigdy nie dogoniła europejskiej czołówki.Polska miała być biedną, zapyziałą prowincją. Różnice między Polską rządzoną przez PiS a Polską rządzoną przez szatańską koalicję PO/PSL potwierdzają słuszność mojego twierdzenia! To są przyczyny dramatu naszego państwa w czasach rządów Tuska i jego bandy! Wyniki osiągane przez Rząd PiSu pokazują, jak bardzo byliśmy niszczeni i okradani. Każdy łajdak mógł tu wejść i kraść albo niszczyć wszystko na czym położył łapę! Tusk i jego banda rzucili nas, nasze rodziny i Ojczyznę na żer bezwzględnym bestiom! Niemcy eksploatują nas prawie w takim stopniu jak to robiła III Rzesza Hitlera! I jeszcze uderzali w rodzinę i wyrazili zgodę na przyjmowanie islamskich hord, żeby nas wypierali z naszej ojcowizny i narzucali islam i obcą kulturę! Za przyzwolenie i pomoc w niszczeniu Polski, Tusk otrzymał stołek w Brukseli a jego wspólnicy dostawali łapówki płacone pieniędzmi ukradzionymi z podatków! Za to co zrobili Tusk i jego banda, musimy ich postawić przed zrepolonizowanym sądem i wymierzyć surową karę! To był zamach na Polską Rację Stanu i gigantyczna grabież, a o jej rozmiarach dowiadujemy się każdego dnia,bo każdego dnia czytamy, słyszymy o kolejnych bandyckich aferach. Winni muszą być ukarani, jeżeli tego nie zrobimy, to nie mamy prawa nazywać się suwerennym narodem i poważnym państwem. Żadne poważne państwo nie puścić płazem takich gigantycznych łajdactw. A są i ofiary śmiertelne, bo ludzie popełniali samobójstwo z rozpaczy i bezsilności. Ci, którzy alarmowali o nieprawidłowościach, byli prześladowani, a zdarzyło się, że niektórzy z nich umierali czy ginęli w niewyjaśnionych okolicznościach. Łajdacy i zbrodniarze nie mogą pozostawać bezkarni. TUSK I JEGO BANDA ZAGRAŻALI NASZEMU BEZPIECZEŃSTWU NARODOWEMU I MAJĄ ZOSTAĆ SUROWO UKARANI!!!
 • @Talbot 19:05:37
  Tak, tylko że to oni popiskują w tej trawie .......
 • @Talbot 20:14:29
  Coś się duże buuuummmm szykuje w kołchozie, czyżby to już jego koniec? Pada jak RWPG z powodu braku kasy, także na nachodźców, drukarki się przegrzały, czy już na amen wysiadły? Europa w szoku! Niemcy po cichu drukują nową walutę przygotowując się na upadek UE. 7 października 2017 Nikt nie może uwierzyć w to, co robią Niemcy. Okazuje się, że po cichu, kiedy kolejni niemieccy politycy odpierają głosy o upadającej UE, za kulisami wielkiej polityki robią coś niebywałego. O tym, że z systemem bankowym Europy jest źle, wiadomo nie od dziś. Z problemami boryka się Francja, Wielka Brytania, Grecja jest z kolei na skraju upadku. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak poważne kłopoty ma Deutsche Bank. Kiedy w 2008 w Ameryce upadł potężny bank Lehman Brothers, kryzys, który dotknął cały świat, był jeszcze potężniejszy od tego z lat 30. XX wieku. Jak mówią jednak ekonomiści, upadek Deutsche Banku, który z dnia na dzień przeistacza się w ruinę, to tylko kwestia czasu. Jego koniec to także koniec strefy euro i być może samej Unii Europejskiej. Dlatego też Niemcy już przygotowują się do zmniejszenia obrażeń, które wywołać ma w Europie upadek kolosa. Niemcy za plecami wielkiej polityki drukują Nowe Marki Niemieckie. Zapowiada się więc, że będzie powrót do waluty, której Niemcy używali jeszcze 16 lat temu. Władze naszych zachodnich sąsiadów czekają tylko na moment, w którym strefa będzie na tyle słaba, że zmiana waluty będzie oczywistym wyjściem z opresji. Jak bowiem nieoficjalnie wiadomo, Deutsche Banku nie da się już uratować, a tym samym nie da się zatrzymać nadchodzącego kryzysu w UE i strefie euro. Wściekli na swoich sojuszników są jednak Francuzi. Ci nie mogą wybaczyć im, że zamiast ratować wspólnotową walutę, ci organizują sobie „szalupy z tonącego statku”.

  Ps..Informacja pierwszorzędna. Hujnia żydolewacka i gejropejska to trup. Trza z niej wiać, bo może ostatnich członków przygnieść i wpadną w dół razem z trupem. Niemców trzeba krótko trzymać za mordę jak powiedział Donald Trump. Im nie wolno folgować bo jak nie agresją militarną to agresją gospodarczą kontynuują swoją ekspansję. To tak jak z wódką, jest nie dobra więc trzeba ją w mordę lać. My Polacy w ramach honoru i przyjaźni z innymi dawaliśmy się okradać, wykorzystywać i mordować. Tak Polska i Polacy przeszli dużo może nawet za dużo jak na jeden kraj i naród. Czas najwyższy powiedzieć dość przede wszystkim polskojęzycznym rezydentom rządzącym Polską! Należy wybaczać, ale nigdy nie wolno nam zapomnieć. Niestety inteligencji brakuje wielu i nie jest to jedynie kwestia narodowościowa. Niemcy niby tacy inteligentni, a za kilka może kilkanaście lat będą mniejszością narodową …

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY