Gorące tematy: Zostań BLOGEREM! Civitas Ordo Unia Kapitału i Pracy Smoleńsk RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1385 postów 3791 komentarzy

Talbot

Talbot - Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu

Interesujące fakty o siłach zbrojnych USA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Porównanie - USA - Rosja

 

 

 

ryn3000

1- Amerykański szeregowiec otrzymuje 50 tysięcy rubli (5 tysięcy złotych) miesięcznie i dodatkowo 230 tysięcy rubli (23 tysiące złotych) w formie rozmaitych ulg i świadczeń. Amerykański major otrzymuje 140-190 tysięcy rubli (14-19 tysięcy złotych) miesięcznie, nie licząc dodatkowych ulg i świadczeń.

2- Amerykańskie siły zbrojne stacjonują w 130 krajach. Jest to przykładowo 70% wszystkich krajów świata.

3- Liczba żołnierzy amerykańskich posiadających doświadczenie udziału w działaniach bojowych wynosi 22 miliony osób (z tego prawie 2 miliony kobiet).

4- Amerykańscy wojskowi służą ochotniczo czyli dobrowolnie, pobór nie istnieje. Z powodu ostrej selekcji chętnych istnieje specjalny konkurs. Przykładowo na jedno miejsce w wojsku jest 4 chętnych.

5- Amerykański budżet wojskowy jest wyższy niż całkowity budżet państwowy Rosji. Oznacza to, że jeżeli Amerykanie przestaną wojować to zdołają wyżywić Rosję tylko za pieniądze pochodzące z budżetu wojskowego.

6- Około 10 tysięcy amerykańskich wojskowych to etniczni Rosjanie. ryt1

7- USA posiadają bazę wojskową na terytorium Rosji w mieście Ulianowsk. Rząd rosyjski, zgodnie z poprawnością polityczną, nazywa bazę amerykańskim punktem przeładunkowym.

8- Amerykańscy żołnierze nie obierają ziemniaków. Dostęp do przygotowywania pożywienia posiadają tylko certyfikowani kucharze, którzy odbyli kilkumiesięczne szkolenie specjalistyczne.

9- Amerykańskie roboty bojowe, drony, zabiły 3 tysiące bojowników tylko w samym Pakistanie. Jest to 11% całkowitych strat siły żywej nieprzyjaciela.

10- Pierwsza wersja internetu została stworzona przez amerykańską agencję wojskową DARPA/

11- Najpotężniejszą siłą militarną USA są amerykańscy obywatele. W USA mieszka prawie 200 milionów posiadaczy broni palnej. Wielu z nich posiada broń automatyczną a niektórzy nawet granatniki (legalnie!).

 

Źródło: http://news.nado.ua

Za: http://3rm.info/39622-interesnye-fakty-o-vooruzhennyh-silah-ssha.html

Data publikacji: 4.10.2013

Przekład: RX

KOMENTARZE

 • No i?
  Jakieś przesłanie z tej agitki płynie?
  I kiedy w końcu ta najwspanialsza armia świata pokona pastuchów uzbrojonych w XIX wieczne strzelby?
  Zdążą przed planowaną ucieczką czy raczej "wygrają" jak w Iraku, gdzie otrąbili zwycięstwo a ciągle leje się krew?

  PS, z ostatnim zdaniem się zgadzam. W takiej np Somalii tez większość obywateli posiadała całkiem legalnie granatniki i różnych nasłanych tam Rangersów, Marines itp załatwili równo. Pewnie dlatego tzw "rządy polskie" boją sie uzbrojenia obywateli...
 • Rozbrajanie Rosji trwa nadal
  Rozbrajanie Rosji dla dobra Ameryki trwa nadal. Departament Stanu USA ujawnił stan sił jądrowych USA i Rosji. Departament Stanu USA ujawnił, będące w posiadaniu Waszyngtonu, dane o stanie strategicznych sił jądrowych USA i Rosji, według stanów na dzień 1 września bieżącego roku. Jak doniósł we czwartek blog Centrum Analizy Strategii i Technologii, informacja była opublikowana dnia 1 października w ramach wymiany danych dotyczących rosyjsko-amerykańskiego traktatu o redukcji strategicznych potencjałów ofensywnych START-3. Przedstawione dane wskazują, że liczba rozmieszczonych strategicznych środków przenoszenia od 1 marca bieżącego roku uległa zmniejszeniu o 19 i wyniosła 473, w USA ich ilość, wprost przeciwnie, zwiększyła się z 792 do 809. Liczba rozmieszczonych i nierozmieszczonych środków przenoszenia głowic bojowych, przez pół roku, w Rosji zmniejszyła się z 900 do 894 a w USA z 1028 do 1015. Ilość głowic bojowych na rozmieszczonych środkach ich przenoszenia w Rosji zmniejszyła się o 80 do 1400 a w USA wzrosła o 34 do 1688. Według traktatu STaRT-3 w 2018 roku liczba rozmieszczonych strategicznych środków przenoszenia w obu krajach nie powinna być większa niż 700, rozmieszczonych i nierozmieszczonych 800 a głowic bojowych na rozmieszczonych środkach ich przenoszenia- 1550. Obecne porozumienie o redukcji strategicznych, ofensywnych potencjałów jądrowych( START-3) było podpisane w kwietniu 2010 roku i zakłada redukcję w ciągu 7 lat liczby głowic o 33% i liczby środków ich przenoszenia o 50%.

  Za: http://3rm.info/39626-gosdep-raskryl-sostav-strategicheskih-yadernyh-sil-ssha-i-rossii.html
 • @Talbot 09:14:02 Długie łapy Waszyngtonu – zamorskie bazy wojskowe
  Długie łapy Waszyngtonu – zamorskie bazy wojskowe http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/10/ameryka%C5%84skie-bazy.jpg Podczas gdy świat debatuje o możliwości karnej interwencji zbrojnej wymierzonej w syryjskiego „dyktatora” Bashara al-Asada, kolejny raz na świeczniku pojawiają się amerykańskie bazy zamorskie. USA posiadają za granicą setki baz, w których stacjonuje tysiące żołnierzy. Instalacje te dają USA znaczny wpływ na politykę globalną. Jednak kilkanaście sondaży pokazuje, że Amerykanie nie wiedzą wiele o tych bazach.

  Wśród innych czynników, ponad osiemset baz wojskowych poza granicami kraju jest tym co czyni z USA superpotęgę wojskową tego stulecia. Istnieją jedynie czterdzieści trzy kraje w których nie ma ani jednego amerykańskiego żołnierza. To jak pajęczyna oplatająca cały świat. Amerykańskie wojsko jest obecne na każdym kontynencie z wyjątkiem Antarktydy. Według raportu Pentagonu z 2007r., 39 krajów gości jedynie jedną bazę, 140 – więcej niż jedną. Według innego raportu przygotowanego przez Kongres, liczba całkowita zagranicznych baz wojskowych USA wynosi 850. Wliczając bazy wewnątrz kraju – całkowita liczba baz wojskowych USA sięga 5300.

  Jednakże jest wysoce prawdopodobne, że rzeczywista liczba jest jeszcze większa niż oficjalna. Istnienie tajnych baz amerykańskich jest jednym z najgorzej strzeżonych sekretów na świecie. Przewiduje się, że w 150 państwach znajduje się co najmniej setka tajnych baz amerykańskich z przynajmniej półmilionową amerykańską armią. Jeśli doliczymy personel cywilny oraz krajowych urzędników – uzyskamy 1,8 mln personel. „Amerykańska inwazja za świat” rozpoczęła się szczególnie po ataku na Irak i Afganistan. Z ekonomicznego punktu widzenia, koszt utrzymywania tych instalacji wydaje się być nierealny dla gospodarki amerykańskiej. Całkowita powierzchnia jedynie znanych baz wojskowych wynosi około 120 000 km2 [powierzchnia Polski to około 312 685 km2 – Minutus]. Jest to obszar większy niż niejedno państwo. 344 000 budynków, 184 000 ogrodzonych obszarów, i 48 000 innych budynków różnej użyteczności czyni z Waszyngtonu największego barona nieruchomości na świecie.

  Strategiczne znaczenie baz ujawnia możliwy atak na Syrię

  Mimo że mówi się niewiele o bazach wojskowych, ich znaczenie podczas przygotowywania operacji wojskowych jest dobrze rozeznane. Przed ostatnim układem amerykańsko-rosyjskim, dotyczącym zniszczenia syryjskiej broni chemicznej, amerykańskie dowództwo wysłało flotę złożoną z lotniskowca, czterech niszczycieli i krążownika na Morze Czerwone i jednego desantowca na Morze Śródziemne. Umowa zaowocowała decyzją prezydenta Barracka Obamy o „pociągnięciu” za wschodni basen Morza Śródziemnego i Zatokę Perską i jego deklaracą intencji rozpoczęcia ograniczonej operacji przeciwko Syrii. Amerykańscy urzędnicy powiedzieli prasie, że flota będzie odgrywała rolę wspomagającą gdy operacja militarna stanie się koniecznością. Lotniskowiec USS San Antonio jest w stanie przenosić jednocześnie cztery helikoptery i wiele myśliwców. Ponadto, USA na Morzu Śródziemnym ma pięć okrętów wojennych wyposażonych w rakiety Tomahawk.

  Rosja i Francja wzmacniają swoje floty

  Obok USA kolejnym krajem posiadającym bazy wojskowe poza własnym terytorium jest Francja, która utrzymuje je w swoich byłych koloniach w Afryce. Dotychczas Paryż był opóźniony w instalowaniu się w Zatoce Perskiej. Pierwsza francuska baza w rejonie została otwarta w maju 2010r. Baza w Abu Dhabi, pierwsza otwarta od pięćdziesięciu lat wojskowa baza francuska, jest ulokowana w strategicznym punkcie Cieśniny Hormuz. Dwie fregaty i pięciuset żołnierzy zostało przeznaczonych do zapewnienia bezpieczeństwa handlu i ochrony przed somalijskimi piratami. Uzgadniając w 2005r. strategiczne znaczenie zamorskich baz, francuskie dowództwo orzekło, iż ich celem jest dostarczanie wsparcia logistycznego Armii Francuskiej i szkolenie lokalnych armii.

  Z drugiej strony, Rosjanie nie są zadowoleni ze wzrastającej obecności amerykańskich sił w rejonie Morza Śródziemnego i w odpowiedzi wysłali tam okręt szpiegowski. SSV-201 Priazovye, należący do rosyjskiej floty Morza Czarnego, zwykle stacjonujący w Sewastopolu, został wysłany na wybrzeża syryjskie, aby dołączyć do innych rosyjskich jednostek. Rosyjscy oficerowie stwierdzili, że jednostka ma specjalne zadanie do wykonania we wschodniej części Morza Śródziemnego. Mimo braku oficjalnej wypowiedzi ministerstwa obrony, minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow, powiedział, że nie spodziewa się starcia z wojskami lojalnymi wobec Bashara al-Asada. Od czasu „powstania” Rosja pozostaje blisko Syrii. W poprzednim oświadczeniu minister obrony Rosji stwierdził, że umieszczenie jednostki było rutynowym posunięciem i nie miało ono na celu wzmacniania militarnej obecności Rosji w tym regionie.

  Baza w południowej części Cypru pozostaje zamknięta

  Brytyjska baza wojskowa w południowej części Cypru zawsze była w centrum debat dotyczących jakichkolwiek operacji wojskowych w rejonie śródziemnomorskim. Jednak tym razem greccy ministrowie na Cyprze zdają się nie wyrażać woli na to aby obce siły korzystały z ich terytorium. Po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Egiptu (Nabil el Arabi), minister spraw zagranicznych Południowego Cypru, Ioannis Kaoulides, powiedział: „Zjednoczone Królestwo, Francja i USA nie mogą używać cypryjskiego terytorium w celu przeprowadzania zbrojnych operacji przeciwko Syrii. To proste rozumowanie odnośnie naszych żądań takich gwarancji. Brytyjska baza wojskowa nie znajduje się pod nadzorem naszej administracji.”

  23 IX 2013r.
  Kuzey News Agency
  źródło: http://www.phantomreport.com/washingtons-long-arms-uss-overseas-military-bases
  przygotował: Minutus
 • Wowan Szełomow-Putin i Rosja bez Rosjan (video)
  Wowan Szełomow-Putin i Rosja bez Rosjan (video)

  Koniec Rosjan w Rosji. Tylko fakty. Oglądajcie wszyscy!!!
  Конец Русских в России. Только факты!!! Смотреть всем!!! http://www.savetubevideo.com/?v=H6fRa65dXF4

  Putin w otoczeniu chasydów pod ścianą płaczu
  ПУТИН В ОКРУЖЕНИИ ХАСИДОВ У СТЕНЫ ПЛАЧА http://www.savetubevideo.com/?v=uBr4pJqM4rM

  Putin odwiedza żydowskie muzeum tolerancji w Moskwie
  Владимир Путин посетил евреев http://www.savetubevideo.com/?v=GieNAkeLS-4


  "Это Путин" подумали евреи. "Это евреи" подумал Путин http://www.savetubevideo.com/?v=bEkkaF7MBxU


  Берл Лазар смотрит на тебя http://www.savetubevideo.com/?v=16rSV_uJvjg


  ''русский'' Путин спасает еврейский народ http://www.savetubevideo.com/?v=IOkYXXSA_cU


  Путин все-таки еврей? http://www.savetubevideo.com/?v=eOsG1rc17jU


  Путин и Берл Лазар http://www.savetubevideo.com/?v=t6_SwXeLKrk


  ПУТИН ЕВРЕЙ http://www.savetubevideo.com/?v=gN7LklfgopI

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY